Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alventa a koncentracja


zenon111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję rozwiązania na frapujące mnie pytanie, otóż psychiatra przepisał mi Alventę 37,5 mg na zaburzenia depresyjne (dodam, ze nigdy wcześniej nie przyjmowałem żadnych leków). Chciałbym się dowiedzieć, czy rozsądnym jest rozpoczęcie przyjmowania wspomnianego leku teraz, kiedy przed sesją egzaminacyjną potrzebuję być skoncentrowanym. Czytałem, że początkowo przyjmowanie Alventy może to utrudniać i przeszkadzać w nauce (skutki uboczne). Bardzo bym prosił o poradę, bo nie wiem jak podejść do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję rozwiązania na frapujące mnie pytanie, otóż psychiatra przepisał mi Alventę 37,5 mg na zaburzenia depresyjne (dodam, ze nigdy wcześniej nie przyjmowałem żadnych leków). Chciałbym się dowiedzieć, czy rozsądnym jest rozpoczęcie przyjmowania wspomnianego leku teraz, kiedy przed sesją egzaminacyjną potrzebuję być skoncentrowanym. Czytałem, że początkowo przyjmowanie Alventy może to utrudniać i przeszkadzać w nauce (skutki uboczne). Bardzo bym prosił o poradę, bo nie wiem jak podejść do tematu...

Jeżeli twój stan jest iście fatalny - nie możesz jeść, spać, skoncentrowac się - sugerowałbym zacząć od dzisiaj/jutra. Jeśli twój stan jest po prostu nienajlepszy sugerowałbym rozpocząć kurację po sesji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić lekarza o piracetam może trochę pomóc na pamięć i koncentrację

 

albo te rosyjskie wynalazki noopept, fenylopiracetam

 

Odradzam stosowanie tego leku przed sesja, jego działanie zaczyna się po 2-3 tygodniach, a dalej stopniowo się rozkręca.. na początku brania Twój stan może się pogorszyć, więc takie eksperymenty raczej po sesji

 

w ogóle zastanów się czy chcesz brać antydepy, bo możesz wdepnąć w gówno z którego ciężko Ci się będzie wydobyć... odstawianie leków do przyjemnych nie należy, szczególnie wenlafaksyna, pomyśl czy Twój stan jest na tyle zły żeby sięgać po antydepresanty, bo może terapia by wystarczyła, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuję rozwiązania na frapujące mnie pytanie, otóż psychiatra przepisał mi Alventę 37,5 mg na zaburzenia depresyjne (dodam, ze nigdy wcześniej nie przyjmowałem żadnych leków). Chciałbym się dowiedzieć, czy rozsądnym jest rozpoczęcie przyjmowania wspomnianego leku teraz, kiedy przed sesją egzaminacyjną potrzebuję być skoncentrowanym. Czytałem, że początkowo przyjmowanie Alventy może to utrudniać i przeszkadzać w nauce (skutki uboczne). Bardzo bym prosił o poradę, bo nie wiem jak podejść do tematu...

 

To mała dawka, według mnie nie zaburza specjalnie koncentracji (ja się na niej mogłam uczyć), ale skutki uboczne na początku brania to może być na przykład silny lęk, niepokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×