Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ewgf, hehe ja już dawno przestałem ufać psychiatrom. Wielu z nich ma mniejszą wiedzę od swoich pacjentów. Są łasi na pieniądze i załatwiają swoją pracę na odpierdol. Potrafią się niejednokrotnie jebnąć w swoich notatkach. Esci to zabójstwo. Tumiwisizm,zmulenie i paraliż poniżej pasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bode Miller,

 

ja biorę Esci od ponad roku i mnie bardzo pomógł, kilka osób na tym forum może potwierdzić w jakim byłem stanie ...więc nie generalizuj bo wielu ludziom pomógł. każdy organizm inaczej reaguje dlatego czasami trochę czasu mija zanim lekarz utrafi w dobry lek - depresja to nie katar . Fakt faktem że ciężko się w Esci wchodzi bo mi to chyba zajęło około 5-6 tygodni i nie był to łatwy czas bo wspomagałem sie benzo, ale potem tylko lepiej...więc nie strasz ludzi ...mi też nie pomagało 5 mg ani 10 , dopiero ja wszedłem na 20 to się ruszyło , teraz jestem na 15 i będę schodził...

 

lunatic,

 

co u Ciebie?

 

-- 02 kwi 2015, 22:53 --

 

a i z potencją tez nie najgorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie się waham by zmienić na PARO, bo ona minimalnie na noradrenalinę działa, więc może by odrobinę pobudziła, ale przecież to zamulacz,

więc sam nie wiem, kogoś tutaj PARO bardziej aktywizowało niż ESCI ? Wiem, że oba to zamulacze ale wartoby poznać Waszą opinię.

Co sądzicie ? Bo citalopram/escitalopram w zakresie dawek od minimalnych po ponadmaksymalne, może być tak, że mózg "znudził" się tą substancją,

tzn. izomerami citalopramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ka wam powiem tak: brałam setraline, wenle i esci. Uważam, że w moim przypadku najlepsza była wenla - skutki uboczne najszybciej minęły i najszybciej zniwelowane miałam lęki. Esci - koszmar przy wychodzeniu - wspomaganie benzo, potem dorzucony lamitrin. Co do działania, na mnie żaden lek jaki brałam nie działał zamulajaco, otumaniajaco, pobudzająco, odmóżdżająco itd. Każdy z nich jak zaczynał działać powodował normalność - brak lęków, napięcia, "trzęsiawki" itd. Może jestem ewenementem, nie wiem. Nie potrafię się zupełnie odnieść do niektórych postów typu "lek mnie przymula", "lek mnie pobudza", "mam problemy z koncentracją". Ja wracam do siebie - moge spać, mogę jeść, moge robić wszystko to co przed objawami. Jedyne co mam na wszystkich lekach to potliwosc w nocy i mniejsza ochota na sex chociaż na esci tego ostatniego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ka wam powiem tak: brałam setraline, wenle i esci. Uważam, że w moim przypadku najlepsza była wenla - skutki uboczne najszybciej minęły i najszybciej zniwelowane miałam lęki. Esci - koszmar przy wychodzeniu - wspomaganie benzo, potem dorzucony lamitrin. Co do działania, na mnie żaden lek jaki brałam nie działał zamulajaco, otumaniajaco, pobudzająco, odmóżdżająco itd. Każdy z nich jak zaczynał działać powodował normalność - brak lęków, napięcia, "trzęsiawki" itd. Może jestem ewenementem, nie wiem. Nie potrafię się zupełnie odnieść do niektórych postów typu "lek mnie przymula", "lek mnie pobudza", "mam problemy z koncentracją". Ja wracam do siebie - moge spać, mogę jeść, moge robić wszystko to co przed objawami. Jedyne co mam na wszystkich lekach to potliwosc w nocy i mniejsza ochota na sex chociaż na esci tego ostatniego nie było.

