Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a spożywanie alkoholu ?????


lukanus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Od kilku ładnych miesięcy leczę się na nerwicę natręctw lekami Anafranil i Ketipinor. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ze spożywaniem alkoholu wraz z przyjmowaniem tychże leków??? Generalnie interesuje mnie czy spożywanie alkoholu w małych ilościach (np. jednego piwa lub lampki wina dziennie) jest groźne???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tematów podobnych chyba kilka jest. Na ulotce pisze wyraźnie, że nie zaleca się, czyli nie, że nie wolno, ale nie powinno się pić. Alkohol tez jest substancją psychoaktywną, która w połączeniu z branym lekiem nasila jego działanie, bądź wpływa w inny sposób.

 

Powiem tak, wszystko jest dla ludzi, jesteśmy dorosli. Jesli z jakis powodów będziesz mial okazje się napić to w granicach rozsądku możesz to zrobić. Ale co zrobisz to już Twoja decyzja.

 

Ja od siebie dodam, że biorę leki i piję... nie mam się czym akurat chwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie spozywanie alkocholu wraz z jakimi kolwiek lekami to albo ogromna odwaga albo szczyt glupoty... wiadomo nie od dzis ze dzien po napiciu sie odczucia depresyjno lekowe spoteguja swoje dzialanie...

dla przykaladu powiem wam tak...

 

mam kolege ktory bral jakies leki i poszedl na impreze... jak to bywa zapomnial sie i napil za duzo... stracil przytomnosc zabrali go do normalnego szpitala.. obudzil sie w psychiatryku.. rano chcial wyjsc okazalo sie ze jego czyn zostal potraktowany jako proba , trzymali go tam 2 tygodnie bez mozliwosci wyjscia... nigdy nic nie wiadomo chyba lepiej nie kusic losu... to kazdego wybor pozdrawiam i wesolego jajka :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dlatego zadałem pytanie ponieważ zdarza mi się wypić jedno piwo dziennie lub lampkę piwa w połączeniu z Anafranilem i Ketipinorem i nie mam najmniejszych dolegliwości ani innych reakcji, więc pomyślałem, że może taka dawka alkoholu nie zaszkodzi ??? Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli w tej sprawie. Wesołego Alleluja życzę :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×