Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół nocnego jedzenia


zuza72

Rekomendowane odpowiedzi

począwszy od tego że kolację jem późno - po 21szej to w nocy zawsze idzie conajmniej ten plasterek sera...

 

tak właśnie dorobiłam się swojej otyłości, jedzenie mnie uspokajało w okropnych przejściach, mając 15 lat ważyłam jakieś 55kg dziś 40 więcej... w samym tylko 1 roku po próbie gwałtu w wieku 16 lat utyłam 10 kg, potem leciały kolejne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam napady nocnego jedzenia od około roku. W ciągu dnia zjadam 4-5 posiłków, ale jeśli nie najem się na wieczór porządnie, to budzę się o 3-4 nad ranem i jem, aż się nie najem, wtedy znów mogę usnąć. Inaczej zaczyna mną trząść z głodu, z zimna i z nerwów. Niedawno doczytałam, że to są objawy hipoglikemii... Kupiłam glukometr i zaczęłam mierzyć cukier. Okazało się że gdy budzę się w nocy z głodu, to cukier mam w granicach 60-80 mg/dl. Norma to 80-120mg/dl.

Jeśli chodzi o hipoglikemię to może ona mieć różne podłoże, m.in.:

- przetrenowanie, duży wysiłek fizyczny.

- głodzenie,

- niewydolność tarczycy lub nadnerczy,

- nadzczynność insulinowa,

- niewydoność glukagonowa...

Myślę, że warto rozważyć swój problem również ze strony fizjologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że taki mądry topic jest w sam raz dla mnie ;] Najgorsze, że chwytam się za jakiś słodki jogurt itp :/ Ostatnio zresztą nawet i w ciągu dnia jem nieregularnie, napady wzmożonego apetytu a czasem brak zupełnegom, to najgorsze co może być dla sylwetki bo raz spowalnia się metabolizm niejedzeniem żeby później dowalić mu w jednej porcji zbyt dużą dla niego dawkę. Jak się nie ogarnę to się zamienię w amerykańską gruszkę heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×