Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co dalej robić w życiu :(, pogubiłem się


pentagrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę tutaj bo wiem że ktoś na pewno mi poradzi i odpiszę..... i nie czytają. Chciałem się komuś wygadać bo nie mam komu.

 

Chodzi o to że nie wiem co dalej w życiu robić. Skończyłem Technikum teraz szukam pracy żeby mieć w razie czego za co studiować. Z szukaniem pracy mi idzie słabo tzn wysyłam pełno cv i patrzę na ogłoszenia ale przez miesiąc ponad nic nie znalazłem tzn znalazłem jedną i już prawie byłem zatrudniony ale lekarzowi medycyny pracy powiedziałem że biore leki i mnie nie przyjęli... sam się wkopałem... zresztą jestem zły że lekarz mi takie leki zapisał przy których nie mogę pracować. Mam też orzeczenie o niepełnosprawności ale to nie wiele pomaga..

Zobaczymy co dalej..

 

Następna sprawa to to że nie wiem na jakie studia iść. Zawsze myślałem że tylko do informatyki się nadaje i nic więcej ale jak tak sobie pomyślę to nawet to mi nie idzie .... a po za tym psycholog mi odmawiał studiowania informatyki bo tam nie ma ciekawych ludzi i nic z tego nie będzie-tak powiedział. Ja lubiłem swojego psychologa był to najlepszy dotychczas ale już nie pójdę do niego na wizytę bo nie pasuje .

No i też nie wiem jakie mógłbym wybrać studia po za informatyką. Prawda jest też taka że nie wiem co w tej informatyce mnie interesuje(bo chodziłem do technikum informatycznego więc powinienem wiedzieć).

No to może doradźcie jakie są jeszcze ciekawe kierunki? Jak sprawdzić czy się nadaje?

 

Dalej to chodzi o to że nie mam w ogóle z kim od tak sobie pogadać.. żadnego kumpla... znajomych z internetu mam chyba z 5 ... a tak to w ogóle... siedze w domu i szukam pracy. Nie mam z kim wyjść na piwo albo przejechać się. O przyjacielu nie wspomnę. A dziewczyny to totalna klapa. Chociaż w domu mówią mi że jestem przystojny i nie głupi więc nie wiem co nie tak. Ostatnio tak poważnie spotkałem się 3 lata temu ... Nie mam gdzie wyjść więc jest słabo .. Wszystko u mnie leży... Nie mam gdzie się ruszyć....

 

Co o tym myślicie? Znacie jakieś rozwiązanie z tej sytuacji? Bo ja już nie mam pomysłu. Nawet próbowałem randek przez internet ale nie wyszło...

Leki pomagają ale czuje że mnie oszukują....

 

 

Z góry dziękuje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak psycholog mógł Ci powiedzieć/zasugerować na jakie studia możesz/nie możesz iść? :shock:

Nikt Ci nie powie na jaki kierunek masz iść, w czym się odnajdziesz. Każdy ma inne zainteresowania. Jak sprawdzić? Póki czegoś nie spróbujesz, nie zaciekawisz, nie zagłębisz się w dany temat to się nie dowiesz. Mi zawsze mówiono, że dobrze rysuję, na urodziny dostawałam farby, na gwiazdkę kredki rodzice chcieli chcieli bym szła w tym kierunku i swego czasu też myślałam, że tylko to potrafię, ale po pewnym czasie odkryłam zainteresowanie zupełnie odmiennymi dziedzinami. Poczytaj opisy kierunków, fora na których wypowiadają się studenci. Może znajdziesz coś ciekawego. Zastanów się czy naprawdę chcesz i po co chcesz iść na studia.

Szukasz pracy jako informatyk rozumiem?

Co do przyjaciół znajomych ciężko cokolwiek poradzić, na pewno nie pojawią się od razu. Wiem, że ciężko znaleźć kogoś zaufanego. Wszelkie znajomości rozwijają się stopniowo.

Nie myślałeś o pójściu do innego psychologa/terapeuty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn psycholog tak dosłownie nie powiedział że mam nie iść na studia informatyczne ale uważa że jeśli nie jestem / nie czuje się w tym dobry to mam na siłe nic nie robić. Słaby informatyk też nie ma łatwo(tak powiedział)... ale mi się wydaje że ja w niczym nie jestem tak na prawdę dobry i nie mam żadnych talentów...

 

Ja szukam pracy gdziekolwiek.... bo jako technik informatyk to mogę sobie.... no wiecie...

