Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkim


zzonda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jestem magda 25lat. Morduje mnie juz ta zaraza od 6lat...czyli jak to ładnie Pani psycholog mi powiedziała fobia społeczna. Dzisiaj byłam u niej pierwszy raz dostałam xetanor 20mg (po którym łaśnie mam schizy i prawie wymioty) i xanax (jeszcze nie próbowałam). Myślałam, że uda mi się jakoś bez leków, ale najwidoczniej tak się nie da... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzonda, witaj na forum! Dobrze, że zdecydowałaś się szukać dla siebie pomocy. Leki, które dostałaś, nie działają od razu, po pierwszej tabletce. Na efekty trzeba czekać przynajmniej 2-3 tygodnie. Czy psycholog, u której byłaś, nie proponowała Ci psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie ta psychiatra zapytała co się dzieje, w skróconej wersji opowiedziałam jej o moich schizach i od razu stwierdziła, że to fobia społeczna i recepta, pieczątka i do zobaczenia za trzy tygodnie. Cała wizyta może z 20 min trwała.

Z rok temu byłam u psycholog, która powiedziała-żadnych tabletek Pani nie przepisze!! ze sama z tego wyjdę tylko muszę do niej przychodzic co tydzień na wizyte za 70zł... mowiłam jej, ze nie dam rady bo w takim stanie ciężko mi o praca i nie mam na te wizyty kasy to tylko się pipka uśmiechnęła i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie ta psychiatra zapytała co się dzieje, w skróconej wersji opowiedziałam jej o moich schizach i od razu stwierdziła, że to fobia społeczna i recepta, pieczątka i do zobaczenia za trzy tygodnie. Cała wizyta może z 20 min trwała.

Z rok temu byłam u psycholog, która powiedziała-żadnych tabletek Pani nie przepisze!! ze sama z tego wyjdę tylko muszę do niej przychodzic co tydzień na wizyte za 70zł... mowiłam jej, ze nie dam rady bo w takim stanie ciężko mi o praca i nie mam na te wizyty kasy to tylko się pipka uśmiechnęła i tyle

zzonda, psycholog, u której byłaś wcześniej, nie mogła przepisać Ci leków, bo psycholog nie ma takich uprawnień. Nie jest lekarzem, a tylko lekarz psychiatra może przepisywać leki psychotropowe. Dlatego zaoferowała pomoc psychologiczną/psychoterapeutyczną. Zdaję sobie sprawę, że leczenie jednak było dla Ciebie kosztowne, dlatego zrezygnowałaś. Możesz jednak poszukać dla siebie psychoterapii w ramach NFZ, ale w niektórych miastach jest ona trudno dostępna i trzeba czasami bardzo długo czekać. To jest niestety minus. Z kolei psychiatra, u której byłaś, bardzo szybko postawiła diagnozę i od razu "poleciała w leki". Ja jednak od razu bym jej nie skreślała. Zobacz, jak będziesz się czuła po trzech tygodniach brania Xetanoru i Xanaxu, a potem odwiedź swoją psychiatrę. Podczas wizyty zapytaj ją o możliwość psychoterapii w ramach ubezpieczenia, żeby nie musieć płacić, bo dla Ciebie to duży wydatek. Głowa do góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×