Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja? (anafranil+olanzapina+wellbutrin?)


r4d3k95

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym tutaj po krotce opisać swoje zmagania z chorobą. Jakby kogoś bardziej zainteresował temat, to mogę na priv wysłać bardziej rozbudowaną wersję opisu mojego przypadku.

Leczę się od 8 miesięcy. Leki jakie przyjmowałem to: najpierw poza szpitalem Amisulpryd + Mirtazapina, potem w szpitalu wenelaflaksyna+mirtazapina (przy tym połączeniu wystąpiła poprawa trwająca 6 dni) - jednak poprawa wygasła i lek został zmieniony na Paroksetynę. Nie było po niej poprawy i po wyjściu ze szpitala stopniowo zmieniłem na Duloksetynę+Sulpiryd. Również ta kombinacja nie przyniosła efektu i trafiłem znów do szpitala, gdzie jestem już od ponad miesiąca. Teraz kończy się 7dmy tydzień terapii Anafranilem, oraz na sen - Olanzapiną (pierwszy tydzień 20mg).

 

Moje objawy są nietypowe przez co wcale nie ma nawet 100% pewności, że cierpię jedynie na depresję. Głównym objawem jest silny ból w klatce piersiowej, ból trwający bez przerwy. Dzięki lekom jego siła spadła z 8/10 (ciężki do wytrzymania) do 5,6/10 (do wytrzymania). Jednak moja sytuacja jest wciąż bardzo trudna, gdyż ten ból blokuje mi jakiekolwiek funkcjonowanie, nie mogę robić nic z rzeczy, które robiłem przed chorobą. Tak więc jedyne co robię to oglądanie seriali i granie w gry, bo to są czynności na które mnie stać w tym stanie.

 

Innym głównym objawem jest kompletny brak energii.

 

Obecnie dostaję 225mg Anafranilu na dzień i 20mg Olanzapiny na wieczór. Poprawa jest w sensie stabilizacji tego stanu gdzie ból jest 5,6/10, jednak nie jest to poprawa zadowalająca.

 

Wykluczone zostały przyczyny kardiologiczne bólu, oraz nie jest to również ból bezpośrednio psychogenny (możliwy do przezwyciężenia za pomocą terapii psychologicznej). Głowią się nade mną najlepsi psychiatrzy na Pomorzu i póki co ich diagnozą jest po prostu duża depresja.

 

Interesuje mnie czy rzeczywiście Anafranil rozkręca się tak długo, że może zaskoczyć po 7 tygodniach? Czy komuś ten lek pomógł?

Poza tym rozważam staranie się o dołączenie do tej kombinacji wellutrinu. Jedyną rzeczą, która sprawia, że się waham jest to, że lek ten daje podwyższone ryzyko napadów padaczkowych w połączeniu z Klomipraminą. U mnie zagrożenie może być realne ponieważ dostałem ataku padaczki od połączenia Anafranilu z doraźną dawką Tisercinu. Czy ktoś stosował taką kombinację (anafranil+wellbutrin)?

 

Poza tym mile widziane będą jakieś podpowiedzi co jeszcze mogę zrobić, żeby wykluczyć inne możliwości jaka jest przyczyna tego bólu.

Jeden z lekarzy ma koncepcję, że to może być też związane z ukrwieniem mózgu. W prawdzie w rezonansie magnetycznym nic nie wyszło, ale będę miał jeszcze badanie SPECT. Na EEG coś tam wychodzi, ale to dla mnie nie jest czytelne.

 

Będę też wdzięczny za jakieś pomysły co do leków i podpowiedzi a propos skutecznej terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×