Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

 
 
 
 
1 godzinę temu, Lopez95 napisał:

Czy komuś escitalopram wykosił lęki do 0???

Tak, mi. W przeciągu ostatniego niemal roku kiedy wracały mi lęki, było to spowodowane czymś, co blokowało esci. Ale sam esci działa u mnie przede wszystkim antylękowo.

Ale trzeba pamiętać, że nie zawsze leki dadzą radę. Nawet jak jest już super a nagle Ci umrze matka, to nawrót nerwicy i depresji nie jest niczym zaskakującym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

jak najbardziej .

 Pytanie tylko czy była potrzeba zwiekszania az tak wysokiej dosyć dawki ? No chyba ,że depresja nie ustepowała ,,, ale skoro same lęki to wjeżdzłabym dodatkowo tylko z pregą bez podwyższania esci .

 

Nie wiem o co chodzi. Przy wchodzeniu na 10 mg, później 20 mg żadnych uboków. Bardziej stawiam na wortioksetyne, która też odstawiłem tydzień temu. 

 

Kaleb prega już jest 600 mg a lęki jak były tak są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora88 dziękuję pięknie! prawdopodobnie będzie to mój następny lek, chociaż kompletnie nie chciałbym zmieniać sertraliny- czas pokaże. Długo już lecisz na esci? Miałaś jakieś przerwy? Zmieniła Ci się percepcja? Ja na citalopramie zachwycalem się widoczkami, które musnelo słońce:-) ot taki piękny ubok.

@GłupiaSowa lekarzem nie jestem i przepraszam proszę to wyciąć jeśli nie powinienem tego pisać, ale ja na Twoim miejscu bym wyrzucił te pregabe ze swojego menu bo

a) jest prawie uzależniająca jak benzo i zejście z niej to jest okropna tragedia, poczytaj zagraniczne fora i tragedię właśnie po pregabie- działa ona na GABA, tak jak benzodiazepiny chyba, tak? popraw mnie ktoś jeśli się mylę 

b) kompletnie nie leczy tylko maskuje objawy, to świeży produkt wprowadzony kilka lat temu do obrotu, u nas dopiero 3(???) lata temu ludzie zaczęli go używać? pewnie masa przedstawicieli handlowych wciska to lekarzom, ale mniejsza. Dla mnie jest to za DOBRE i trochę poczytałem dlatego używam doraźnie- zwiększa apetyt więc jeśli wiem że mogę sobie pozwolić na więcej to jem pregabe;-) dobra jest też na sen, używam 150mg raz na 2tyg na noc i jest mega! jeśli coś źle napisałem to mnie popraw kolrgo/koleżanko:) milego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie były skutki uboczne od zwiększenia esci na 30mg. To były skutki odstawienia wortioksetyny. Wróciłem do 10mg i przeszło po 2 dniach. 

 

Gosc rozumiem Cię ale z całego mojego zestawu to jedynie właśnie prega działa na mnie przeciwlękowo. Nie powiedziałbym, że jest za dobra bo nawet w dawce 600mg nie likwiduje u mnie w całości objawów tak jak benzo, do której nie ma w ogóle podjazdu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam na imię Tomek o 2 tygodni biorę escitalopram na stany lekowe i depresję. Przez ostatnie 2 miesiące miałem bardzo dużo traumatycznych wydarzeń w moim życiu i mnie dopadło. Zacząłem od dawki 5mg przez 4 dni i teraz biorę 10mg. Pierwszy tydzień to byłam masakra, nasilone lęki, natrętne myśli, mam wolne i praktycznie cały ten okres spędziłem w łóżku. Na razie nie ma jakiejś poprawy stany lekowe się trochę zmniejszyły ale są dalej, boję się że lek nie zadziała na mnie chociaż to dopiero 2 tydzień.

 

Czy to prawda że poprawa nie przychodzi stopniowo ale nagle gwałtownie następuje " przełamanie" tak mieliście ?

W piątek mam konsultację z psychiatrą.

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez tomek1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GłupiaSowa od kiedy bierzesz prege? ten gość to ja;-) słuchaj na nią rośnie okropnie tolerancja i te Twoje 600 to za chwilę bedzue nic, z resztą na pewno zauważyłaś, że już coraz słabiej dziala- nieprawdaż? Prega działa na GABA, tak jak benzo. Nigdy żaden lek nie da Ci takiego działania przeciwlękowego jak benzodiazepiny albo chociażby pregabalina, benzo to depresanty i równie dobrze, choć oczywiście teraz przesadzam mógłbym je postawić obok alkoholu który również jest depresantem. Takiego efektu przeciwlękowego nie osiągniesz za pomocą lpd. Ja nawet benzo nie próbowałem ale pregę za to tak, a że mam skłonności do uzależnień ( dobrze że jestem tego swiadom) to unikam takich świństw z daleka i Tobie również radzę. 

Zmień escitalopram jeśli jest dla Ciebie za słaby na lęki, ja biore sertraline i jest 20x lepsza w tym zakresie od brata esci czyli citalopramu. Tutaj bym czegoś poszukal. Również mam problem z fobia, lekiem i szukam czegoś dla siebie... może fluwo? może paroksetyna? wenlafaksyna? może poproś lekarza żeby Ci dorzucił buspiron? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI jestem od ponad 2 tygodni na 30 mg esci. Citalopramu nie ma co porownywac do esci. Może te 30 mg zaskoczy jak nie to zwiększenie do 40 mg. 

 

Mam jeszcze rezerwę w wortioksetyne, bo jestem na 10 mg. Mogę zwiększyć do 20 mg. 