 

Ty to masz fart :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3,

no to masz szczeście, ja jestem na 20 mg paro i nie da sie na tej dawce w ogóle funkcjonować, kłade sie spać koło 22-23 i sie nie moge dobudzić o 10 rano, ciągle bym tylko spał, ani na sertralinie ani na wenlafaksynie nie miałem czegoś takiego, nie mam pojęcia jak mam iść w przyszłym tygodniu do pracy i wstawać o 5 rano i funkcjonować cały dzień

 

-- 03 kwi 2015, 12:15 --

 

lunatic,

co u Ciebie?

kończy mi sie zwolnienie a tak jak wyżej pisałem ciągle bym tylko spał po leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, widzę że paro działa na Ciebie mocno otłumaniająco. Ja przez 2 miesiące brałem 60mg/dzień i potrafiłem w miare normalnie funkcjonować (lekka senność w dzień i lekkie zamulenie i brak libida poprawnego jedynie), teraz lecę na Mozarinie 20mg.

 

Na początku przygody z paro też chodziłem szybko spać, i nie umiałem się wybudzić ale po 7 miesiącach romansu z paro sennosc zamieniła się w bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica między Escitilem a Mozarinem oprócz ceny ? Dostałem ostatnio dwa opakowania Mozarinu i recepte z możliwością wykupienia tego leku jako tańszego odpowiednika Escitilu, i własnie stąd te pytanie, bo jeśli jest różnica to jestem w stanie dopłacić do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo,

 

każdy lek z tej grupy i ich zamienniki niezmiennie zawierają 10mg Escitalopramu niezależnie od nazwy - więc moim zdaniem nie ma sensu przepłacać - ja biore Esci prawie 1,5 roku z małą przerwą a non stop to już z rok - recepty mam na dwa lub trzy miesiące - i w zalezności od "promocji" w aptekach wykupuję to co jest najtańsze bo skład jest ten sam- więc albo Esitalopram Pharma Swiss, Depralin, Mozarin obojętnie - nie ma w zasadzie różnicy oprócz ceny :) - zresztą w aptece Ci powiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci wchodzi lajtowo, daje mało ubokow, ale obniża libido do zera i nawet augmentacja bupropionem nie pomoże, bo esci nie jest inhibitorem CYP2B6, który odpowiada za konwersje bupropionu do hydrooksybupropionu. A ten ostatni jest głównie noradrenergiczny. A wiec zamiast pobudzać funkcje seksualne, nakręca lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino, Piszesz o sobie....jednak ty,to nie wszyscy....

U każdego z pewnością lek wkrecal sie inaczej i i naczej tez dzialal na pewne strefy:)

 

Czesc Kochani:)

Inez

Jak sie czujesz bez esci?

Super,ze juz zeszlas z tego kosmetyku:)

Od razu zeszlas z10na5?bez żadnych"jazd"?

 

Radku

Mówi ci doktorek jak dlugo potrwa schodzenie z esci....?

 

Lunatic

Nadmierna senność przejdze.....pamuetasz jak ja ci pisalam o tym?

Wiem jakie to okropne uczucie spanie ponad normę i niemożność sie dobudzenia rano...

Nie zmieniaj dawki,nie kombinuj sam,bo znowu wszystko wróci do biednego kola....

 

Ja również odstawiam esci,choć nie czuje sie na to gotowa....ale...esci zrobilo to co mialo zrobic-zniwelowalo lęki,czyli swoje zrobilo....

ale jeśli kiedykolwiek będę musiała wrocic do lęków,to na pewno nie do esci....

W moim przypadku,czym dluzej biore ten lek,tym większe zamulenie,nic mi sie nie chce...takie chodzace warzywko.....

Niektorzy piszą,ze paro jest totalnym zamulaczem...ale w moim przypadku paro do esci to jak niebo a ziemia....

Na paro chcialo mi sie chciec....

Jeśli chodzi o libido....Radek ma rację jeśli chodzi o esci:)

To tyle.To moje podsumowanie esci-z mojej strony,nigdy wiecej:)

 

Życzę wszystkim powrotu do upragnionej normalności,wiary i ogromnej wytrwalosci.

