Skocz do zawartości
Nerwica.com

ważne,,, czy to grzybica??


darekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z was ma może pojęcie o tej chorobie?? Kiedyś zachorowałem na grzybicę (narządu rodnego :oops: ) i nie wyleczyłem tego. Systematycznie co jakiś czas odnawia mi się to i zaleczam jedynie maścią ale u specjalisty nie byłem. Czy mozliwe jest, ze taka grzybica narządwów rodnych niewyleczona przerzuciła się na narządy wewnętrzne i stąd te moje problemy z oddychaniem i cisnieniem?? Bardzo proszę o odp.

 

dodam jeszcze że i wystarczy ze leciutko puknę o coś dłonią lub stopą i to miejsce potwornie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha ma rację.....o tej chorobie dowiesz się wiecej na innym forum.... Jednak odkładanie wizyty u specjalisty, do niczego dobrego nie prowadzi... W koncu nadejdzie dzień w którym bedziesz chciał sie "zbliżyć" do kobiety.... a jak wiadomo grzybica jest choroba zakaźną.... Wówczas w prosty sposób powędruje ona na druga osobę...

W koncu lekarz nie gryzie i napewno nie będziesz jedynym pacjentem z taką choroba... Zaszkodzić Ci nie zaszkodzi, a pomóc napewno pomoże... Może czas raz na zawsze pozbyć sie tego problemu i zapomnieć....niż leczyć się samemu.... A swoja drogą...jeżeli nie byłes u specjalisty, jaka masz pewnosc że to grzybica narzadów płciowych? Dodaje arykuł pochodzacy ze str. www.termedia.pl

 

Zakażenia grzybicze u mężczyzn

 

 

Drożdżakowate zapalenie żołędzi i napletka (balanitis, balanopothitis mycotica)

 

 

Grzybica narządów płciowych u mężczyzn występuje zwykle w postaci zapalenia żołędzi (balanitis) lub zapalenia żołędzi i napletka (balanoposthitis). Rzadziej zdarza się zajęcie cewki moczowej i wyższych odcinków układu moczowego, gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych i najądrzy.

 

Czynnikiem wywołującym chorobę jest najczęściej grzyb drożdżopodobny C. albicans, czasami C. tropicalis lub inne gatunki z rodzaju Candida.

 

Drożdżakowe zapalenie żołędzi i napletka dotyczy przeważnie otyłych, starszych mężczyzn oraz chorych na cukrzycę i ze stulejką. Czynnikami predysponującymi są:

 

- wilgotne środowisko wewnątrz worka napletkowego,

 

- brak higieny osobistej,

 

- szczególnie niewystarczające osuszanie żołędzi i napletka po myciu,

 

- drożdżakowe zapalenie sromu i pochwy u seksualnych partnerek (Gottron i wsp., 1994).

 

Obraz morfotyczny zmian jest bardzo różnorodny. Gwieździński i wsp., (1976) zaproponowali klasyfikację uwzględniającą wielopostaciowość i rozmaitą rozległość zmian oraz różne natężenie procesu zapalnego. Są to:

I Postać prosta, niepowikłana (forma simplex, noncomplicata )

1. Ostra (acuta):

 

- odmiana rumieniowo-nadżerkowa (varietas erythemato – erosiva),

 

- odmiana rumieniowo-nadżerkowa z białymi nalotami (varietas pseudomembranacea),

 

- odmiana girlandowata (varietas gyrata),

 

- odmiana opryszczkowata (varietas herpetiformis).

2. Podostra (subacuta):

 

- grudkowo-krostkowa (papulo-pustulosa).

3. Przewlekła (chronica):

 

- rumieniowo-złuszczająca (erythematosquamosa).

 

 

II Postać powikłana (forma complicata) z równoczesnym zajęciem cewki moczowej, wyższych odcinków układu moczowego, gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, skóry narządów płciowych i okolic okołopłciowych.

