Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Ermeline

Użytkownik
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Ermeline

  Uzależniony od seksu

  Dodałabym do tego co pisze rikuhod, jeszcze kilka strategii, które działają terapeutycznie: - odszukanie swojej pasji, zainteresowań, hobby, czegoś co będzie bardziej pochłaniać uwagę niż impulsy z ciała lub pojawiające się fantazje, - regularne, rekreacyjne, przebywanie na świeżym powietrzu, oczywiście z dala od miejsc pokusy, raczej bieganie, spacery, rower, - wyszukiwanie okazji do tego, by czuć się potrzebnym i mieć z tego satysfakcję, np.ponieść ciężką torbę sąsiadce, pomóc staruszkowi wejść do tramwaju, zgłosić się do schroniska dla zwierząt jako wolontariusz lub przygarnąć bezdomnego kota/psa. Oczywiście są to tylko sugestie do rozważenia - Pozdrawiam
 2. Ermeline

  Napięcie emocjonalne

  Polecam ćwiczenia TRE, lub Metodę Feldenkraisa. Pozwalają na rozładowanie nadmiernych i nieuświadomionych napięć i emocji. Z czasem takie drżenia wyciszają się a nawet znikają.
 3. Trudniej, ale jest do zrobienia. Musisz być też przygotowany na opór i próby ośmieszania lub dewaluowania Cię w inny sposób. Osoby, które dowartościowują się zawsze i bezkarnie kosztem innych, łatwo nie odpuszczają. Na taką okoliczność dobra jest strategia startej płyty. Albo jakaś inna... Chociaż życzę aby Ci się udało od pierwszego razu!
 4. Ja bym radziła zrobić rozgraniczenie między ważnymi osobami z którymi masz bliskie lub raczej bliskie relacje jak teściowa a osobami dalszymi. Nie radzę się odcinać teściowej, w sumie na jej poziomie, tylko postawić granicę: nie życzę sobie takich komentarzy. Bo jeśli pojedziesz z nią ostro /obrazisz/, to wpakujesz się w podwójny konflikt. Żona może to odebrać, nie jako Twoją obronę, ale atak na jej matkę a tym samym na nią. Możesz sobie pozwolić na trochę złośliwości do kolegów, znajomych, nawet jak Wam się relacje rozejdą, nie będzie tragedii, bo znajdziesz nowe. Jeśli masz dobre relacje z żoną i choć pozornie dobre z teściami, załatw to pokojowo. Stawiaj granice. Jeśli nie wiesz, jak to robić lub jaka jest różnica między granicą a odszczekaniem, zainwestuj kilka złoty w dobrego psychologa albo w książkę o asertywności. Na pewno masz sporo tłumionej złości lub żalu za te wszystkie sytuacje z przeszłości, kiedy nie umiałeś się obronić. Wyładuj, to na siłowni lub rowerze, żeby Ci nadmierne emocje nie pokrzyżowały planów, gdy będziesz rozmawiał asertywnie. Pozdrawiam.
 5. Oderwać się na kilka dni od nauki. Dobrze się odżywiać, zażywać dużo ruchu na świeżym powietrzu, codziennie zmęczyć się fizycznie, unikać komputera i gier. A przed snem szklanka ciepłego mleka lub napar z melisy. Na oczy krople ze świetlika lub okłady z czarnej herbaty. Wiem, że to wszystko może być trudniejsze do zażycia niż Persen, ale napewno skuteczniejsze. Powodzenia
 6. Ermeline

  Kontakt z własnym ciałem

  Też tak miałam, tylko zamiast zawrotów traciłam oddech. Gdy ktoś miał do mnie jakąś krytyczną, nawet błachą uwagę, spinałam się maksymanie i nie potrafiłam normalnie, racjonalnie reagować. Dużo mi rozjaśnila w temacie tych reakcji książka Petera Levina "Obudźcie tygrysa". Natomiast w przepracowaniu ich pomocna była praca z ciałem Metodą Feldenkraisa. To metoda, która uczy nasz system nerwowy nowych reakcji, postaw i zachowań. Podobno wytwarza w mózgu nowe ścieżki neuronalne. A tak praktycznie, pomaga odłączyć się od starych, negatywnych wzorców ruchowych i myślowych. Po kilku dniach ćwiczeń lub lekcji, czyli jakby masaży, pojawia się niesamowita przestrzeń w człowieku, poczucie swobody, lekkości a jednocześnie ustępuje mnóstwo negatywnych myśli /osądów/. O ile nie chcemy ich na siłę zatrzymać... Nawiązuje się bardzo fajna więź z własnym ciałem.
 7. Nie myśl w ten sposób, że masz mało czasu, to pogłębia nerwicę. Ucz się żyć tu i teraz.
 8. Ermeline

  Schemat działania depresji

  Bardzo lubię Joyce Meyer, kobieta dużo przeszła dlatego jest tak wiarygodna w swoim przekazie. Podobie jak Pia Mellody.
 9. Bączku, czasem trzeba WYBUCHNĄĆ, to dobrze robi na nerwy. To lepsza alternatywa niż trwanie w napięciu i lęku. Nie bój się tego, tylko daj sobie upust. Ja na takie okazje mam worek treningowy w piwnicy Od kiedy go mam moje napięcia zmniejszyły się o 50%. Lęk jest drugą stroną agresji, jeśli nie możesz pozbyć się lęku, przemień go w złość i walnij w coś, to naprawdę uwalnia....
 10. Bączku, a próbowałaś terapii, które pracują z ciałem? Coś w nurcie Petera Levina, Lowena, Bercelego?
 11. Chyba jednak nie przerobiłeś krzywd z dzieciństwa, bo to że nie doceniasz swojego podwórka, a trawa u innych jest bardziej zielona właśnie świadczy o niskim poczuciu wartości. Zobacz na priva.
 12. Ermeline

  Brzydota

  Znam małżeństwo brzydali, ale o dziwo maja ładne dzieci.
 13. Myślę, że to może mieć związek z poziomem tlenu, który spada przy niżu, a którego zapotrzebowanie jest chyba większe u nerwowych i chorych.
 14. Ermeline

  Brzydota

  Tak, te które znałam były fajne, wyluzowane. Były lubiane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Czyli jednak charakter.
 15. Ermeline

  Brzydota

  Owsik, nie wiem, czy to już nie padło, bo nie czytałam całego wątku, ale czemu nie upatrzysz sobie brzydkiej dziewczyny? Będzie duża szansa na zrozumienie. Nie ironizuję. A swoją droga jak to jest, że naprawdę brzydkie dziewczyny wyrywają najprzystojniejszych facetów na roku? Mam takie doświadczenia ze studiów.
×