Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Kościół łagodnieje w ostatnich kilkudziesięciu latach raz dlatego że się boi odpływu wiernych, dwa świat jest coraz bardziej tolerancyjny, humanitarny, liberalny, politycznie poprawny i Kościół w jakimś sensie też. Dziś można już unieważnić ślub np. z tego powodu że ktoś ukrywał chorobę alkoholową czy jakąś inną, z samobójstwem, chrztem i wieloma innymi sprawami podobnie następuje łagodzenie wymogów. KK w jakimś tam stopniu dostosowuje się do czasów w którym się obraca, na dużo więcej se mógł pozwolić w barbarzyńskim średniowieczu niż w dzisiejszej epoce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym uważam, że religia katolicka ma najwięcej miłości do człowieka, najlepsze zasady itd.

Bzdura. Podam ci przykład. W wielu kulturach i religiach pies uosabia strażnika świata zmarłych, więc darzy sie go szacunkiem. Mam na myśli religie politeistyczne: wierzenia egipskie i greckie. Współczesnie indianie. Buddyzm otacza szacunkiem każdą żyjącą istotę, a jest to już religia monoteistyczna. Natomiast w Biblii przydomek "psi" oznacza bezwartościowy. Religia katolicka zakłada, że zwierzęta nie mają duszy (nie wiem, na jakiej podstawie). Jest jeden wyjątek od reguły: św. Franciszek z Asyżu, ale jakoś podejrzanie rzadko sie o nim wspomina...

 

-- 09 mar 2012, 00:31 --

 

Mad, obstawiałam po rankingach popularności. Teologia jednak bije religioznawstwo na głowę. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nigdy chyba nie stwierdzę z całą stanowczością, że Boga nie ma, bo z całym szacunkiem chyba tylko idiota może tak powiedzieć

 

Fajnie, zostaliśmy z carlosem idiotami. :D Sęk w tym, że według badania z 1914 r. wśród naukowców 58% negowało istnienie Boga, a wśród najwybitniejszych naukowców istnienie Boga negowało 70%. W powtórzonym badaniu z 1934 r. wśród naukowców było już 67% ateistów, a wśród najwybitniejszych naukowców 85% ateistów. W 1998 r. przeprowadzono ankietę wśród członków National Academy of Sciences (w tym 200 noblistów) i 93% z nich nie wierzyło w istnienie Boga. Wykazano odwrotną korelację pomiędzy posiadanym wykształceniem, statusem społecznym, a wiarą w Boga. Czyli pejoratywne określenie "ciemnogród" nie do końca rozmija się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie psów to muzułmanie uważają je za nieczyste i wierzą jakikolwiek bliski kontakt z nimi doprowadzi do strącenia ich w czeluście piekielne. Żołnierze w Afganistanie czy Iraku nie mogli wchodzić do prywatnych domów z psami bo to uwłaczałoby tradycjom tamtego rejonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlos, Kościół jako instytucja musi dostosować się do warunków. Ale gdyby nie przymus...pffff

 

-- 09 mar 2012, 00:37 --

 

Fajnie, zostaliśmy z carlosem idiotami. :D

Chłopak dopiszcie to sobie pod nickiem :pirate:

 

-- 09 mar 2012, 00:38 --

 

Odnośnie psów to muzułmanie uważają je za nieczyste i wierzą jakikolwiek bliski kontakt z nimi doprowadzi do strącenia ich w czeluście piekielne. Żołnierze w Afganistanie czy Iraku nie mogli wchodzić do prywatnych domów z psami bo to uwłaczałoby tradycjom tamtego rejonu.

Na religię muzułmańską spuszczam zasłonę milczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W islamie zwierzęta najbardziej mają przegwizdane w muzułmańskie święto Eid al-Adha, gdzie dokonuje się rytualnych mordów i składania tychże zwierząt w ofierze. To jest dopiero rzeź, bo rytualny mord powinien być dokonany bez znieczulenia i przy zachowaniu przez zwierzę pełnej świadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W islamie zwierzęta najbardziej mają przegwizdane w muzułmańskie święto Eid al-Adha, gdzie dokonuje się rytualnych mordów i składania tychże zwierząt w ofierze. To jest dopiero rzeź, bo rytualny mord powinien być dokonany bez znieczulenia i przy zachowaniu przez zwierzę pełnej świadomości.

Niestety. W zakładach mięsnych Grupy Animex pozwalano im dokonywać tych swoich rytuałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buddyzm otacza szacunkiem każdą żyjącą istotę, a jest to już religia monoteistyczna.