 

Zakażenia drożdżakowe narządu moczowo-płciowego mężczyzn przebiegają najczęściej pod postacią zapalenia żołędzi i napletka, znacznie rzadziej zapalenia cewki moczowej. Drożdżyca cewki moczowej ma cechy nieżytu przewlekłego lub podostrego, a objawy chorobowe polegają na obecności na ogół skąpego, rzadziej obfitszego, śluzowego, białego i czasami żółtego wycieku oraz zaczerwienienia i obrzęku ujścia zewnętrznego cewki moczowej.

 

W rozpoznaniu różnicowym należy brać pod uwagę:

 

- nieswoiste zapalenie żołędzi,

 

- zapalenie plazmakomórkowe żołędzi Zoon,

 

- zapalenie nadżerkowe obrączkowate,

 

- łuszczycę,

 

- erytroplazje Queyrata.

 

Rozpoznanie może być ustalone tylko na podstawie badania mikologicznego – mikroskopowego i hodowlanego.

 

Leczenie opierać się powinno przede wszystkim na skrupulatnych zabiegach higienicznych z oczyszczaniem i osuszaniem worka napletkowego. Polecane są kremy zawierające nystatynę (100 000 j.m. w 1 g podłoża), amfoterycynę B (Fungilin, Fungizone), natamycynę (Pimafucin).

 

W przypadkach opornych lub postaciach powikłanych (forma complicata) należy podjąć leczenie skojarzone, podobnie jak w drożdżycy sromu i pochwy z preferencją w terapii ogólnej dla pochodnych azolowych III generacji i przy dłuższym ich stosowaniu. Dużą skutecznością odznacza się itrakonazol w dawce 100 mg dziennie podawany w czasie od 4-6 dni do 12 tyg. (Gwieździński i wsp., 1993). Niezbędne jest wykluczenie cukrzycy oraz badanie kału na obecność grzybów drożdżopodobnych. W drożdżycy cewki moczowej dużą skuteczność wykazuje miejscowe leczenie amfoterycyną B w postaci instilacji 1 proc. roztworem w liczbie 4-6 zabiegów (Gwieździński i wsp., 1974).

 

Wszelkie zmiany chorobowe w obrębie narządów płciowych o charakterze zapalnym, ostrym lub przewlekłym powinny zawsze kierować myśl lekarza na możliwość zakażenia grzybiczego. Wskazane jest, aby dla uzyskania prawidłowego rozpoznania przeprowadzone zostało badanie mikologiczne. Wykrycie patogennego grzyba pozwoli na zastosowanie właściwej terapii i skuteczne leczenie choroby. Duże znaczenie, szczególnie w przypadkach o nawrotowym przebiegu, ma ustalenie czynników predysponujących i ich usunięcie. Wielką też rolę odgrywać mogą działania profilaktyczne.

 

 

Pozdrawiam!!!! ;)

 

PS. Drań..nie śmiej się z kolegi....człowiek całe zycie sie uczy... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz powinienes pojsc koniecznie do dermatologa. Nieleczona grzybica moze miec powazne konsekwencje. Np mozesz zarazic uklad pokarmowy. A wtedy nie jest to wesole. od 2 do 3 lat leczenia.

 

Naprawde taka choroba moze zdarzyc sie kazdemu, wiec idz do specjalisty po silniejszy lek niz tylko masc, zeby pozbyc sie tego definitywnie z organizmu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki ! grzybica na nic się nie rzuca jedynie jest uciązliwa i istnieje ryzyko zakazenia partnera , trzeba równiez sprawdzić poziom cukru bo zdarza sie niestety że jest ona wynikiem cukrzycy lub małej odporności imunologicznej organizmu , męzczyzna powinien udać się nie do dermatologa ale do urologa z tym problemem , dostaniesz antybiotyk i po kłopocie.I na przyszłość tego typu problemy warto omawiać z lekarzem a nie na forum o nerwicy ;) (informacje sprawdzone od mojego znajomego lekarza)pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×