Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sny przenikają do rzeczywistości


Gość jantarek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jak nazwać temat ale czy macie takie "objawy"?

 

- Czucie smaku i zapachu w snach, a po obudzeniu je czasem odczuwacie(omam zapachowy)

- Przenikanie do rzeczywistości emocji i uczuć ze snów i je odczuwacie.

- Chęć pozostania we snach chociaż nie jest w nich lepiej niż w rzeczywistości a nawet gorzej.

- Tylko dziwaczne sny np. miejsca które znacie są prawie całkowicie zmienione np. inny układ okien, ścian, sytuacje interpresonalne które nie występują w rzeczywistości,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Normalnie czuje smaki, zapachy, ból i takze utrzymują mi sie jeszcze chwile po przebudzeniu. Czasami zdarza mi sie lapac przedmioty i miec pewność , że trzymam je w ręku, a jak sie juz calkowicie wybudze i otworze szeroko oczy, to okazuje sie, ze tylko mi sie wydawalo. Moze masz tak od neuroleptykow? Jak zazywalam to mialam tez bardzo kolorowe sny. No ale w sumie jak nawet ich nie biore to mam. A co do rodzaju snów to roznie to bywa. Raz sa dziwaczne jak to opisales a raz przerazajaco realne i przejaskrawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bralem neuroleptyków i antydepresantów i mam takie sny od miesiąca. Zawsze w nich jest jakiś wątek makabryczny.

Byłem np. w obozie koncentracyjnym. lecz wcale nie mam lęków we snach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też sa często przerazajace, nie martw sie, nie jesteś sam. Nie gonią mnie co prawda potwory i różne postacie science- fiction , ale złe duchy, ludzie o przerażliwych oczach, opętani, prześladowcy, prześmiewcy a najczesciej moja matka ktora sie nademna pastwi. Nie brzmi to moze strasznie, ale koszmarne sny wyglądaja jak sceny najlepszych horrorów. Nie panikuj, mi sie tez np. snilo, ze gram zawodowo na harfie, a harfy na zywo nawet nigdy nie widzialam albo, ze zabilam jakies dziecko. Moze szkoda ci tych ludzi, rozmawiales o tym, rozmyslales o tej tragedii i ci sie poprostu przysnilo? Nie jestes mi w stanie dokladnie przekazac klimatu swoich snow, emocji i tego co sie dzieje z toba po przebudzeniu, to jest niemozliwe, wiec nie bierz tej opini zbytnio do siebie. Jesli czujesz , ze cos jest z toba nie tak i CHCESZ SIE LECZYC to idz do lekarza. Tylko najpierw przejrzyj go czy jest w porzadku, a nie konowal ktory nauczyl sie regulek z marnej, nierzetelnej ksiazeczki i z gory ocenia twoja sytuacje, wie kim jestes i jakie prochy sa ci potrzebne. Bylam u kilku psychiatrow i to byli smieszni ludzie, kompletnienie zainteresowani mną, niezbyt dociekliwi, ale lekarstwa po kilku wypowiedzianych przezemnie zdaniach zaraz przypisali, bo maja z tego korzysci. Wole miec trzepniety beret, niz dawac sie truc tymi CIEZKIMI NARKOTYKAMI, co najlepsze pomimo szkodliwosci jakie moga wywolac lekarze przepisuja je bez wiekszego wgladu w pacjenta. W dupie to maja. Dlatego uwazaj na psychiatrow , jesli zamierzasz pojsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×