Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia społeczna!


Pustka

Rekomendowane odpowiedzi

beladin, W tańcu jestem drętwa, bo po prostu nie umiem się wyluzować- to jest pewne. Na moje poczucie zidiocenia zebrałoby się jeszcze kilka rzeczy. Nie chadzam w kieckach, ani na obcasie, więc czułam się nieswojo i w głowie miałam jedno: że źle wyglądam. (dlaczego nie poszłam w spodniach i na niskich butach? bo niby nie wypada i zwracałabym na siebie jeszcze większą uwagę). Moje poczucie humoru jest dość osobliwe, więc przy stole w obecności starszych ciotek, babć i wujków nie zabłysnęłam.

Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność, ale pewnie i tak wszystko sobie wmawiam, a rzeczywistość jest zupełnie inna. (tylko, że nawet jak tak jest, to szkoda, że nie potrafię sobie tego uzmysłowić) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba przynależności do grupy, akceptacji, głód kontaktów, wynikają właśnie z lęku. Osoby wolne od lęku nie szukają sobie na siłę towarzystwa.

Pragnąć kontaktu dlatego, że się boi kontaktu ? Bez sensu to brzmi.

 

Z sensem, kontakt zabija strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, Dotychczas żadna dawka alkoholu nie była w stanie uśpić mojej fobii. W moim przypadku blokuję mnie poczucię, że cały czas jestem obserwowany i oceniany przez innych a fakt, że nie potrafię tańczyć tylko potęguje strach. Zapewne tańcząć jak idiota wypadłbym lepiej w oczach innych niż siedząc przy stole ale ta cholerna fobia tak mnie paraliżuje, że w tańcu jestem strasznie sztywny...

 

min3maks20, a nie widziałaś tam gdzieś jakiegoś drętwego gościa, może byliśmy na tym samym weselu :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka wesele niebawem, siostra cioteczna się żeni. tańczyć za bardzo nie umiem no i jeszcze ogrom nowych ludzi wokół. nie lubię takich sytuacji. na dodatek idę sam i pewnie znów będę przygnębiony że inni kogoś mają a ja wciąż samotny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeśli będę mógł spokojnie siedzieć przy stole i milczeć to powinno być w miarę.

Nie licz na to. Na weselach nie da się siedzieć i milczeć. Zawsze ktoś będzie Cię zaczepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeśli będę mógł spokojnie siedzieć przy stole i milczeć to powinno być w miarę.

Nie licz na to. Na weselach nie da się siedzieć i milczeć. Zawsze ktoś będzie Cię zaczepiał.

No to może po chwili zauważą, że nie nadaję się do rozmowy i dadzą mi spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie, czy to że jak ktoś za mną stanie w kolejce i jest dość blisko to chce mi się wtedy uciekać, robi mi się duszno - czy to objaw fobii społecznej? Jak stoi daleko to jest ok, ale w bliskiej odległości, to tragedia... :why:

 

To już Ty wiesz najlepiej, czy się Go boisz ;) To pojawia się tylko w kolejce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a objawy fobii społecznej występują cały czas, czy np. może być tak że jednego tygodnia te wszystkie objawy utrzymują się a z dnia na dzień np. przechodzą i wracają tylko czasami?

 

mogą być lepsze dni kiedy poziom stresu w kontaktach z ludźmi jest mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wiecznie żyć na utrzymaniu rodziców, im zresztą też ta sytuacja nie pasuje, ale nie rozumieją jak mi jest trudno...Kiedy proszę siostrę, by zadzwoniła gdzieś i spytała o pracę, to odmawia, mówi, że jestem dzikusem i że za mnie nie będzie dzwonić :(

 

Nie wiem, co mam robić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×