Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam prawo czuć się w ten sposób?


Arhol

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to kolejny bzdurny temat z pytaniem na które odpowiedzi niema,albo jest niewiadoma.

Mianowicie,czy patrząc przez pryzmat mojego życia,mam prawo "mieć depresje" czy czuć się beznadziejnie?

Nie miałem, i nie mam patologicznej rodziny,nie żyje w biedzie,praca - mimo że odrobine nudna,daje pieniądze nie jest ciężka,jestem w trakcie szkoły...

Nie poniosłem w życiu jakichś "wybitnych" porażek czy rozczarowań...

Gdyby chcieć szukać "problemów" to są żałosne:

-Samotność (wynikająca z braku znajomych,rodzinie przestałem ufać - mimo że nie są źli)

-lenistwo,bezczynność,marazm (ale do diabła,to wygląda jak z własnego wyboru...)

-głupota.

 

 

A więc...skąd,skąd poczucie powszechnej monotonii,bezsensu,beznadziejnego mniemania o sobie,skrajne,wręcz "chorobliwe" lenistwo...?

 

Jestem gównem na własne życzenie?

Czy może jest za tym coś "więcej"?

 

Bo sam nie wiem,każda opinia przydatna,również krytyczne -

Byle z sensem proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saiga, Są różne rodzaje i różne przyczyny depresji:

 

Depresja epizodyczna (epizody depresyjne (F32)) – trwa krócej niż dwa lata i charakteryzuje się wyraźnym początkiem;

Zaburzenia depresyjne nawracające (F33) – powtarzające się epizody depresji bez objawów wzmożonego nastroju i zwiększonej energii w przeszłości (zob. mania);

depresja endogenna – uwarunkowana biologicznie, typowa; ostrzejsza w przebiegu od egzogennej; depresja duża, epizod depresyjny o znacznym nasileniu;

depresja egzogenna (depresja reaktywna) – poprzedzona stresującym zdarzeniem.

 

Niektórzy badacze twierdzą, iż w rzeczywistości jest to ta sama depresja jednobiegunowa, a powyższy podział tak naprawdę odzwierciedla podział na depresję ostrą i łagodną.

 

Depresja przewlekła (dystymia (F34.1)) – trwa co najmniej dwa lata, a remisja nie trwa dłużej niż dwa miesiące.

Depresja poschizofreniczna (F20.4) – przejawia się w epizodzie depresyjnym po psychozie schizofrenicznej. Objawy schizofreniczne występują, lecz nie dominują już w obrazie klinicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×