Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoza


camil18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! pisze tego posta poniewaz chcial bym sie dowiedziec czegos o psychozie. Zauwazylem u siebie dziwne objawy... pierwsze i chyba najbardziej uciazliwe dla mnie to jest cos takiego ze caly czas o czyms mysle.. Czyli wyobrazam sobie rozne sytuacje ukladam dialogi. Do tego dochodzi to ze zrobilem sie zupelnie inny niz kiedys. Stracilem przyjaciol nie mozna sie ze mna doagadac zalapalem lekka depresje... Dziwnie sie zachowuje. gdy wchodze do slepu patrze sie na kazdego (nie panuje nad tym), gdy siedze w barze restauracji wydaje mi sie ze wszyscy sie na mnie patrza... Nie ogarniam juz:? Moze ktos z was ma psychoze? Czy to moge byc jej objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy, ale nie świadczą one chyba zaraz o psychozie, wydaje mi się , że musi byc coś jeszcze. A to z tymi sytuacjami i dialogami mocne- pierwszy raz ktoś o tym napomknął, mam identycznie od dziecka, jak byłam mała zapisywałam je na kartkach. Czasami tak się wczuje w odgrywaną w wyobraźni postać, ze zdarza mi sie robić dziwne miny i śmiać do siebie w miejscach publicznych i wtedy ludzie naprawde się patrzą. Może na ciebie tez się patrzą bo robisz glupie miny ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja depresja przez pewien okres miała postać psychotyczną.

Nie wyłaziłam z domu, nawet po fajki, nawet na balkon - paliłam w domu. Bałam się, wydawało mi się, że wszyscy na mnie patrzą i coś o mnie myślą, że ktoś mi zrobi krzywdę, i sama nie wiem czego jeszcze. Byłam podejrzliwa, nieufna do granic możliwości. Miałam napady histerii - wyłam jak zwierze, waliłam pięściami po ścianach, tarzałam się po podłodze...

Dodatkowo moje wcześniejsze lęki, obawy i niepokoje przybrały postać natrętnych myśli - zupełnie nade mną panujących i pełnych nienawiści do mojej osoby. Myśli samobójcze, poczucie osaczenia etc.

Aczkolwiek była ona najprawdopodobniej wynikiem mojej reakcji na bardzo dużą dawkę topiramatu, który wtedy brałam. Teraz lepiej - nie można powiedzieć, że ustąpiło zupełnie, ale da się żyć.

Nikt nikogo przez internet nie zdiagnozuje, najlepiej do specjalisty, ale mam nadzieję, że cośtam pomogłam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camil18, podobno ja mam psychozy. jeśli uważasz, że na coś cierpisz polecam przede wszystkim specjalistę ;) tylko on jest w stanie określić czy masz psychozy czy nie. Google ani my nie postawimy Ci diagnozy. Nawet nie sugeruj się googlami i naszymi wypowiedziami, bo sobie wkręcisz cos niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×