Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

kilka lat temu (ale nie na nerwicę lękową): fluoksetynę i wenlafaksynę oraz jako totalne pomyłki od ch&%#owego lekarza: neurol, cital, alprox, sulpiryd

 

hania33 z wenli zeszło mi się kiedyś całkiem dobrze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie może masz rację... Zanim zaczęłam przyjmować paroksetynę naczytałam się jak większość ludzi wręcz umierała wchodząc na nią i mało brakowało, a poprosiłabym lekarza o zmianę leku. I tak mu coś napomknęłam, że niezbyt mi pasuje paro, na co on się zirytował i zakazał wchodzić na fora mówiąc, że na 100% nie będę miała uboków. No i miał rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się panicznie boję uboków :zonk: kiedy mi przepisywał paro, dodał jeszcze Xanax na wszelki wypadek ale okazał się niepotrzebny (tak jak zapewniał lekarz). Im więcej czytam na forum, że bardzo źle schodzi się z paro, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Xanax jeszcze się przyda. No ale nie będę się nakręcać na zapas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bójcie się, jak ktoś schodził z wenli dobrze to na paro nie powinien się już bać. Ja z wenli schodziłam nie fajnie dlatego już na paro się nie zgodziłam, m.in. mdłości, wymioty, zwidy jakiś postaci ale trwało to 1 dzień góra 2 (brałam wtedy wenle 2 miesiące 150mg). Spoko żyje :-))), ale warto próbować. Bo na mnie lekarze postawili już kreche nie mają pomysłów :-(. Dlatego została mi fluo aby jeść racjonalnie i ruszać się - tylko na to działa u mnie. Ale słuchajcie trzymamy się tu mówimy jak się czujemy i razem możemy się wspierać :yeah:

 

-- 09 lis 2013, 08:21 --

 

aaa po głowie mi chodzi aby dołączyć do fluo tranxene...a nie wiem czy można. Może wrazie nerwa by pomogła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :-*. Chociaż jak raz rok temu wziełam tranxene do wziełam się za mycie podłóg i ogólne ful energi dostałam hehe a za drugim razem w zupełnie inny dzień taka byłam nijaka, taa wiem, ciężko ze mną tak jakbym za każdym razem miała inną chemie w mózgu. Ale oczywiście spróbuje z tą fluo i napisze co mój organizm na to :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedy naraz weźmie się np. 20mg fluo to da ona większego "kopa" niż w przypadku kiedy taką dawkę rozbijamy na 2 razy (rano i popołudniu)? Ciekawi mnie to, bo na razie biorę 2 razy po 10mg, ale zastanawiam się czy sobie nie połączyć tego i brać tylko rano. Czasami jakiś przypływ energii odczuwam dopiero popołudniu, chociaż i tak nie czuję jakbym jadła "tabletki szczęścia" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dość długo leczony fluoxetyną. Ale 20 mg nie wystarczało, a po 40 mg rano byłem "podminowany". Od 4 lat jestem na sertralinie, która nie powoduje u mnie podminowania i reakcji dysforycznych. Jak mam nastrój wyrównany, to i napęd też jest.

 

świstak

F33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnolia a mogłabyś rozwinąć? Słyszałam tylko, że fluo nie eliminuje lęków, a jedynie powoduje szczęście (podobno), ale jeden psychiatra mi to dał, więc postanowiłam zacząć brać. Mam też sertralinę (Asentrę), bo z kolei drugi lekarz mi zapisał i miałam wahania czy zmieniać, czy nie. Postanowiłam jeszcze tydzień zażywać fluo i ocenić czy coś mi to dało. Ale teraz już sama nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheval dokładnie. Trochę się dziwię, że dostałaś fluoksetynę na nerwicę. Na to standardem jest paroksetyna. Kiedy brałam fluoksetynę miałam dokładnie tak samo jak Ty więc zmieniłam psychiatrę (który zresztą przez 4 lata przepisywał mi tyle nieskutecznych leków, że mogłabym obdzielić nimi połowę tego forum) i ten przepisał mi bez wahania paroksetynę, która zadziałała już po 10 mg i to w niecały tydzień (dawka lecznicza to 20 mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo Magnolia za info :) O paroksetynie nikt nie wspominał, dowiedziałam się o niej dopiero z forum. To chyba jednak zmienię psychiatrę i zobaczę co powie mi tamten...

I tak w sumie to w ogóle nie czuję się jakoś szczęśliwa, pobudzona czy coś :D Także dla mnie Fluoksetyna to taka średnia "pigułka szczęścia"- chociaż oczywiście zależy to od dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheval nie ma za co :) Dla mnie fluoksetyna też nie była aż tak dobra :) Ja po tym idiocie, który przepisywał mi tyle leków poszłam do 3 innych lekarzy, żeby potwierdzić diagnozę i ci trzej postawili taką samą proponując właśnie paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badania wskazują na przewagę fluoksetyny nad paroksetyną przy leczeniu leku napadowego (ataki paniki)

 

tutaj link do przeglądu około 50 badan w czasie których zbadano wpływ nowszych antydepresantów (NaSSA, SSRI, SNRI) na zaburzenia lękowe (ogólne i napadowe). We wszystkich badaniach łącznie uczestniczyło 5236 pacjentów

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23111544

 

oto efektywność nowszych antydepresantow przy leczeniu atakow paniki (rosnąco)

citalopram < sertralina < paroksetyna < fluoksetyna < wenlafaksyna

 

a tak to wyglada w przypadku lęku uogólnionego

paroksetyna < fluoksetyna < fluwoksamina < citalopram < wenlafaksyna < mirtazapina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×