Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Mad_Scientis, ja brałam i 60mg i 80mg w jednej dawce rano i nie czułam różnicy niż przy 40mg

 

u mnie na seronilu apetyt był praktycznie niezauważalnie mniejszy, spałam dobrze, żadnych strasznych efektów ubocznych

 

-- 15 cze 2011, 14:03 --

 

a..brałam krótko tę większą dawkę.. najpierw "wskoczyłam" na 60mg - przez miesiąc i z tego na 80mg też przez miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni jestem na fluo. W sumie efekty uboczne mi przeszły. Taka jedna wielka zamułka była, co mnie zaskoczyło trochę, gdyż myślałem, że fluo będzie podobnie do sertraliny, czyli nagły przypływ energi, a w początkowym okresie jej brania, jako efekt uboczny, jej nadmiar. Biorę do Anafranilu który traktuję jak lek podstawowy, świetnie działający na depresję, natomiast powodujący dosyć dużą sedację, stąd decyzja o próbie dołączenia do tego fluo.

Jestem na dawce 20 mg.

 

-- 19 cze 2011, 16:08 --

 

A jeszcze jedno. Chore sny. Nie koszmary, ale bardzo dziwne (czasem straszne) strasznie realne sny. Rzadko pamiętam sny, ale gdy dziś budziłem się, to musiałem sprawdzić czy jestem w jednym kawałku. Nie jest to może jakieś strasznie upierdliwe, ale fajnie by było jakby z czasem ustąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ósmy dzień na fluo. A miało być tak pięknie. Pierwsze wejście na fluo - bezbolesne. Drugie - szkoda gadać. Stan podgorączkowy, pocenie się, mdłości, zmęczenie, napięcie, masakryczne rozdrażnienie i oczywiście lęk. Nie wiem, jak długo jeszcze tak pociągnę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 dzień i czuję się bosko. :shock: Jak znam życie to pewnie przejdzie :bezradny:

 

-- 24 cze 2011, 09:51 --

 

10 dzień. Cód miód i orzeszki :lol: Zero efektów ubocznych. Nawet glupie sny ustąpiły ;)

 

-- 24 cze 2011, 09:51 --

 

W ulotce fluo napisane jest, że lek może działać od 1-4 tygodni. Jestem ciekaw, czy tak mi pozostanie na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie na fluo. Ogólnie nastrój ok, ale czekam jeszcze na to uderzenie serotoninowe. Po doświadczniach z paroksetyną, która była dosyć ciężkim zamulaczem, liczę że fluo będzie takim lekiem ogólnorozweselającym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja bym dał za taką górkę. Bez upadku oczywiście ;) W sumie nie jest mi źle, ale jakieś skrajnej rewelacji też nie ma. Mogę spokojnie, normalnie funkcjonować ;)

 

W sumie i tak mogłem, bo jeszcze jadę oprócz fluo na Anafranilu, który na depresję jest genialny, natomiast troszkę gorzej z motywacją i chęcią do wykonywania różnych czynności, pracą itd... itp... Dlatego liczę, że połączenie tych dwóch leków da takie działa kompleksowe. Jak poczuję na 100%, że fluo działa, wtedy zmniejszę Anafranil do 37,5 a później może do 0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie od 1,5 roku zażywam Bioxetin 20mg, w marcu próbowałam go odstawić, ale nastąpił nawrót. Od miesiąca brałam co 3,4 dni i niestety znów źle się poczułam.Od 3 dni biorę znów codziennie i bardzo źle się czuję: zawroty głowy, osłabienie,bóle głowy, mdłości. Czy to możliwe,że to od leku? Bardzo proszę o odpowiedz! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy biorąc fluo zaobserwowaliście u siebie nadmierną senność?

Ja wracam z pracy, zjadam kolację i ok 19 zasypiam. Budzę się ok 23 żeby wyprowadzić psa i wracam do łóżka.

Nie wiem czy to przez fluo (Andepin 60 mg) czy na skutek tego, że mało jem bo na fluo nie jestem zbyt głodna (max 1200 kcal).

 

Odmówiłam brania Lorafenu itp bo nie chciałam przesypiać życia, a i tak przesypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Powiedziałbym, że nawet bardzo. Ale dopiero 18 dni biorę. Jak tak dalej będzie szło, to będę powoli odstawiał Anafranil i zobaczymy, co się będzie działo.

 

-- 01 lip 2011, 15:11 --

 

Jest dobrze. Powiedziałbym, że nawet bardzo. Ale dopiero 18 dni biorę. Jak tak dalej będzie szło, to będę powoli odstawiał Anafranil i zobaczymy, co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×