 

Buddyzm to bardziej system filozoficzno-etyczny, niż religia, ale w każdym razie jest religią nonteistyczną/nieteistyczną. Buddyści nie przykładają większej wagi do wiary w Boga, pojęcie i koncepcja Boga nie ma dla nich większego znaczenia albo ma znaczenie drugorzędne. Trochę na zasadzie: Absolut istnieje, albo nie istnieje - a ja na to jak na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystkie zwierzęta ubojne w islamie są zabijane w podobny sposób czyli przez wykrwawianie bez uprzedniego zabijania i to jest tzw żywnośc halal którą serwują fastfoody i kebaby prowadzone przez muzułmanów na zach Europy i sam wielokrotnie ją spożywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buddyzm otacza szacunkiem każdą żyjącą istotę, a jest to już religia monoteistyczna.

 

Buddyzm to bardziej system filozoficzno-etyczny, niż religia, ale w każdym razie jest religią nonteistyczną/nieteistyczną. Buddyści nie przykładają większej wagi do wiary w Boga, pojęcie i koncepcja Boga nie ma dla nich większego znaczenia albo ma znaczenie drugorzędne. Trochę na zasadzie: Absolut istnieje, albo nie istnieje - a ja na to jak na lato.

Dziękuję za naprawę mojego błędu. W sumie to logiczne: buddyzm jest bardziej filozofią życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że kalendarz majów się kończy to nie powód na koniec świata ale można na tym parę groszy zarobić sprzedając o tym książki czy filmy.

Wcale bym nie płakał z tego powodu że świat by się skończył ale pewnie nie będzie żeby mi zrobić na przekór. Dajmy na to Nowy testament jest utrzymany w duchu tego że lada dzień nastąpi koniec świata, Chrześcijanie pierwszych wieków święcie to wierzyli że to nastąpi lada za ich życia. Dziś też wiele osób patrząc na tv widząc wojny, tragedie, rozpustę itd czy na niewychowaną młodzież twierdzi że koniec jest blisko, tak samo jak wszystkie wcześniejsze pokolenia a końca jak nie ma tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końca nie ma i jeszcze długo nie będzie. Według wyliczeń NASA 13 kwietnia 2036 może dojść do zderzenia Ziemi z asteroidą Apophis. Więcej szczegółów będzie można ustalić dopiero w 2029. Chociaż obecnie nadano temu zdarzeniu 0 w skali Torino czyli prawdopodobieństwo zderzenia z Ziemią jest równe zeru albo znikome. Alternatywę stanowi zderzenie z planetoidą w 2880, którego prawdopodobieństwo oszacowano na 0,33 proc. Poza tym za około 5 mld. lat, gdy ulegną wyczerpaniu zasoby wodoru, słońce przeistoczy się w tzw. czerwonego olbrzyma i pochłonie trzy najbliższe, sąsiadujące planety (w tym Ziemię). Istnieje też niewielka szansa, że zderzenie Drogi Mlecznej z Galaktyką Andromedy za 3-4 mld. lat wpłynie znacząco na Układ Słoneczny, ale nie można tego do końca ustalić. Tak czy siak ludzkość powinna jak najszybciej rozwinąć niezbędną technologię, po czym zająć się eksploracją i kolonizacją kosmosu. Ostatnio odkryto Super Ziemię, która według wyliczeń może posiadać więcej wody niż Ziemia.

 

A na swojego antychrysta jeszcze trochę chrześcijanom przyjdzie poczekać. Podejrzewano już, że jest nim cesarz Neron, Fryderyk I Barbarossa, Napoleon I Bonaparte, Adolf Hitler, Józef Stalin, a antychrysta jak nie było tak nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka, Nigdzie nie napisałem, że Kościół Katolicki "zalegalizował" samobójstwo. Kościół nadal wierzy, że życie ludzkie nie jest własnością człowieka i tylko Bóg może decydować o jego zakończeniu. Ale w minionych wiekach traktowano samobójstwo bezwzględnie, bezwarunkowo jako grzech ciężki (śmiertelny), czyli samobójca nie miał żadnych szans na dostąpienie nieba. Współcześnie KK uważa, że samobójca może osiągnąć zbawienie i w ogóle może nie dojść do popełnienia grzechu ciężkiego, jeśli w grę wchodzą wyżej wymienione okoliczności łagodzące. Co nie oznacza, że osiągnie je na pewno, ale istnieje taka możliwość. Stosowne informacje znajdują się w KKK, gdzie KK poleca takie przypadki Bożemu miłosierdziu i mądrości.

Dokładnie tak.Przynajmniej z tego co ja wiem. A też nie jestem teologiem ani religioznawcą.

 

-- 09 mar 2012, 20:59 --

 

Antychryst to szatan. A niktórzy ludzie mu się zaprzedali (jak przypuszczam Hitler, ale też pewnie wielu pomniejszych). Ciekawie się z Tobą dyskutuje MadScietist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Hitler nie był satanistą interesował się starymi kultami germańskimi oraz elementami hinduizmu. Ogólnie hitleryzm, stalinizm, maoizm można uznać za quasi religię w której Bogami mieli być dyktatorzy a nie ktoś tam w niebie. Te systemy zwalczały religię ( zwł. komunistyczne) bo była dla nich konkurencją w dziedzinie ideologii a nie z jakiś szatańskich pobudek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×