Skocz do zawartości
Nerwica.com

wróciłem :(


bioxetin

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej przerwie wróciłem. :( W zasadzie to nie wiem od czego zacząć, przez 3 lata brałem antydepresanty (z czego przez ponad 2 lata fluoksetynę), rozpoznanie zab. depresyjno-lękowe (wg. innego lekarza nawracające zaburzenia depresyjne) - wg mnie dystymia (bardzo wczesny początek, kilka lat ciągłego, ale umożliwiającego funkcjonowanie obniżenia nastroju - gdy leki zaczęły działać zdziwiłem się że można się tak czuć tak dobrze, objawy lękowe, frustracja i ciągłe myślenie o przeszłości). Na fluo było ok, w końcu stwierdziłem, że biorę je już długo, pozmieniałem trochę w swoim życiu i pora ją odstawić. Przez kilka miesięcy było zupełnie dobrze, ale jakiś czas temu, pod wpływem bardzo intensywnych emocji, zaczęły wracać niektóre rzeczy. Myślałem, że to chwilowe i jakoś samo przejdzie. Jakiś tydzień temu zrozumiałem, że powoli wraca mi stary sposób myślenia - wszystko na nie, zacząłem mieć myśli natrętne (że już nic dobrego mnie nie spotka i wszystko co miałem przeżyć już za mną). Poza tym zaczęły mi się sypać relacje z bliskimi osobami. Pozytywna różnica w stosunku do tego co było przed leczeniem to lęk - a w zasadzie jego brak. Pomyślałem "dość" - trzeba zacząć działać. Od tygodnia biorę Lexapro - nie wiem na ile to efekt placebo a na ile działanie leku, ale czuję, że coś drgnęło w dobrą stronę. Myśli natrętne minęły i chyba pojawiła się nadzieja na coś dobrego. Tylko wniosek z tego wszystkiego dość pesymistyczny...że chyba będę musiał brać antydepresanty już zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to, że bierzesz antydepresanty to coś złego? Ja nic złego w tym nie widzę. Jeśli Ci pomagają, po nich czujesz się lepiej to oczywiście bierz. I co z tego, że masz to robić przez całe życie. Wolisz czuć się bez nich źle? Jeśli pomagają to je bierz, może kiedyś przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bioxetin, to niestety normalne, jezeli raz zachorowales na depresje, to trzeba liczyc sie z tym ze moga byc nawroty. Naruszona cienka konstrukcja psychiki sprawia, ze znowu mozna ja naruszyc. Jakies ciezkie przezycia, problemy i mamy nawrot. Dlatego leki trzeba brac jeszcze troche po tym jak sie poczujemy naprawde dobrze. Ja tez mam zaburzenie depresyjno-lekowe, biore antydepresant juz ok roku, jest teraz dobrze :) ale jeszcze nie odstawiam, czuje ze nie jestem gotowa. Radze Ci, powrot do lekow, poukladanie zycia, i bedzie dobrze :) Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×