Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam!mam do Was kilka pytan!


hamikal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Juz kiedys pisalem na tym forum o sobie i swoich problemach, od ponad 6 lat lekarze diagnozowali mnie jako nerwicowca i hipochondryka, mialem bardzo duzo badan i wszystkie wychodzilo ok procz gastroskopi... zawsze zapalenie blony sluzowej zoladka i reluks...no i oczywiscie lekarz stwierdzil ze od stresu pewnie to mam...mialem duzo dolegliwosci ale zawsze po lekach antydepresyjnych czulem sie lepiej...ale od ponad roku mam coraz wieksze problemy ze zdrowiem i juz nawet leki nie pomagaja... bralem jakis czas temu ketrel i sulpiryd. Mam mnostwo obajow... zrobilem dosc duzo badan w ostatnim czasie:

EKG kilka razy ok

ECHO serca ok

Proby watrobowe ok

Badanie moczu ok

Morfollogia ok

Badanie na HIV wynik ujemny

CRP ok

USG jamy brzusznej ok

Badanie kalu w kierunku pasozytow i lamblii - czysto

Badanie kalu w kierunku grzybow i tu candida...;/

do tego TSH Ft3 i Ft4 i tutaj nie wiem co myslec.... bo tak TSH mialem dwa razy za pierwszym razem 1,9 a za drugim 2,1 ft3 3,57 norma od 2,8 do 4,7 i Ft4 22,3 norma od 10 do 23 i ten hormon jest przy gornej granicy...

ja mam od dluzszego czasu duzo obajwow ktore bym mogl polaczyc z tarczyca... wypadaja mi wlosy strasznie!! czeste uczucie zimna odczuwam, temperatura mi dziwnie skacze w ciagu dnia raz 35,8 a raz 36,7, jak mi zimno to czesto oddaje mocz, czesto mi slucho w ustach, ciagle czuje tak jak by cialo obce w gardle i chrzakam caly czas...i nie wiem co myslec o tej tarczycy i tych wynikach...

do tego wyczytalem na jednym forum ze to moze byc niedoczynnosc i choroba hashimoto... ze hormony ft3 i ft4 powinny byc % mniej wiecej na rownym poziomie a u mnie one sa ft3 kolo 50% a ft4 ponad 90%, bylo takze napisane ze TSH powinien wynosic okolo 1 nawet pomimo tego ze w nromach jest od 0,4 do 4. ciagle o tym mysle i nie wiem co zrobic... napisalem na tamtym forum moje wyniki i ludzie sugeruja zeby zrobic USG tarczycy, sprawdzic poziom witaminy b12 i ferrytyny i zbadac przeciwciala... ale te badanie sa strasznie droge a mnie teraz nie stac na nie i jestem zalamany nie wiem juz co myslec, wogole ten grzyb jeszcze wyszedl....mam ciagle biegunki, przelewania w jelitach, raz niskie tetno a raz podwyzszone... jestem zalamany! Jak u was wygladaly wyniki badan z TSH Ft3 i FT4?? Prosze poradzcie cos bo inne wyniki mam ok a lekarze juz nie moga na mnie patrzec....;/ I czy myslicie ze to nerwica czy co bo ja juz sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamikal, nerwica.ja mialam już stwardnienie rozsiane,glejaka,limfocytozę,dystymię,chłoniaka,czerniaka,białaczkę,chorobę adissona,klątwę Ondyny,i raka piersi.Hiv takżę,choc nie bardzo mialam sie kiedy i jak zarazić.Boreliozę.Wiem,że bardzo cierpisz.Urojenia hipochondryczne są ohydne,tym bardziej ,że my naprawdę czujemy się chorzy i myślimy,że umieramy.Na Twoim miejscu oprócz wspomagania się lekami poszukalabym jakiegoś terapeuty,z którym moglbys dojsc do przyczyn tego paskudnego lęku.Osoby cierpiące na hipochondrię zazwyczaj były w dzieciństwie ofiarami przemocy.Pozdrawiam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie do konca ze to tylko nerwica.... poniewaz napisze jeszcze co jest dziwne... od malego nie pamietam dokladnie ale od czasow podstawowki napewno, mam powiekszone wezly chlonne na szyji, zapalenie dziasel i lojotokowe zapalenie skory na glowie.... nie wiem czemu nigdy zaden lekarz nie zwracal na to uwagi...zawsze bylo wyniki pani dziecka sa ok wiec nie ma sie czym martwic...a teraz gdy czuje sie coraz gorzej i zaczynam szukac przyczyn to boje sie ze moze byc juz za pozno... mam mnostwo objawow i nie wierze ze wszystkie sa od nerwicy... moze napisze jakie mam ktore mysle ze NIE sa od nerwicy:

- od 6 miesiecy biegunka, taka nietypowa oddaje normalnie stolec raz dziennie ale jest on taki papkowaty

- Bialy nalot na jezyku

- Uczucie ciala obcego w gardle i ciagle chrzakanie, lekka chrypa przy tym

- Wezly chlonne na szyji

- zapalone dziasla

- refluks zoladkowo przelykowy

- temperatura ktora skacze strasznie

- wypadajace wlosy

- po spozyciu cukru dziwny posmak w buzi i strasznie sucho

- poltora roku temu wazylem 100kg, w ciagu 3 miesiecy schudlem 20kg i wazylem 80kg, nastepnie przytylem do 97kg a teraz znow waze lekko ponad 80kg

 

Tych objawow bym nie przypisal nerwicy a mam procz nich jeszcze:

- przelewanie sie w brzuchu

- zawroty glowy

- uczucie braku rownowagi

- czesto uczucie zimna

- jak mi zimno to czesto oddaje mocz

- bole w klatce piersiowej

- jak mi zimno to mam niski puls kolo 50 uderzen na minute

- nerwowosc, stany depresyjne, lęki

 

To chyba tyle... wogole ostatnio wyskoczylo mi cos na dolnej wardze przypomina taki maly pecherzyk wielkosci moze 3-4milimetrow i mam juz to jakies 2-3 tygodnie nie schodzi, nie wiem co to.... jestem poprostu zalamany i nie wiem juz co robic i gdzie sie udac.... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×