wielki problem

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

wielki problem

przez kasia37 31 gru 2010, 10:40
witam,mój problem to budzenie się kilkakrotne w nocy i podjadanie dużych ilości słodyczy.
rano urwałabym sobie najchętniej głowę a nadchodzi noc i po kilku minutach snu budze się i popnownie pochlaniam słodycze...masakra ma 15kg nadwagi i jestem załaman bo myślałam że sobie sama z tym poradzę a widzę że nie daję rady
CO robić pomóżcie
Ostatnio edytowano 31 gru 2010, 13:36 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "zaburzeń odżywiania"

Re: wielki problem

przez Taddy 31 gru 2010, 10:56
witaj,

ja w dziecinstwie tez duzo slodkiego jadlem i bylem za groby, mama doradzila mi zeby zamieniec to marchewke i jablko no i udalo sie w moim przypadku

pozdrawiam Taddy

przez pasazer02 31 gru 2010, 18:45
A ja polecam kupić błonnik z ananasem w aptece.
Zresztą można połączyć jedno z drugim(tzn.wypowiedz poprzednika)
Pozdrawiam, życze powodzenia i wytrwałości a dzisiaj udanej nocy sylwestrowej;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marilyn89 01 sty 2011, 11:48
I do tego jeszcze chrom, co prawda polecany jest on głównie osobom chorującym na cukrzycę, ale nie zaszkodzi spróbować.
pozdrawiam i wytrwałości życzę:)
marilyn89

przez chojrakowa 02 sty 2011, 23:41
marilyn89, chromem można się porządnie zatruć, więc nie polecam bo skutki są opłakane (z doświadczenia mówię).

Przede wszystkim zrób sobie podstawowe badania krwi - morfologię i popatrz czy nie masz jakichś rażących niedoborów - możliwe, że organizm dopomina się o jakieś składniki w formie słodyczy. Być może spada ci cukier - tutaj powinnaś się wybrać do lekarza.
Takie nocne podjadanie słodyczy niekoniecznie musi być objawem apetytu czy jakiegoś tam obżarstwa. Jeśli wszystkie badania wyjdą w porządku zastanów się czy nie odreagowujesz w ten sposób stresu - spróbuj więc przed snem się zrelaksować, poczytać lu zrobić coś co cię odpręży.
Napisałaś dość niewiele o tym co Cię trapi, więc i moja odpowiedź jest nieco lakoniczna. W każdym razie daj znać jak sobie radzisz.
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez Vi. 03 sty 2011, 11:52
kasia37, Chojrakowa ma rację, podpisuję się pod jej radami i mówię, że warto zrobić badania.
Jeśli są dobre to warto się wybrać do psychologa. Np. do poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Jest w każdym mieście powiatowym.
Vi.

przez marilyn89 03 sty 2011, 14:09
Jak najbardziej dodatkowo badania.
Ale właśnie chrom ma duże zastosowanie w normowaniu glikemii, przecież bierze się tylko 1 tabletkę dziennie. Kończę dietetykę, uczyłam się o tym, mam pracę lic. nt chromu, ale macie rację, jak najbardziej można się zatruć, ale przy dużych dawkach, to tak samo jak jemy otręby i dostarczamy do organizmu metali ciężkich.
marilyn89

przez chojrakowa 03 sty 2011, 14:23
marilyn89, chodziło mi o to, że jeśli wyklują się z tego (bądź wykluły) jakieś zaburzenia odżywiania mogą być problemy z kontrolowaniem przyjmowania takiego specyfiku.
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez marilyn89 03 sty 2011, 15:35
Rozumiem:)
marilyn89

przez annebi 03 sty 2011, 22:51
Dobry Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości, w ktorym są osoby, ktore mi pomogly.

http://www.instytut-ipro.pl/index.php

Serdecznie polecam. Pozdrawiam

przez majster69xxx 08 sty 2011, 00:57
Polecam też poczytać porady innych, którzy są w podobnej sytuacji na innych stronach.

Sortuj wg