Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy nerwicowcy potrafią być szczęśliwi??


anita27

Rekomendowane odpowiedzi

Czy cieszy nas to wszystko,co ludzi powiedzmy zdrowych.Czy potrafimy sie jeszcze smiac?ja potrafie ale to nie znaczy ze czuje sie szczesliwa.Czasem mi sie wydaje ze nie umiem czuc szczescia i sie nim cieszyc.W szczegolnosci chodzi mi o zycie prywatne.od rozwodu z mezem minely juz 4 lata.w tym czasie bylam juz w dwoch zwiazkach.Jak i w jednym tak i w drugim na poczatku bylo fajnie wydawalo mi sie ze bede juz szczesliwa bo mi sie nalezy po tym wszystkim co przeszlam.ale pozniej cos sie psulo,zawsze cos bylo nie tak potrzebuje jak kazdy z nas troche ciepla czulosci i troszke wiecej zrozumienia.Ale w moich zwiazkach sie dusilam,nieczulam tego o czym wspominalam,choc to wspaniali mezczyzni ktorzy bardzo kochaja ,kochali moje dzieci i mnie.Czy wiec nie umiemy byc szczesliwi a tym samym czy umiemy dawac SZCZESCIE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny dziwny problem. ostatnio siedząc u psychiatry i rozmawiając z nim zacząłem się cieszyć, żeby nie powiedzieć śmiać, mimo iż w środku wcale nie czułem się szczęśliwy. psychitra mocno się zdziwił i zapytał, jak to jest że tak mi wesoło skoro się leczę na depresję... kurna to jest dopiero pokręcone. nie wiem skąd mi się wzięła ta odchyłka. i to nie pierwszy raz mi się zdarzyło 8) . często rozmawiając z kimś śmieję się kurna z byle czego a tak naprawdę to chce mi się płakać :cry: . sorka, że odbiegłem od tematu, ale troche mnie to męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uzalezniasz poczucie szczęścia od tego czy jesteś z kimś czy nie?

Uważam, że każdy może czuć się szczęśliwy, pytanie co się przez to rozumie... może nie umiemy dostrzegać rzeczy małych tylko sięgamy wzrokiem zbyt daleko?

Poza tym po co kategoryzować czy miliony nerwicowów mogą dawać szczęście? Każdy czuje i tak inaczej, choć ma tę samą przypadłość. Nerwica ma tyle twarzy ilu jest ludzi.

Czy szczęście to umiejętność cieszenia się?

Czy coś pozytywnego co nas spotyka?

Poczucie szczęścia dają mi promienie słońca na twarzy bo jest mi błogo. Co nie znaczy, że w parszywą pogodę jestem nieszczęśliwa. Więc doceniam słońce, nie przekreślając deszczu. Może to droga jakaś...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minhoi powiem ci tak...ze dobrze miec druga osobe przy sobie ale i trzeba sie czuc z nia szczesliwa bo inaczej zwiazek nie ma szczescia.Pomimo tego ze poznaje bardzo fajnych mezczyz nie czuje sie wlasnie tego.A chciala bym w koncu poczuc sie szczesliwa u czyjegos boku.Oczywiscie ze nie tylko faceci daja szczescie bo sa i rozne inne rzeczy,sprawy i najwazniejesz to szczescie moje ze mam dzieci.Bez nich czulam bym sie sama jak palec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, to wydaje mi się, że każdy z nas - jako człowiek - może i potrafi być szczęśliwy. To wszystko zależy od tego co w danym momencie w naszych życiach się dzieje i jakie mamy do tego podejście...

 

Czasem czuję, że jestem szczęśliwy, ale tym samym wiem, że nie jest to "pełnia szczęścia", bo zaraz za tym szczęściem czają się te "złe" rzeczy (o których ciężko zapomnieć nawet jak jestem szczęśliwy i starają się przedrzeć do mojej świadomości), które tylko czychają żeby mnie dopaść... i robią to nader często - mówiąc przenośnią. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny dziwny problem. ostatnio siedząc u psychiatry i rozmawiając z nim zacząłem się cieszyć, żeby nie powiedzieć śmiać (...) kurna to jest dopiero pokręcone. nie wiem skąd mi się wzięła ta odchyłka. i to nie pierwszy raz mi się zdarzyło 8)

 

Kiedyś gadaliśmy już o tym :) Wyszło,ze to ponoć stany maniakalne ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×