Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prosze o pomoc i diagnoze!


skia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie! Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu nerwicy. znam 15 letnia dziewczyne u ktorej ostatnio zauwazylem objawy ktore w calosci skladaja sie prawdopodbnie na nerwice. wypisz je a czy Wy moglibyscie mi powiedziec czy to prawda? czy to bardzo prawdopodbne?

 

-czeste bole glowy (czasem uczucie zbyt duzej ilosci powietrza w glowie) na te bole nie pomagaja tabletki

-bole brzucha choc sa rzadsze niz bole glowy

-ostatnia bolal ja krzyz i plecy w zanikach co pare dni

-bola ja co pare dni rozne czesci ciala przewaznie nogi

-gdy sie denerwuje i stresuje boli ja serce i zatykaja sie jej uszy

-szumi jej czasem w glowie

-zawsze o 21 czuje sie straszne senna i opada z sil

-jest przygnebiona i smutna czasami poniewaz bardzo przezywa problemy (nie wiem czy to ma zwiazek z nerwica)

-jest dosc flegmatyczna i obojetna

-ostatnio zauwazylem wraz znia problemy z pamiecia, ona twierdzi ze pojawilo sie to jakies 3 miesiace temu a niedawno pomylila osoby ktore powiedzialy jej jakies wiadomosci.

-gdy sie zastanwoielm to moze jest troszke rozkojarzona, taki brak skupienia,mowi sie cos do niej a ona niekoniecznie cos z tym robi i czesto uzywa wyrazow "nie wiem" i gubi sie

-stresowala sie ostatnio szkola ale juz jej to minelo

-ma napiete relacje z mama

-ale nie boi sie niczego, nie ma zadnych lekow ani fobii, jedyne czego sie boi to ewentualnego leczenia tej nerwicy.

 

Blagam o pomoc!bardzo chce jej pomoc a nie jestem pewien czy to nerwica czy to kwestia dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc kwestia dojrzewania, moga to być problemy zdrowotne i mogą to byc problemy psychologiczne, albo wszystkie z wymienionych. Po pierwsze trzeba zrobic badania ogolne(krew, mocz), jesli wyjda dobre to pozostaje szukac przyczyn psychologicznych.Warto zeby poszla wtedy do pedagoga bo zapewne chodzi do szkoly albo do psychologa w poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie wyglada na nerwice a na zwykle dojrzewanie, moze ma lekkie stany depresyjne jak to podczas dojrzewania bywa...

Sam/a piszesz ze nie ma lękow a lęk to glowny objaw nerwicy lękowej-lęk, panika itd

Wybierz sie z nią do psychiatry lub rodzinnego jesli Cie to niepokoi, my nie mozemy wydac diagnozy.

p.s. Jesli to faktycznie nerwica- w co wątpie- to predzej czy pozniej sama pobiegnie do lekarza bo ta choroba tak wykancza ze czlowiek sam szybko zaczyna szukac pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×