Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich, może ktoś będzie wiedział co mi jest?


miszamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym przedstawić pokrótce mój problem z którym borykam się już jakieś 6 miesięcy, jak dotąd nie byłem jeszcze u psychiatry ani u psychologa jednak w najbliższym czasie mam zamiar pójść. Przedstawię wam moje objawy, na pewno wielu z was je miało, ale pojedynczo zastanawiam się czy ktoś miał je wszystkie razem tak jak mam to ja. (przepraszam, jeśli nie piszę zbyt hmm.. normalnie czy logicznie, ale po prostu nie potrafię się skupić. (jeden z objawów).

 

• Ogólne przygnębienie

• Problemy z koncentracją (np. jak teraz pisze na klawiaturze to cały czas ucinam litery albo piszę wyrazy z błędami ortograficznymi)

• Problemy z tworzeniem zdań tzn. mówię o czymś i sam nie jestem świadom o czym tak do końca mówię (takie rozmawianie jakby instynktowne)

• Dziwne myśli tzn. nie myślę tak czysto jak kiedyś. Teraz te myśli są po prostu jakieś głupie taki przykład: wyszedłem z psem i koniecznie za wszelką cenę chciałem puścić petardę, żeby go wystraszyć, nie zrobiłem tego oczywiście, ale pojawiają się też inne myśli albo inaczej to nazwę chęci do tego, żeby zrobić komuś krzywdę. Nigdy tego nie zrobiłem bo zawsze te myśli powstrzymywałem (albo raczej nie myśli tylko chęć zrobienia komuś krzywdy), ale boje się co będzie jeśli kiedyś nie uda mi się tych chęci powstrzymać?

• Dziwne zachowania np. na szybie (w klatce) była przyklejona naklejka i jechał samochód na ulicy i zamknąłem jedno oko i robiłem tak, żeby ta naklejka cały czas jechała równo z samochodem (myślę, że wiecie o co mi chodzi). Albo jak kiedyś na skrzyżowaniu stoję samochodem i jakaś dziewczyna przede mną się wepchnęła no to jak tylko zrobiło się zielone ja w pedał i ją zaczynam wyprzedzać potem po hamulcach (oczywiście lekko, żeby tylko zwolnić) i po prostu chciałem ją tylko wystraszyć…. To było strasznie dziwne bo nigdy bym normalnie czegoś takiego nie zrobił…

• Ciągła senność

• Łatwo się denerwuję (przykład może być ten z tym wyprzedzeniem tej dziewczyny)

• Brak logicznego myślenia (ciężko mi tutaj podać przykłady bo po prostu ich nie pamiętam)

• Problemy z pamięciom (zapominam pisowni wielu wyrazów kiedyś pisałem poprawnie, a teraz robię dużo błędów ortograficznych. Zdarza mi się zapominać co robiłem przed chwilą. Taki przykład, kiedyś byłem na zakupach i weszliśmy drugi raz do tego samego sklepu, ja za nic nie mogłem sobie przypomnieć, że już wcześniej w tym sklepie byliśmy gdyby mi dziewczyna nie powiedziała, że byliśmy tutaj już jakieś 30 minut wcześniej to po prostu bym nie wiedział). Albo siedzę teraz przed komputerem i miałem coś napisać, ale nie pamiętam co, tylko nie wiem czy to brak koncentracji czy pamięć.

• Uczucie, że nie raz to coś innego mną steruje, że to w danym momencie to nie ja myślę tylko coś innego myśli za mnie i robi za mnie niektóry rzeczy (coś na zasadzie, że mam wrażenie jakby coś mnie opętało i właśnie niektóre moje złe zachowania tym sobie tłumacze, że na pewno jestem opętany i normalnie bym tego nie zrobił tylko diabeł mnie kusi)

• Właśnie to o czym pisałem przed chwilą wrażenie, że jestem opętany.

• Cały czas mam w głowie wrażenie, że mam bardzo dużo rzeczy do zrobienia i, że po prostu musze je zrobić, po prostu to jest konieczne.

• Ogólnie nie raz mam tak, że np. jak przed snem mnie dopadną straszne (myśli i lęki przed opętaniem) to potem rozmyślam o nich przez kolejne 3 dni…. Często myli mi się, sen z jawą, tzn. nie umiem nie raz określić czy to mi się śniło czy to było naprawdę.

• Nie raz mam wrażenie, że jestem tak jakby odklejony od tego świata, że świat i ja to dwie osobne rzeczy.

• Po przyjeździe w dane miejsce musi minąć parę dni zanim tak jakby zdam sobie sprawę, że w nim jestem. Np. powrót do domu czy wyjazd gdzieś (wtedy musi minąć trochę czasu zanim się przyzwyczaję i zrozumiem, że jestem gdzie indziej.)

• Ciągłe wyrzuty sumienia, nie wiem dlaczego skoro nic złego nie zrobiłem, ale mam wyrzuty sumienia, że zaniedbuję wszystkich w koło. I nie umiem sobie z tym poradzić. Np. jak coś kupuje załóżmy prezenty na święta to jak zapomnę albo nie kupie prezentu jakiejś osobie to mam tak straszliwe wyrzuty sumienia, że jak mogłem jej tego nie kupić… jak mogłem ją pominąć.

• Ogólne poczucie, że nie jestem sobą i często mam chęć odizolowania się od świata.

• Przed snem mam uczucie jakbym odpływał (nie zawsze)

• Często mam wrażenie, że żyję we śnie

• Zdarzają mi się dosyć często zawroty głowy.

 

 

 

Proszę o odpowiedzi jeśli ktoś ma jakiś pomysł na to co mi może być. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miszamaster, przez Internet raczej nikt Cię rzetelnie nie zdiagnozuje, dlatego dobrze, że zdecydowałeś się na wizytę u psychiatry/psychologa. Podczas wizyty specjalista będzie mógł postawić rozpoznanie i zaproponować odpowiednie leczenie. Ja bym nie szafowała stwierdzeniami, że to nerwica. Owszem, wiele objawów wskazuje na zaburzenia z grupy nerwic, ale po pierwsze, trzeba sprawdzić, czy Twoje objawy nie są konsekwencją np. zaburzeń neurologicznych albo hormonalnych, czy dolegliwości nie daje się uzasadnić jakimiś dysfunkcjami organizmu. Jeśli nie, wówczas można szukać przyczyn zaburzeń w psychice. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×