Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skrypty rodzinne


SadSlav

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie trafiłem to przepraszam.

Od psycholożki dostałem 'zadanie domowe' - napisanie skryptów rodzinnych.

Sam nie wiem czy dobrze nie słuchałem czy przez depresję nie myślę normalnie ale nawet za bardzo nie zrozumiałem jak to ma wyglądać...

Spotkał się się ktoś z czymś takim?

Wie ktoś jaką formę powinien mieć taki skrypt? To są zwykłe wymienianki po myślniku o danej osobie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega w pierwszym poście dobrze nazwał, chodziło o przelanie na papier właśnie skrypt rodzinnego czyli określonego wzorca zachowań, postaw, itp. Nie wnikam czego to dotyczyło, czy chodziło o skrypt ogólny czy odnoszący się do jakiejś konkretnej dziedziny życia.

 

Jestem na etapie łamania tych skryptów, żyję inaczej niż oni, inaczej się zachowuję, inne mam poglądy; na zajęciach miałam że przerywanie ich musi boleć...

np. jestem lewicowym oszołomem a oni konserwatystami; chcieliby żebym była stereotypową kobietą a nią nie jestem; będę pierwszą w rodzinie która nie ochrzci i nie da w przyszłości dziecku wychowania religijnego (tfuj, religijnego na pokaz); chcę się tak przygotować do roli matki by dziecko nie zaznało przemocy psychicznej i fizycznej tak jak to było moim udziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×