Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

halenore, no ja mam podobnie, większość osób bierze mnie za osobę "bez problemów" chociaż tak naprawdę nie ma takiej osoby na ziemi ;)

 

A co do filmu to może dzisiaj będzie "Shallow Grave", lubię filmy Boyle'a i grę aktorską McGregor'a (Trainspotting to jeden z moich ulubionych filmów, znam go na pamięć i nigdy mi się nie znudzi), a tego jeszcze nawet nie widziałem, więc czas obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, Heh nawet u lekarza, serce bije bije, ciśnienie ok, jest pani zdrowa :pirate:

U mnie w przychodni łapiduchy ten tekst nieco udoskonalily - serce bije bije, ciśnienie ok, jest pani zdrowa, wypierdalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, no ja mam podobnie, większość osób bierze mnie za osobę "bez problemów" chociaż tak naprawdę nie ma takiej osoby na ziemi ;)

 

A co do filmu to może dzisiaj będzie "Shallow Grave", lubię filmy Boyle'a i grę aktorską McGregor'a (Trainspotting to jeden z moich ulubionych filmów, znam go na pamięć i nigdy mi się nie znudzi), a tego jeszcze nawet nie widziałem, więc czas obejrzeć.

 

"Shallow Grave" jest ino film ciekawy również ze względu na resztę tercetu egoztycznego, czyli Kerry Fox i Christophera Ecclestona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, odnośnie lekarzy - czy do RTG wymagane jest wstrzymanie się od posiłków na 12 godzin przed badaniem? Takie zalecenie dostała moja koleżanka, dla mnie to jest bzdura, ale ogólnie znajduję sprzeczne informacje, może ktoś się orientuje czy to tylko lekarze próbują na każdym kroku utrudniać życie pacjentów, czy tak naprawdę jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje podejście lekarzy. Qrwa! Ja nie jestem debilem :!: A ich doprowadza do szału, że ja nie daję sobie kitu wciskać.No przykro mi. Ja też jestem po studiach i też musiałam się na swojego mgr-a troszkę napracować. Zresztą niezależnie od literek przed nazwiskiem nie toleruję postawy pt."jestem pępem świata, bo skończyłem medycynę".

 

-- 12 lip 2011, 02:45 --

 

Właśnie, odnośnie lekarzy - czy do RTG wymagane jest wstrzymanie się od posiłków na 12 godzin przed badaniem? Takie zalecenie dostała moja koleżanka, dla mnie to jest bzdura, ale ogólnie znajduję sprzeczne informacje, może ktoś się orientuje czy to tylko lekarze próbują na każdym kroku utrudniać życie pacjentów, czy tak naprawdę jest?

 

Generalnie nie. Ale jeżeli rtg jamy brzuszej to chyba ma jakiś sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miro, odcinek lędźwiowo-krzyżowy

 

-- Wt, 12 lip 2011, 02:48 --

 

halenore, to lecz się prywatnie ;) Wiadomo, że NFZ to jest porażka. A na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak. Poćwiczyłem sobie i się zaczyna, nietrzymanie pionu, zawroty głowy, lęki, pikawa...

 

Poćwiczyłeś, więc naturalną koleją rzeczy przyspieszyłeś pracę serca: tętno, ciśnienie. Przerzut krwi musi być większy, bo zmuszasz organizm do wysiłku. Może nie ćwicz o takiej porze, bo w tym momencie twój organizm powinien być w stanie spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miro, odcinek lędźwiowo-krzyżowy

 

-- Wt, 12 lip 2011, 02:48 --

 

halenore, to lecz się prywatnie ;) Wiadomo, że NFZ to jest porażka. A na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

 

Prywatnie też trafiam na malkontentów z wybujałym ego. Eee tam. Długi temat.

 

-- 12 lip 2011, 02:55 --

 

Trzeba się zawijać. Jutro w robocie mam przesłuchanie kandydatek na nową sekretarkę. Musze być w formie. ;)

 

Ty to masz fajnom pracem :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to przecierz ci sami co pracują w NFZecie.

 

To fajnie Was tam w uja robią :lol:

 

A z tym RTG to trochę nie ma sensu, bo przecież tam same kości widać, więc co ma do tego pokarm w żołądku, czy już nawet samych jelitach, bo przez kilka godzin spokojnie się strawi. Myślę, że po wypróżnieniu nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, Nie ma znaczenia o której poćwiczę, a teraz nie bez powodu, w nocy jakgdyby lepiej się czuję. A od większego przerzutu krwi nie powinny występowć zaburzenia równowagi, zawroty głowy. W dzień jest to samo.

 

Ma znaczenie. Twój organizm przygotowuje się do spoczynku w sensie fizjologicznym. Praca serca zwalnia, spada ciśnienie i tętno. Taki jest naturalny rytm. Decydują o tym hormony w twoim mózgu, przede wszystkim tzw. hormon snu, czyli melatonina. Jeżeli nagle przejdziesz ze stanu spoczynku w stan aktywności ruchowej powstaje zamęt. Trochę łopatologicznie to wykładam, bo nie jestem specjalistką z lek.med. przed nazwiskiem. Jeżeli nagle zwiększy się przepływ krwi to owszem mogą być zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Zauważ, co dzieje się, jak zbyt szybko wyskoczysz z wyrka rano. Ty masz chyba jakąś obsesję sercową co?

 

-- 12 lip 2011, 03:04 --

 

Ty to masz fajnom pracem :105:

Zajebistą. 5 rozmów z pannami/babami głupimi jak bębny :evil:

 

No to może jednak mniej fajna. Ale tak bardzo, bardzo głupie??? Też masz uczulenie na głupotę?

 

-- 12 lip 2011, 03:07 --

 

Bo to przecierz ci sami co pracują w NFZecie.

 

To fajnie Was tam w uja robią :lol:

 

A z tym RTG to trochę nie ma sensu, bo przecież tam same kości widać, więc co ma do tego pokarm w żołądku, czy już nawet samych jelitach, bo przez kilka godzin spokojnie się strawi. Myślę, że po wypróżnieniu nie powinno być problemu.

 

Jeśli nie problemu z wypróżnieniem. Moim zdaniem to nie ma większego sensu przy rtg. A jeśli dobrze zrozumiałam chodzi o krzyżowo-lędźwiowy odcinek kręgłego słupa. Gdyby miała usg jamy brzusznej...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×