Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

N Gradrec, Czesc :papa:

Co u Ciebie???

Ja pomalu schodzę z esci.

W czym mi esci pomoglo...?

Hmmm...no pozbylam sie lęku uogólnionego,panicznego....z tym poszlam do znachora....

Ale jest wiele negatywnych dzialan esci....

Nawet nie chce tego wspominać.

A jak Ty sie czujesz?

Jak sie sprawdza u Ciebie paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystkich przeciwności, ukończyłem szkołę. Wszystko gra, nikogo nie brałem na litość, przez to, że moje życie to nie sen. Z honorem przez te 1,5 roku stawiałem dzielnie czoła codziennym stresom, i depresji. Dziś wszystko dopiąłem na ostatni guzik, szkoła ukończona, matura zawodowy, i pauza. Potem praca od 15 lipca, i myślę, koniec z lekami.

 

jestem z siebie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam escitalopramowcy,

jestem tutaj nowy i mam pytanie.

 

Przymierzam się do esci po sertralinie, którą brałem dobrych kilka lat aż wywołała u mnie objawy alergiczne (katar, opuchnięta twarz / lewe zatoki). Postanowiłem odstawić Zoloft i lekarz zaproponował mi escitalopram.

Miałem już dwa podejścia z tygodniową przerwą, każde po dwa dni i za każdym razem na drugi dzień objawy związane z zatokami wracały :/ Coś spływające po tylniej ścianie gardła (nie jakiś zwykły katar, bardziej wywołany przez lek stan zapalny zatok i wydzielina spływająca do gardła) i zaraz potem opuchlizna twarzy. Szczególnie z jednej strony. Po kilku dniach odstawienia twarz i zatoki wracają do normy. Tak było też u mnie na sertralinie i po odstawieniu jej (miałem kilkumiesięczną przerwę od wszystkiego) wyglądałem jak zupełnie inny człowiek. 1000x młodziej. Esci działa rewelacyjnie, bardzo szybko poczułem po nim uspokojenie ale jak wspomniałem radość nie trwała długo. Nie mogę chodzić na codzień opuchnięty, że już nie wspomnę że to jeszcze bardziej nasila u mnie zły nastrój i lęk - taki zły wygląd i nieustanny, męczący katar zatokowy. Masakra.

 

Więc mam pytanie czy ktoś z Was też miał na początku takie typowo alergiczne objawy i czy mijały po jakimś czasie ?

Bez gwarancji że to mija i wszystko wraca po jakimś czasie do normy nie będę próbował 3 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + coaxil.

Brałem wcześniej ponad rok sam coaxil. Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem coaxil . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?

Bo jeżeli dzięki caxilowi to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.

Lepiej było dalej brać coaxil i przeczekać silną depreche.

 

-- 23 kwi 2015, 19:00 --

 

Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo dopracy się nie nadawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Czy stosował ktoś z Was mix escitalopram + coaxil.

Brałem wcześniej ponad rok sam coaxil. Czułem się całkiem nieźle ale pod wpływem stresu pomimo tego wpadłem w ostrą deprechę. Potem bezskuteczne branie ponad pół roku citalopramu. Potem przejście na escitalopram 20 mg. Jakby lepiej trochę, lęki mniejsze ale brak motywacji i senność . Po ponad mięsiącu brania esci obniżyłem dawkę do 10 mg i dołączyłem coaxil . Najpierw 2x potem 3x 12,5mg. Znaczna po tylko już sam nie wiem dzięki czemu ta poprawa?

Bo jeżeli dzięki caxilowi to żałuje , że zmarnowałem tyle czasu na experymenty z citalem.

Lepiej było dalej brać coaxil i przeczekać silną depreche.

 

-- 23 kwi 2015, 19:00 --

 

Niestety nie znalazłem dzięki tym experymentom leku który pomógł by mi bardziej niż tianeptyna i uchronił przed wpadaniem w poważną deprechę pod wpływem stresu. A straciłem cenny czas i pieniądze, bo dopracy się nie nadawałem.

