Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

benzowiec84, a ja biore cital od poltora roku i o wiele lepiej sie czuje, jedyny minus to ze film sie czesto urywa po alko i przymulenie ale tego nie licze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Robaczki ;)

 

Dawnooo mnie tu nie było ;)

Mam pytanie. Od początku leczenia Escitalopramem było u mnie tylko lepiej. Od początku lutego nie mam ani nerwicy lękowej, ani objawów somatycznych (hipochondrii). Żyję, jestem zdrowa, nie pamiętam kiedy się tak czułam...

 

I teraz pytanie do Was. Za miesiąc mija pół roku leczenia, mam wizytę u psychiatry. Zaczynam się obawiać że lekarka będzie chciała schodzić z dawki i szybko odstawić bo tak coś mówiła na poprzednim spotkaniu, a ja nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa? Obawiam się że jak zacznę brać mniejsze dawki (teraz biorę 10 mg od początku leczenia więc i tak już niewielkie) to moja zryta głowa zacznie wracać do tego co było :roll:

Jak ten Esci działa? Leczy czy tylko tuszuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Robaczki ;)

 

Dawnooo mnie tu nie było ;)

Mam pytanie. Od początku leczenia Escitalopramem było u mnie tylko lepiej. Od początku lutego nie mam ani nerwicy lękowej, ani objawów somatycznych (hipochondrii). Żyję, jestem zdrowa, nie pamiętam kiedy się tak czułam...

 

I teraz pytanie do Was. Za miesiąc mija pół roku leczenia, mam wizytę u psychiatry. Zaczynam się obawiać że lekarka będzie chciała schodzić z dawki i szybko odstawić bo tak coś mówiła na poprzednim spotkaniu, a ja nie wiem czy moja psychika jest na to gotowa? Obawiam się że jak zacznę brać mniejsze dawki (teraz biorę 10 mg od początku leczenia więc i tak już niewielkie) to moja zryta głowa zacznie wracać do tego co było :roll:

Jak ten Esci działa? Leczy czy tylko tuszuje :?:

 

Chwala i + dla lekarki że wie że nie można tego brać latami.

jest poprawa 6 miesięcy się bierze do roku i powinno się odstawić. Lekarka bardzo mądrze postępuję . powinno być okej.

Leki niestety tuszują , inną sprawa jest że po odstawieniu w mózgu jeszcze zostaje serotonina i efekt antydepresyjny się utrzymuję po odstawieniu,jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, tak lekarke chwalę od początku, zresztą efekty leczenia na plus.

 

Mam rozumieć że jednak próbowac odstawić? Będzie wyzwanie ;)

 

Jak lekarka widzi u ciebie poprawę , i bierzesz już 6 miesięcy to może czas odstawić i sprawdzić jak będzie bez leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bo antydepresanty mają działać antyneurotycznie, korygować/maskować te negatywne cechy osobowości będące skutkiem problemów somatycznych, społecznych i innych.

 

fajne masz marzenia, popieram :D ale takie rzeczy to może za 100 lat, bo na razie medycyna - psychofarmakologia raczkuje.

chemią złego świata nie zmienisz, a jeśli już zmienisz, to efekt może być bardziej chory niż sama choroba.

a żadna terapia też w tym nie pomoże, dopóki świat będzie taki popierdolony, statystyki nie kłamią, samobójstwa stają się plagą,

a to oznacza, że problemy przerastają ludzi. z resztą większość ludzi z tego forum jest już po wielu terapiach a choroba nadal

ich trawi, więc byłbym sceptyczny jeśli chodzi o ten temat, psychoterapia może pomóc wielu ludziom, ale dla wielu to o wiele

za mało, konflikty wewnętrzne są zbyt silne, zbyt zakorzenione... szkoda gadać.

 

Ale próbować zawsze trzeba..

 

 

 

-- 28 marca 2015, o 23:54 --

 

benzowiec84, tak lekarke chwalę od początku, zresztą efekty leczenia na plus.

 

Mam rozumieć że jednak próbowac odstawić? Będzie wyzwanie ;)

 

 

Ja po odstawieniach miewałem okresy bez leków nawet po 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem jednak z wenlafaksyny któa brałem długo. Na escitalopram zmiana była na zakładke , ale i tak mam objawy odstawiennie , pozatym 10 mg esci czuję ze jest duzo slabsze od 75 wenli. Mało tego mam okropne nudnosci, i kołatania serca oraz bol glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, Leki dzialaja czysto objawowo, jesli to twoje pierwsze leczenie, to powinno trwac minimum 6 miesiecy od poprawy, moim zdaniem powinnas pobrac rok czasu, ale to moje zdanie, decyzje podejmie lekarz i ty.

 

-- 29 mar 2015, 11:49 --

 

Lu_80, Bierzesz ssri, razem z coaxilem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×