 

Dlaczego stawiam na esci i wortioksetyne ? Bo to jedyne leki, które jako tako toleruje. Próbowałem od tego 1,5 roku kiedy pojawił się nawrót wszystko oprócz właśnie sertraliny. Najgorzej tolerowalem paroksetyne, było gorzej niż przed braniem i to całe 3 miesiące. Najgorzej jest rano z pieczeniem rąk, ciezko dojsc do siebie i to roztrzęsienie przez cały dzień. 

 

Generalnie nie mam już wielkiej nadziei w farmakoterapii. Jestem też od 1,5 roku ponownie na psychoterapii. Wszystko jak krew w piach. Zaliczyłem też oddział dzienny, naprawdę na dobrym poziomie. Nie wiem co jeszcze mam napisać. Miałem nadzieję, że wenla zadziała i znowu mnie wyciągnie z totalnego dołka depresyjno lękowego, ale nic z tego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GłupiaSowa a ile dajesz czasu lekom? Paroksetyna potrafi zaskoczyć po 3miesiacach dopiero,nie raz się spotykałem z wpisami chociazby na hyperrealku gdzie zaczęła działać dopiero po 3.5msc. Byc może jest to spowodowane głębokością depresji i potrzeba więcej czasu aby wysycic organizm. Nie wiem. 

Ile jesteś już czasu na esci od początku? Daj jednej dawce się pokrecic  minimum ten miesiąc, powinna zaskoczyć. Próbowałeś duloksetyny? Fluwoksaminy? Anafranilu? Amitryptyliny? Na co się leczysz? może stabilizatory? Co o tym myślisz?

 

A medycyna naturalna? Kup sobie ashwagandhe  TREC MAX. Może wydać Ci się to śmieszne, ale pomaga!!! Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI każdemu leków i, na każdej dawce min 8 tygodni. 

 

Brałem lamotrygine, list, kwas w, anafranil, duloksetyne, wenlafaksyne, paroksetyne, fluoksetyne,  neuroleptyki, mianseryne. Mogłem o czymś zapomnieć.

 

Na esci jestem 3,5 miesiąca. Po 2 miesiącach na 20mg zwiększyłem do 30mg i po miesiącu mam zwiększyć do 40mg. Mirtazapinie biorę od 1,5 roku i spełnia swoją rolę, śpię. Do tego od  tygodnia wortioksetyne. Wróciłem do niej po tygodniowej przerwie, brałem 6 tygodni bez efektów i odstawiłem przez ból głowy. Wróciłem bo skutki odstawienne były masakryczne. 

 

od dwóch psychiatrów usłyszałem, że w moim przypadku terapia a nie farmakologia. Zdiagnozowali mi zaburzenia osobowosci mieszane. Trzeci nie może uwierzyć, że nic nie działa jak przy pierwszym ataku choroby, wenlafaksyna po niespełna 3 miesiącach załatwił w sprawę. 

 

zamówię ashwaragande, co mi szkodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GłupiaSowa Zamawiaj ale tylko TREC i tylko MAX. Słuchaj, Nie chcesz dać szansy lekom trochę dłużej?? Gdybym ja miał po 8 tygodniach oceniać sertraline to już bym dawno ją wyrzucił do kosza!

Jak esci nie zaskoczy tak jak tego pragniesz, to spróbuj sertraliny przez 12-16 tygodni 

Umowa stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI właśnie teraz daje szansę dłużej esci i wortioksetyne, bo relatywnie czuje się najlepiej, nadal źle ale mimo wszystko najlepiej. 

 

Już zamówione z treca.

 

Poszperałem w swoich notatkach i widzę, że w 2017 roku gdy pojawiła się chorobą brałem 2 tygodnie i odstawiłem bo było gorzej niż przed braniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GłupiaSowa Wariacie, ale przecież właśnie to mają do siebie te leki że na początku pogarszają nasz stan. Pewnie dlatego uważasz że esci jest dla Ciebie, bo ma najmniejsze i najsłabsze uboki które najszybciej mijaja oczywiscie tylko w teorii ale moze u Ciebue sue yo sprawdza, mysle ze tak

Słuchaj, ja na początku brania sertraliny chciałem się zajebac ale wiedziałem że to przejściowy stan... byłem odrealniony a gość na wykładach się mnie pytał o wyniki obliczeń z wzoru jakiegoś tam. to są uboki i musisz je przetrwać. Napadów Paniki też sporo zaliczyłem na początku leczenia. Pewnie dlatego odpusciles paro....albo sertre....A mogłaby Ci tak pomóc gdybyś tylko poczekal !!!!!

Edytowane przez AnonimowyWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI najlepiej toleruje esci, stąd plan podniesienia do 40 mg, maksymalnej dawki np. w USA. 

 

Wortio zostaje, nie wiem czy będę podnosił do 20 mg, zadecyduje lekarz. 

 

Paro brałem 3 miesiące, więc chyba wystarczający czas, lekarz zdecydował o odstawieniu. Faktycznie z sertralina zawaliłem, nie mogę nic powiedzieć o tym leku po 2 tygodniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@GłupiaSowa  Nie brałam Esci, jedynie citalopram i na nim - zwłaszcza po długim przyjmowaniu - lekko przytyłam. Brintellix zaś biorę jeszcze zbyt krótko, aby wiarygodnie ocenić wpływ na wagę. Mirty unikam jak ognia ze względu na znany wpływ na wagę ciała. 

 

Na lęki citalopram dobrze działał, zwłaszcza w większych dawkach, więc Twój plan z bardzo dużą dawką wydaje się dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI a skąd wiedziałeś, że należy zostać na danej dawce i czekać? Jak dawkę teraz bierzesz ? 

 

@warning dopóki śpisz, to unikaj. Jedyny lek, który po powrocie działa jak trzeba. Nie wiem czy dobry, to bardziej plan mojego lekarza. Zobaczymy czy coś z tego będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×