Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lenistwo


Notatnikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak przeciwstawic się lenistwu? Bo nade mną już ono tak zawładnęło ze nie moge sie wydostać... Jestem w 3kl liceum, w maju matura a ja nic nie ucze sie sama. Chodze na korki z matmy, ucze sie tylko tam, ale sama nic nie robie. W szkole mało co słucham. Zawsze jestem niewyspana i w złym humorze i wykręcam sie od skupienia się na jakiejkolwiek lekcji.

 

W pierwszej klasie uczyłam się mało, ale jednak troche. W drugiej klasie udawałam że sie ucze, siedzialam przy kompie z otwarta ksiazka czy zeszytem, a teraz już sie nawet z tym nie kryje- nie robie nic. Tylko przepakowuje ksiązki... :( Na początku trochę mnie to bawiło, ze mam takie "luzackie" podejscie. Lubilam tym droczyc sie z mama, bo stwierdzilam, że edukacja jest na bardzo niskim poziomie i jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć to niestety musi liczyć sam na siebie a nie na szkołe, a oceny i tak nie świadczą o poziomie człowieka. Ale niestety, papierek o zdaniu matury jest potrzebny i trzeba to jakoś zdać. A ja tak się zatraciłam w tym lenistwie ze juz nic nie robie.

 

Pomijając kwestie szkoły nie mam żadnych konkretnych zainteresowań, które moglyby mnie jakoś intelektualnie rozwinąć. Często jest mi cięzko się wypowiedzieć i czuję sie przez to głupia. Im więcej o tym mysle tym cięzej jest mi sie skupic na rozmowie i moja samoocena spada.

Wiem, ze czytanie ksiazek by mi pomogło, ale nie umiem żadnej przeczytać do końca. Chcę jakąś przeczytac ostatnimi czasy ale nie mogę sie zmusić. Wole posiedziec kolejny dzien przy komputerze, gdzie patrząc obiektywnie- nic nowego mnie nie czeka.

 

Do tego ostatnio często cięzko jest mi się skoncentrować i mam kłopoty z pamięcią...

 

Co mam robić?! Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×