 

Tojaaa

Inez

Krista

Lunaic

Radek

Gradrec

Kasia-rpa

OGROMNE BUZIAKI DLA WAS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Elmopl!:)

Daj znać jak się będziesz czuła po odstawieniu

Co do paroksetyny i senności, jakbym miał pewność ze przejdzie to bym się męczył dalej ale tak jak już pisałem, kiedyś męczyłem się 2 miesiące i nic nie przeszło, a różnicy między cała dawką a połówką u mnie nie było w ogóle jeżeli chodzi o działanie przeciwlekowe

w takim stanie nie da się funkcjonować, jestem miesiąc na zwolnieniu i musze przedłużyć o kolejny tydzień

ja sam nic nie kombinuje, miałem zalecone od lekarza brać połówke a nie całą, w szpitalu mnie wpędzili w całą i potem to lekarz sam już nie wiedział co robić, to całe leczenie jest jak ruletka, może się uda a może nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Senność przejdzie,jednak moze to trochę trwac....u mnie ciagnelo sie to w nieskończoność....

A czemu akurat paro?

Ale nie zmieniaj leku,wytrwaj na nim jak najdłużej....

Wiesz kiedy mi ta senność w miarę przeszla?Jak poszlam na dzienny...wtedy musialam wstać wcześnie,czy mi sie chcialo czy nie...pomysl o tym.

Ok.napisze jak juz odstawie kosmetyczne esci....:)

A ty bądź twardy jak stonka ziemniaczana....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, z własnej autopsji powiem, że senność przechodzi po pewnym czasie, nie wiem kiedy dokładnie w moim 10 miesiecznym ciągu przeszła, ale niestety zamieniła sie w bezsenność. brałem dawki 60mg. Na esci sennosci nie ma wcale, tylko zeby zasnąć muszę się posiłkować innymi prochami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiele leków u mnie odpada albo przez złe działanie albo przez złą tolerancje, a kilka które by mogły lepiej działać boje się brać, np. esci albo wenla

mam tak silny lęk przed niesprawdzonymi lekami ze nie potrafie ich przełknać w obawie przed złym działaniem albo skutkami ubocznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam.....lęk przed czymś nowym.....ale zdajesz sobie sprawę z tego,ze przez to tracisz szanse na wyjacie z biednego kola....

Na każdego z nas te leki dzialaja zupelnie inaczej....

Inni wychwalaja pod niebiosa esci,a ja....zreszta wiesz sam.

Czemu w szpitalu nie dali ci czegoś innego....?wtedy musialbys wziasc to co dają....a moze to byliby wlasnie to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjściem z błędnego koła jest terapia a nie lek, mimo ze niewiele tam z niej korzystałem to uświadomiła mi kilka ważnych rzeczy, a nawet i przełomowych

co do leków to nie było tam z kim gadać o tym, ustalałem z ordynatorem ze bede brał połówke paro bo była u mnie sprawdzona, a nie mam za bardzo ani czasu ani chęci na eksperymenty z jakimiś nowymi lekami, potem ordynator poszedł na urlop, zaczeli coś kombinować, zmieniać dawki, odstawiać, zamieniać na jakieś eksperymentalne neuroleptyki po których nie wiedziałem jak sie nazywam, skonczyło sie małą awanturą z lekarzami i moim przedwczesnym wyjsciem

leku by mi tam na pewno dobrego nie dobrali z prostej przyczyny, oddział poza ordynatorem nie mial zadnego porządnego specjalisty psychiatry, wszyscy to młodzi lekarze na stażu specjalizacyjnym robiący oczy ze zdziwienia ze paro albo esci mogą powodować sennosć albo nasilać lęk na początku

 

-- 06 kwi 2015, 14:39 --

 

a jezeli ja czuje sie źle po leku a ktoś mi wmawia ze to nie po leku tylko ze to sobie sam wymyślam i ze jest to nerwicowe to z takimi ludźmi nie ma o czym gadac, tak jak ja bym Ci powiedzial ze to co czujesz to nie zamulenie po leku tylko Twoj wymysł zeby nic nie robic i skupiac sie na zamuleniu, mniej wiecej tego typu argumenty umieli tylko podawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi ktos w koncu czy jak bralem cital i bylo dobrze to na esci bedzie jeszcze lepiej, mniej ubokow bo nie nie wiem ktory z tych ssri dodac do rebo.odp potrzebna na szybko

Pozdrawiam

zapytałbym o to na forum, ale wróżbiarskim

 

-- 06 kwi 2015, 15:37 --

 

Elmopl

a ile Ty bierzesz, 10 mg cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×