Przypadek NN?

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Przypadek NN?

przez noris 28 lut 2013, 19:31
Witam! :uklon:
Otóż pisałem do Was wczesniej i w sumie otrzymałem wyczerpującą odpowiedź ale mam kolejny problem.
Od jakiegoś roku/pół roku ciągle boje się, że zachoruje na schizofrenię.
Główny lęk polega na tym, że zniszczyło by to moje plany życiowe, że jest strasznie żyć w swoim świecie, mieć urojenie itp.
Wcześniej 2lata temu miałem podobne lęki tylko na temat orientacji(też jakiś czas) ale sobie wmówiłem coś tam i przeszło.
Dlaczego pisze do Was?
Gdyż oceniając i analizując (pewnie zbytecznie) moje mysli zachowanie - porównywanie do ludzi chorych na schizo(daleki kolega ze szkoły) ciągle powracam do tego lęku przed zachorowaniem na schiz.
Ale to nie koniec najgorsze jest to, że obserwuje w 99% przed snem dolegliwość, a dokładnie jak jestem w takiej fazie jak prawie w śnie(taki stan?)mam pzed oczami przegląd dnia bardzo realistyczny w myślach.
Wygląda to np. co ktoś powiedział, zaśmiał się, jakaś sytuacja w dniu i słyszę to a dokładniej analizuje to. Czy oby to nie jest objaw schizoforenii?
Lub tu pytanie do was gdyż często w głowie sobie odtwarzam słowa z piosenki, jakieś urywki muzyki itp. Przyjmuje to trochę "fazę" natręctw.
I teraz gdy już sobie wmówię, że nie jestem chory to po takim przeanalizowaniu powiedzmy tego czasu przed snem(tych urywków, dźwięków itd) wywołuje lęk przed zachorowaniem jak już wcześniej pisałem.
Podobnie jest z tym,że jak gdzieś przeczytam coś o schizofrenii np. ludzie chorzy psychicznie mają myśli typu, że ktoś im spiskuje, lub chce otruć(urojenia np. w filmie Piękny umysł)to czesto analizuje, czy też tak nie mam, do takiego stopnia, że sam czasem tak myślę(nie mam urojeń tylko mysli o myślach, mam nadzieje, że się nie pogubiliście :-D )
Ogólnie jestem wesoły, uwielbiam przebywać z równieśnikami, rodziną, chodzę na siłownie itp wszystko w najlepszym stanie prócz tego co opisałem wcześniej! HELP ! :zonk: :zonk:

-- 01 mar 2013, 18:00 --

Dodatkowo natknąłem się na temat:
omamy-t20934.html
W którym opisane zostały omamy słuchowe, trochę je przeanalizowałem pod kątem tego przeglądu dnia przed zaśnieciem i wywołało to u mnie niesamowity lęk! Czy to już są omamy, urojenia - schizfrenia? Czy może tak czasem jest? Pomocy

-- 03 mar 2013, 20:10 --

nikt nic nie odpowie, choć przynajmniej co z tym zasypianiem, czy to normalne?
Offline
Posty
27
Dołączył(a)
18 cze 2012, 20:42

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Przeskocz do