 

Cześć,

 

biorę ten sam mix. Na razie działa średnio, ale to dopiero 4 tygodnie od rozpoczęcia tego połączenia. Prawda jest taka - każdy lekarz Ci to powie - że mixy działają całkiem inaczej, niż każdy lek podawany osobno. Esci wspomaga wychwyt zwrotny, a Tiane produkcję - w wielkim skrócie. Razem dają więcej, oraz inny efekt niż wtedy, gdy podawane osobno :)

Zatem prawda może być taka: nie który lek Ci pomógł, ale jakie ich połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystkich przeciwności, ukończyłem szkołę. Wszystko gra, nikogo nie brałem na litość, przez to, że moje życie to nie sen. Z honorem przez te 1,5 roku stawiałem dzielnie czoła codziennym stresom, i depresji. Dziś wszystko dopiąłem na ostatni guzik, szkoła ukończona, matura zawodowy, i pauza. Potem praca od 15 lipca, i myślę, koniec z lekami.

 

jestem z siebie zadowolony.

 

:great::great::great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore escitalopram 10 mg od 2,5 tygodnia. Przedtem przez 8 lat Fevarin. Fevarin bralem w dawce jedynie 75 mg + 50 mg Trittico. Chcialem wyprobowac cos innego, bo nie odczuwałem juz antydepresyjnego dzialania Fevarinu, a poza tym cierpię na skrajnie silna fobie społeczną i lek uogolniony, z ktorymi Fevarin sobie nie radzi.

 

Esci zmniejszył objawy leku uogólnionego i fobii spolecznej, złagodził tez obsesyjne myślenie i nadwrażliwość emocjonalna. To jest plus tego psychotropu. Jednoczesnie jednak pojawila sie apatia i brak jakiejkolwiek motywacji do czegokolwiek - ciężko mi sie podniesc, by wykonac jakakolwiek czynnosc. Czuje sie otumaniony. Nic nie sprawia mi przyjemności. Absolutnie nie czuje poprawy nastroju. Libido: koszmar, nie byłbym w tej chwili w stanie nawiązać jakiejkolwiek seksualnej relacji. Całkowita impotencja, zero podniecenia.

 

Przez trzy dni próbowałem miksu esci + Wellbutrin, aby sprawdzic, czy Wellbutrin zlagodzi seksualne uboki. Rzeczywiscie, bylo lepiej, ale musialem dodac alprazolam, bo Wellbutrin natychmiast wywołał niepokój, bardzo nieprzyjemne napiecie. Poza tym odczuwalem na tym miksie nudnosci i bolala mnie glowa, a w takim stanie ciezko zajmowac sie seksem. Jakos nie wyobrazam sobie, aby podejmowac aktywnosc seksualna na tylu psychotropach i z tyloma skutkami ubocznymi.

 

Nie wiem, czy wytrzymam na tym escitalopramie. Lęki sie zmniejszyly, ale tkwię w miejscu, nic kompletnie nie robię, siedzę przed komputerem jak warzywo. Myślę stale o tym, by powrócić do Fevarinu. Pewnie będę wtedy jak zwykle nadużywał benzo i Phenibuta, bo Fevarin nie radzi sobie z lękiem, ale przynajmniej wróci motywacja, bez której życie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie niedawno ponad miesiac temu przeszedlem z wenli na escitalopram . Wenli bralem raz 150 raz 75 bylo roznie. Ale zmienilem z powodu tycia i nie moglem schudnac. I teraz mam problem biore 10 mg juz miesiac i mam lęki mam objawy somatyczne w postaci nudnosci silnych bolow glowy i sennosc. Nie czuje tego leku nie czuje zebym cos bral hydroksyzyna na noc pomaga mi usuwajac nudnosci:) Czy zwiekszyc na 15 mg? Czy zmienic ten syf? Mam na mysli sprobować fluoksetyny lub wrocic na wenlafaksyne? O sertralinie nie mysle bo moja psychiatra odradzila powiedziala ze na ostatnim sympozjum informowali ze dlugoletnie branie jej u 1 na 1000 osob powodowac moze chorobe nowotworowa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam nudności, senność i cięgle zmęczenie. I niechęć do robienia czegokolwiek. Wenla pewnie lepsza, bo noradrenalina równoważy serotoninę. Fluoksetyna tez moze byc lepsza, ponieważ podnosi również poziomy noradrenaliny i dopaminy. Albo spróbować dodać buspiron do tego escitalopramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sertralinie nie mysle bo moja psychiatra odradzila powiedziala ze na ostatnim sympozjum informowali ze dlugoletnie branie jej u 1 na 1000 osob powodowac moze chorobe nowotworowa,