Tzn będę jeszcze szukał w sklepach itd. komputerowych :bezradny:

 

 

U mnie nigdy nie pojawi się przyjaciel czy dziewczyna.................................... :zonk::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn psycholog tak dosłownie nie powiedział że mam nie iść na studia informatyczne ale uważa że jeśli nie jestem / nie czuje się w tym dobry to mam na siłe nic nie robić.

Z tym akurat się zgodze. Nie ma po co iść tylko dlatego by pójść gdziekolwiek Twój poprzedni post tak po prostu zabrzmiał:

a po za tym psycholog mi odmawiał studiowania informatyki bo tam nie ma ciekawych ludzi i nic z tego nie będzie-tak powiedział.
A tak jeszcze wracając skąd wiesz/Twój psycholog wie, że tam nie ma ciekawych ludzi? Ludzie są wszędzie, są różni. Czy pójdziesz do pracy czy na studia takie czy inne czy w ogóle gdziekolwiek indziej. Po prostu potrzeba czasu i chęci by kogoś poznać. Zdobyć doświadczenie, spróbować. Moim zdaniem jeśli się nie próbuje różnych rzeczy to ciężko znaleźć coś w czym jest się dobrym. Oczywiście są ludzie, którzy od początku to wiedzą, jednak większość się nad tym zastanawia. Wydaję mi się, że przede wszystkim trzeba podnieść Twoją wiarę w siebie, zmotywować. I może przydałby się do tego jakiś specjalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanawiam fakt jak Twój psycholog mógł powiedzieć coś takiego.

 

Mam jednego świetnego znajomego(AGH) na informatyce i kuzyna(UJ), każdy z nich jest świetny. Na studiach nie trzeba siedzieć w kręgu ludzi z jednego roku, akurat jakby Ci nie przypasowali to zawsze są koło naukowe albo AZS i wiele wiele innych. Oczywiście na wielu uczelniach jest wyjazd integracyjny i można poznać fajne dziewczyny :)

 

Ostatnio czytałam sondaże i warto informatykę wybrać na dobrej uczelni, bo po słabej nie będzie pracy. Mój kuzyn na 3 roku rozwinął własny interes i zarabia kupę kasy. U siebie na roku poznał dziewczynę i jest z nią 2 lata. Studiowanie to nieprawdopodobna szansa na nowe życie, zjeżdżają się ludzie z całego kraju i tworzą się paczki, które trzymają się wiele długich lat. Studia potrafią odwrócić życie do góry nogami i to w dobrym tego słowa znaczeniu :)

 

Jakie przedmioty masz zdane na maturze?

To poszukam jakiś ciekawych kierunków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi skad psycholog wie, ze na informatyce nie ma ciekawych ludzi? Sama informatyke skonczylam i powiem Ci na zadnym innym wydziale nie bylo takich 'kwiatkow' jak u nas ;-) Pracuje jako informatyk juz ladnych pare lat i na brak ciekawych kolezanek/kolegow po fachu nie moge narzekac.

Oczywiscie wg obiegowej opinii, informatyk to introwertyk w sweterku w paski i okularach, ktory porozumiewa sie kodem binarnym i tylko przez komunikatory. No coz, chlopaki na studiach i w pracy przystojni, a dziewczyny wcale im nie ustepuja. Zatem jesli czujesz, ze informatyka to cos dla Ciebie to zaryzykuj. Tylko staraj sie o przyjecie do renomowanej uczelni tam sie przynajmniej czegos nauczysz i nie bedziesz mial problemow ze znalezieniem dobrej pracy i jeszcze lepszej placy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informatyka to zbyt ogólne określenie - nie ma czegoś takiego jak informatyk sam w sobie!

Są programiści, specjaliści od wyszukiwarek, spece od serwerów, twórcy stron, graficy, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem że nie wiem jaki kierunek informatyki wybrać więc to chyba logiczne iż wiem że informatyka to nie nie jedna dziedzina :)

 

na maturze mam informatykę ... podstawa i na pewno zdałem :)

 

Mi psycholog mówił że jak pójdę na studia to będę się o wiele lepiej czuł bo zmienię towarzystwo ... fajnie by było. Ale ja pójdę na studia zaoczne... No i chcę zacząć za rok bo nie mogę teraz znaleźć pracy a pochodzę z biednej rodziny... więc chciałbym coś znaleźć jeszcze przez ten rok i mieć kasę... po za tym chciałbym trochę poszaleć przez ten rok... poznać kogoś(chociaż nie wiem gdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×