Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to depresja ?


Robert91

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

Mam 18 lat i od dłuższego czasu mam problemy z samym sobą. Ciągle rozmyślam o smutnych sprawach, rzeczach i nie potrafię o niczym innym myśleć. Z początku myślałem, że to cecha charakteru i że jestem po prostu pesymistą, lecz staje się to coraz bardziej uciążliwe i ostatnio zacząłem czytać o depresji. Bardzo często mam bóle głowy, brakuje mi chęci do czegokolwiek, lubię słuchać smutnej muzyki, ostatnio coraz częściej miewam myśli samobójcze oraz coraz ciężej radzę sobie z problemami. Od ponad 3 miesięcy mam dziewczynę, jest wspaniała i na prawdę jest mi z nią bardzo dobrze, lecz bardzo często myślę o tym że nie będziemy długo razem, szukam na siłę problemów i zamartwiam się błahostkami. Nawet najmniejszy powód (bardzo często wymyślony tylko przeze mnie) potrafi mnie wyprowadzić z równowagi i doprowadzić do łez. Często chodzę smutny i moja dziewczyna mnie pyta dlaczego się smucę i co mi jest.. Ostatnio rozmawiałem z nią i powiedziałem że po prostu tak mam, że często widzę problem tam gdzie tak na prawdę go nie ma i nie potrafię o tym nie myśleć. Do tego czasami płaczę i bardzo często muszę się powstrzymywać od łez. Nie widzę w ogóle pozytywnych stron mojego życia i nie potrafię docenić tego co mam :( a ciągłe myślenie o smutkach mnie już dobija..

 

co o tym myślicie ? czy to już jest depresja, czy może po prostu niektórzy tak mają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz mysli samobojcze i trwa to pewien czas mozna przypuszczac ze to depresja. Zglos sie jak najpredzej do Poradni Zdrowia Psychicznego do psychiatry -w kazdej wiekszej przychodni jest taka poradnia. Idziesz tam bez skierowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×