Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to objawy nerwicy?


misia000

Rekomendowane odpowiedzi

A więc przez większość swojego życia nie byłam z siebie zadowolona. Mam obniżoną samoocenę, poczucie mniejszej wartości. Jestem przeczulona na punkcie opinii innych, cały czas przejmuję sie tym co inni o mnie myślą i przez to nigdy nie moge być tak naprawde sobą. W tej chwili studiuję i chociaż liceum ukończyłam z dobrymi wynikami to i tak wydaje mi się że nic mi nie wychodzi i że jestem do niczego bo zawsze znajdzie się taka rzecz która nie pozwoli żeby było tak jak bym chciała, wiec już nie wierze że cokolwiek mi się uda i że coś osiągne. Od 3 lat jestem w związku niby wszystko jest ok ale od jakiegoś czasu bardzo szybko wybucham. Mały drobiazg wyprowadza mnie z równowagi i doprowadza to do kłótni z moim chłopakiem. I po dzisiejszej naprawde małej sprzeczce zrobiło mi sie słabo, cała drżałam i serce mi strasznie kołatało. Chciała bym sie dowiedziec czy to nerwica czy może nic poważnego tylko małe zdenerwowanie spowodowane ostatnimi stresami (a ostatnio miałam ich wiele.) Z góry dziękuje za odpowiedzi! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam pytanie - czy masz objawy lękowe? Np. boisz się być w tłumie, w zamkniętych pomieszczeniach albo np. w środkach lokomocji? Boisz się zostawać sama w domu albo w ogóle z niego nie wychodzisz? Nic takiego nie napisałas... Wydaje mi się ze nie masz nerwicy lękowej tylko bardzo niską samoocenę (te objawy tez występują przy nerwicy) i w szczególności małą pewność siebie. A to ze raz kołotało Ci sece, to każdemu może się zdarzyć, gdy coś lub ktoś wyprowadzi człowieka z równowagi. Nerwica lękowa polega na panicznym lub rozległym strachu o swoje zycie lub życie bliskiej osoby. Np. boisz się ze zemdlejesz w tłumie albo wmawiasz sobie choroby, typu że masz raka głowy bo akurat boli głowa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misia są różne typy nerwicy i wcale nie trzeba mieć lęków aby okazało się że się ma nerwicę z kolei z drugiej strony jeden epizod nie powoduje od razu w 100% stwierdzenia że jest to nerwica, moze masz poprostu ostatnio dużo stresu.Moja rada odprężyć się ,trochę zrelaksować, popic meliskę , wziąć witaminki z magnezem a jeżeli te epizody bedą sie powtarzać to najlepiej pójść z tym do specjalisty.I co wazne na zapas się nie martw i nie wmawiaj sobie chorubska ;) Witam i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi!!!! :D Faktycznie chyba macie racje! Pewnie za bardzo spanikowałam no i to może przez te ostatnie stresy więc zaczne pić melise i niebawem pewnie wszystko sie ułoży! Jestem mile zaskoczona, że tak szybko i tele osób udzieliło mi odpowiedzi! Dzięki za pomoc! Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×