Skocz do zawartości
Nerwica.com

wielki problem


kasia37

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mój problem to budzenie się kilkakrotne w nocy i podjadanie dużych ilości słodyczy.

rano urwałabym sobie najchętniej głowę a nadchodzi noc i po kilku minutach snu budze się i popnownie pochlaniam słodycze...masakra ma 15kg nadwagi i jestem załaman bo myślałam że sobie sama z tym poradzę a widzę że nie daję rady

CO robić pomóżcie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marilyn89, chromem można się porządnie zatruć, więc nie polecam bo skutki są opłakane (z doświadczenia mówię).

 

Przede wszystkim zrób sobie podstawowe badania krwi - morfologię i popatrz czy nie masz jakichś rażących niedoborów - możliwe, że organizm dopomina się o jakieś składniki w formie słodyczy. Być może spada ci cukier - tutaj powinnaś się wybrać do lekarza.

Takie nocne podjadanie słodyczy niekoniecznie musi być objawem apetytu czy jakiegoś tam obżarstwa. Jeśli wszystkie badania wyjdą w porządku zastanów się czy nie odreagowujesz w ten sposób stresu - spróbuj więc przed snem się zrelaksować, poczytać lu zrobić coś co cię odpręży.

Napisałaś dość niewiele o tym co Cię trapi, więc i moja odpowiedź jest nieco lakoniczna. W każdym razie daj znać jak sobie radzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia37, Chojrakowa ma rację, podpisuję się pod jej radami i mówię, że warto zrobić badania.

Jeśli są dobre to warto się wybrać do psychologa. Np. do poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Jest w każdym mieście powiatowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dodatkowo badania.

Ale właśnie chrom ma duże zastosowanie w normowaniu glikemii, przecież bierze się tylko 1 tabletkę dziennie. Kończę dietetykę, uczyłam się o tym, mam pracę lic. nt chromu, ale macie rację, jak najbardziej można się zatruć, ale przy dużych dawkach, to tak samo jak jemy otręby i dostarczamy do organizmu metali ciężkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×