Leczenie alkoholizmu - zioła

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Leczenie alkoholizmu - zioła

przez kasja 04 lip 2010, 07:12
Witam, mam męża alkoholika, zastanawiam się czy sa jakieś metody niekonwencjonalne leczenia alkoholizmu. Czy ktoś stosował zioła lub jakies suplementy na ta chorobę?
Offline
Posty
192
Dołączył(a)
18 sty 2009, 11:17

Re: leczenie alkoholizmu -zioła

przez Roberrrto 04 lip 2010, 08:29
Mąż musi odstawić alkohol, a potem przejść terapie. To jedyne metoda leczenia alkoholizmu, jaką znam.
Roberrrto
Offline

Re: leczenie alkoholizmu -zioła

Avatar użytkownika
przez Alienated 04 lip 2010, 08:59
Cześć! Być może jako osoba nie mająca wcześniej okazji doświadczyć tego problemu na własnej skórze jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że kluczową sprawą będzie tutaj podejście głównego zainteresowanego. Jeżeli on sam nie jest jeszcze gotowy ów problem rozwiązać i pomimo usilnych starań wciąż znajduje jakieś racjonalne uzasadnienia, ażeby trwać w uzależnieniu, Twoja dobra wola na niewiele się tutaj zda. Wprost przeciwnie nawet, troszcząc się nieustannie o niego, stwarzasz mu w jakimś sensie poczucie bezpieczeństwa i sprawiasz, że czuje się on z własną słabością komfortowo, nie posiadając tak naprawdę wystarczająco silnej motywacji, aby podjąć odnośnie tej kwestii konkretne decyzje. Z drugiej strony, doskonale rozumiem Twoje położenie jako osoby zmuszonej żyć z takim człowiekiem pod jednym dachem. Chęć zatroszczenia się o niego wydaje się być jak najbardziej na miejscu. -Trudno pozostać obojętnym w sytuacji kiedy ktoś z najbliższego otoczenia najzwyczajniej w świecie robi z siebie szmatę. Twoja troska jest również w znacznym stopniu dbałością o własny komfort psychiczny, próbą utwierdzenia się w przekonaniu, że być może nie jest jeszcze najgorzej... A jak jest w rzeczywistości? Może spróbuj sama odpowiedzieć sobie szczerze na to pytanie...
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
3400
Dołączył(a)
28 sty 2009, 19:11

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: leczenie alkoholizmu -zioła

przez Roberrrto 04 lip 2010, 09:18
Alienated, masz absolutną rację.
Kasja-Twoja troska o męża, chęć pomocy jest zrozumiała, ale to mąż będzie musiał chcieć z tego wyjść. A Ty nie pozwól, żeby wszystko w Twoim życiu kręciło się wokół jego picia. Poszukaj grupy Al-anon (grupa wsparcia/samopomocowa dla żon, mężów, dzieci, rodziców, przyjaciół osób pijących) i zrób to dla siebie, ale i dla niego.
Roberrrto
Offline

Re: leczenie alkoholizmu -zioła

przez kasja 04 lip 2010, 11:38
chciałam mu pomóc poniewaz on od kilku lat walczy z choroba, przeszedł terapie, stosował nawet wszywki ,jest człowiekiem który walczy i jest bardzo słaby psychicznie.nasz zwiazek to 19 pieknych lat w które wdarła sie choroba i dlatego że ten czas poza piciem jest kraina mlekiem i miodem płynaca staram sie mu pomóc.
Offline
Posty
192
Dołączył(a)
18 sty 2009, 11:17

Re: Leczenie alkoholizmu - zioła

przez Roberrrto 04 lip 2010, 11:58
Rozumiem. Dobrze, że walczy, że próbuje, i niech próbuje dalej. Są poradnie, ośrodki terapeutyczne, jest wreszcie ruch AA. Decyzja należy do niego. Dobrze, że go wspierasz, ale wiesz..czasem jest tak, że alkoholik musi dotknąć dna, żeby znaleźć w sobie siłę i motywację do wyjścia z choroby. Jeśli jesteś zbyt opiekuńcza, to troche nie pozwalasz mu dojrzeć skutków picia, nie pozwalasz mu dotknąć tego dna. To trudne sprawy-wiem, sam jestem z ''alkoholowego'' domu. Jeszcze raz radzę Ci grupę Al-anon (ew.dobrego psychologa, który zna się na problemie uzależnień), poznasz ludzi z podobnymi problemamy, dużo się dowiesz i nauczysz.
Bo wiesz, zioła to może ew. na kaca mogą pomóc, ale raczej nie na alkoholizm.
Roberrrto
Offline

Re: Leczenie alkoholizmu - zioła

przez kasja 20 lip 2010, 14:02
może to pytanie nie powinno się tu znależć, ale naczytałam sie dużo o alkoholiżmie i nie mogę zrozumieć jednego, Czy alkoholikiem jest człowiek który np. przez okres 3 miesiecy pije piwo od czasu do czasu i nie wpada w ciąg?
Offline
Posty
192
Dołączył(a)
18 sty 2009, 11:17

Re: Leczenie alkoholizmu - zioła

przez paradoksy 20 lip 2010, 17:32
kasja napisał(a):może to pytanie nie powinno się tu znależć, ale naczytałam sie dużo o alkoholiżmie i nie mogę zrozumieć jednego, Czy alkoholikiem jest człowiek który np. przez okres 3 miesiecy pije piwo od czasu do czasu i nie wpada w ciąg?
SYGNAŁY OSTRZEGAWCZE


- Gdy ktoś pije pomimo szkód spowodowanych przez picie
- Gdy ktoś jednorazowo wypija większe ilości płynów zawierających powyżej 100 gramów ETOH (5 dużych piw lub jeden litr wina, lub ćwierć litra wódki)
- Gdy ktoś regularnie codziennie wypija więcej niż 20 gramów ETOH (2 piwa lub dwie lampki wina lub kieliszek 50 g wódki) lub gdy zaczyna dzień od picia alkoholu (np. poranne piwo)
- Gdy ktoś "klinuje", czyli używa alkoholu do usuwania przykrych skutków poprzedniego picia, a więc sięga po alkohol z samego rana po intensywnym piciu wieczorem
- Gdy ktoś pije alkohol w samotności oraz w sytuacjach, gdy odczuwa zmęczenie, dolegliwości fizyczne, smutek i cierpienie.
- Gdy ktoś zaniedbuje obowiązki i zadania z powodu picia
- Gdy ktoś ma trudności w przypominaniu sobie co się działo poprzedniego dnia w sytuacjach związanych z piciem.
- Gdy ktoś uśmierza przy pomocy alkoholu poczucie winy i wyrzuty sumienia z powodu czynów popełnionych pod wpływem alkoholu.
- Gdy ktoś kieruje samochodem, motocyklem pod wpływem alkoholu.
- Gdy ktoś reaguje napięciem i rozdrażnieniem w sytuacjach utrudniających kontakt z alkoholem lub wobec postulatów ograniczenia picia zaprzecza, ze ma problemy z alkoholem.
- Gdy ktoś dostaje od innych ludzi sygnały sugerujące ograniczenie ilości lub powstrzymanie się od picia
paradoksy
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Przeskocz do