Skocz do zawartości
Nerwica.com

Totalne rozkojarzenie.. jakie mozliwe przyczyny?


abyleminny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział, ale dla takiego tematu chyba lepszego nie ma, więc.. no cóż, czytajcie.

 

Tak wiec.. mam problemy z koncentracją. I to pod kazdym wzgledem, ciezko mi sie uczyc dluzej niz 'seryjne' 30minut, ale co najgorsze to to że jakoś niedociera do mnie co ludzie mówią w około. Nie wiem czego to objawy.. podam przykład:

 

Dziś wyszedłem ze znajomymi na małym spacer, w mieście była mała imprezka. Gdy wrocilem od nich pod blok.. i sie pytaja mnie 'to jedziesz z nami?' a ja kompletnie nie mialem pojecia o co chodzi, a byłem z nimi cały czas ;/ w ogóle przez cały czas mam takie przypadki, nagle sie ktos mnei o cos pyta np co powinienem wiedziec, a ja nie mam zielonego pojecia i tylko wybałuszam oczy.

 

Czego to wina? Może jest to zwiazane z pamiecia, bo mam cholernie słaba jak jakis sklerotyk, a mam tylko 17 lat. W ogóle mam wrażenie że te moje osłabienie.. psychiczne, bo tak by to nazwał, wynika z braku jakos wysiłku umysłownego :/ ciezko to przed samym soba przyznac, ale od 3 lat odkad sie przeprowadzilem, to praktycznie 0 nauki, 75% spedzilem przed kompem, i niezbyt rozwijajacymi umysł jak wiadomo grami :(

 

Pomozcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sam postawiłeś sobie trafną diagnozę. Wiadomo mózg trzeba czwiczyć jak mięśnia bo inaczej jego sprawność zanika, jeżeli dodasz do tego stres to własnie takie są skutki. Zacznij go czwiczyć i unikaj stresu to wszystko się unormuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to praktycznie 0 nauki, 75% spedzilem przed kompem, i niezbyt rozwijajacymi umysł jak wiadomo grami :(

 

Nic dodać nic ująć ;) Zamień to 75% czasu spędzanego na grach na czytanie książek i sam zobaczysz efekty :D Zawsze możesz też pić jakieś herbatki na koncentrację albo łykać magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×