na którymś kolejnym sympozjum moze się dowiedzieć ze to samo się tyczy wszystkich innych ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze boje sie wejsc na fluo bo ma dlugi okres poltrwania , pozatym ponoc jest najsalbiej dzialajaca na serotonine a chyba w porownaniu do efectinu to wogole slabizna? Jak myslicie? Kurcze mam kołatania serca straszne. Lecze sie juz 8 lat przerobilem wiekszosc leków. Najbardziej upasłem się na paroksetynie:) lecz dzialala dobrz to samo z wenlafaksyna. Sertralina silne lęki. Citalopram nie działał escitalopram podobnie.... Co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludzie, jak życie płynie. Ja już miesiąc z kawałkiem bez leków i ogólnie jest ok, ale... Od jakiegoś czasu mam kilka razy w tygodniu dziwne zawroty głowy (nie takie jak na początku po odstawieniu). Polega to na tym, że mam wrażenie, że nie jestem w stanie utrzymać głowy i ona mi opada. Przez co nawet jak stoję mam wrażenie, że się zaraz przewrócę. Najpierw wiazalam to że zmęczeniem, bo dość szybko żyje i każdemu może się zdarzyć, potem myslalam, że może z głodu, ale jem regularnie. W tej chwili już sama nie wiem. Czy jest możliwe, że to skutek odstawienia? ktoś mi jeszcze mówił, że to może byc od kręgosłupa lub braku witamin... Objawów lękowych nie mam, ale jak każdy nerwicowiec boję się , że to może nawrót... Jutro mam wizytę u neurologa, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie nie daje rady juz na tym gównie działa tak samo jak citalopram ,,,, lek przereklamowany , mało tego boli mnie okropnie glowa a serce bije jak oszalale biore 6ty tydzien na poczatku ubokow nie bylo teraz juz 3 tyg sa , i Teraz pytanie kluczowe przejsc na fluo czy wrocic do wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Inez,ja tez odstawiam esci i....jest zdecydowane pogorszenie samopoczucia.

Nie ma lęków,ale mam takie zawroty Glowy,duszności i wiele innych"dobrodziejstw",ze czuje sie jakby nerwica znowu wrocila......

Jednym slowem,esci jak dla mnie to g....wniany lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś u neurologa i opowiadając całą historię, co się okazało. Mam bardzo napięty kark, aż do połowy pleców i stąd to dziwne wrażenie. Dostałam Mydocalm i zestaw ćwiczeń. Niestety jak każdy nerwicowiec strasznie się nakrecilam, że to pewnie nawrót, ale po wizycie jak ręka odjal. Stres poranny cały przeszedł. Mam nadzieję, że już od teraz będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I od ręki dzisiaj są mniejsze lęki dzis odstawilem esci 10 mg a wzialem 10 mg seronilu:) JEstem senny ale przyjemnie mam troszke objawy odstawienne. Ta 20 to chce zarzucic po 2 dniach dlatego zeby substytucja odpowiadala 10 mg escitalopramu. Jesli chodzi o wychwyt. Jask myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lexapro jeden z latwiejszych do odstawienia SSRI dwa razy z dawki raz 20ng a raz 10mg po 8 miesisacach odstawialem cold turkey (nei wiedzialem wteyd ze trzeba inaczej :D) i nic mi nie bylo procz moze zwiekszonej uczuciowosci (co odbieralem zreszta pozytywnie po okresie zombifikacji).Zadnych mdlosci,brain zapsow,zawrotow glowy nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×