Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co zrobić?


Vizyo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Ja bym jednak sprawdził jeszcze raz te hormony, szczególnie testosteron, bo w tym wieku powinien się ulewać zewsząd, dosłownie 😱🤪

Miałem badanie miesiąc temu i wynik najbardziej w normie.

 

2 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Bo masz taką genetykę:) 

A czy w końcu doczekam się brody. Czy są jakieś konkretne badania które potwierdzą to czy będę miał gęstą brodę czy tylko delikatny zarost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Siłownia do oporu i będziesz bardzo męski😉

Wiem, ale to nie takie proste. Jestem bardzo chudy i z czego tu wybudujesz mięśnie jem po 3500kcal dziennie i mnie zapycha, ale waga stoi. Mam złą przemianę materii i ciągle jestem chudy 175cm wzrostu i wątła postura. A broda jest tylko na bródce i wąsik lekki. Nie pokazuje nikomu, że mnie to rusza ale wewnątrz bardzo boli to, że mój wygląd jest powodem drwin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak od siebie Ci napiszę, że mam takiego koleżkę mikrusa 50 kg waży teraz ma ok 20 lat, skóra i kości, taki malutki dzieciaczek, a przygruchał sobie fajną laseczkę, trochę młodszą od siebie i im dobrze ze sobą, zamieszkali razem, Ona kończy teraz liceum. Jeżdżą za granicę na wczasy , korzystają z życia ile wlezie i widać, że są szczęśliwi . Także to osobowość odgrywa kluczową rolę i to musisz pod szlifować, a wygląd można wykuć ciężką pracą na siłowni:) 

 

46 minut temu, Vizyo napisał(a):

Wiem, ale to nie takie proste. Jestem bardzo chudy i z czego tu wybudujesz mięśnie jem po 3500kcal dziennie i mnie zapycha, ale waga stoi. Mam złą przemianę materii i ciągle jestem chudy 175cm wzrostu i wątła postura. A broda jest tylko na bródce i wąsik lekki. Nie pokazuje nikomu, że mnie to rusza ale wewnątrz bardzo boli to, że mój wygląd jest powodem drwin.

Otocz się takimi ludźmi gdzie nie będziesz obiektem drwin. Tutaj kluczową rolę odgrywa psychika. Bo np jak ja bym był w Twoim ciele i by ktoś miał aluzje do mojej postury to bym mu powiedział huy ci do tego. Także psycha to podstawa. Mięśnie dają tylko pozór osobowości, taką okładkę. Najważniejsza jest głowa, a wszystko inne można dopracować 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A golę się codziennie, bo dla mnie broda jest nie higeniczna tak samo jak i wąsy i włosy pod pachami i taaaam, też musi być łyso😂

 

37 minut temu, Vizyo napisał(a):

Wiem, ale to nie takie proste. Jestem bardzo chudy i z czego tu wybudujesz mięśnie jem po 3500kcal dziennie i mnie zapycha, ale waga stoi. Mam złą przemianę materii i ciągle jestem chudy 175cm wzrostu i wątła postura. A broda jest tylko na bródce i wąsik lekki. Nie pokazuje nikomu, że mnie to rusza ale wewnątrz bardzo boli to, że mój wygląd jest powodem drwin.

No to jesteś ektomorfikiem, dobrze mięśnie na takim ciele są podkreślone. Ja jestem mezo, tak szybko jak utyję tak i potrafię schudnąć. A mam kolege endo, potężny typ, nie ćwiczy, żre byle co, a wygląda jakby całe życie na siłowni spędził. No cóż, genetyka to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DEPERS napisał(a):

A golę się codziennie, bo dla mnie broda jest nie higeniczna tak samo jak i wąsy i włosy pod pachami i taaaam, też musi być łyso😂

Jeden lubi rybki drugi akwarium 😅 Myślałem o odejściu z forum chwilowego. No ale jednak zrozumiałem, że ciężko będzie bez was bo nie mam komu się wygadać a wy mnie rozumiecie. Chce przepracować swój problem z wami bo czuję, że nie potrzebuje terapii nie zagryzam się tym tylko mnie to po prostu boli, że wyglądam śmiesznie na tle kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vizyo napisał(a):

Jeden lubi rybki drugi akwarium 😅 Myślałem o odejściu z forum chwilowego. No ale jednak zrozumiałem, że ciężko będzie bez was bo nie mam komu się wygadać a wy mnie rozumiecie. Chce przepracować swój problem z wami bo czuję, że nie potrzebuje terapii nie zagryzam się tym tylko mnie to po prostu boli, że wyglądam śmiesznie na tle kolegów.

Jeden jest wielki koń z pustym łbem, a drugi piórkowy, wrażliwy, namiętny, marzyciel i poeta i kobietki w takich się najbardziej zako/cenzura/ą bo są dla nich wrażliwy, a dzisiejszym świecie nie trzeba być ogromnym żeby sobie kopsnąć radę, takie czasy już minęły wraz z zniknięciem komuny. Ja mam trochę z komunisty i z demokracji, akurat metamorfoza mentalności mnie spotkałaspotkała.  Potrafię rozyebać łeb, ale i namiętnie pocałować 😂🤫

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Vizyo napisał(a):

Wiem, ale to nie takie proste. Jestem bardzo chudy i z czego tu wybudujesz mięśnie jem po 3500kcal dziennie i mnie zapycha, ale waga stoi. Mam złą przemianę materii i ciągle jestem chudy 175cm wzrostu i wątła postura. A broda jest tylko na bródce i wąsik lekki. Nie pokazuje nikomu, że mnie to rusza ale wewnątrz bardzo boli to, że mój wygląd jest powodem drwin.

Tylko przy budowaniu mięśni oczywiście, musi być nadwyżka kaloryczna, ale oprócz niej ważniejszy jest rozkład makro. Na samych węglach mięśni nie zbudujesz💁‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vizyo nie wszyscy wcześnie dojrzewają. Wiem po sobie, mając 15-17 lat wyglądałem jak 12 latek, późno dojrzałem, mylili mnie z dziewczyną nawet, bo miałem dłuższe włosy. Potem nagle urosłem prawie 25 cm [!!!] w ciągu roku. Ale za to byłem bardzo chudy (190 wzrostu, poniżej 68 wagi). Zresztą teraz nadal jestem szczupły, nawet leki potencjalnie tuczące na mnie nie działają za bardzo. Jesteś jeszcze bardzo młody - przez najbliższe 3-5 lat mocno się zmienisz, zobaczysz. Nie potrzeba się postarzać. Samo przyjdzie i nikogo nie minie. Jeszcze będzie czas, gdy będziesz chciał się odmłodzić 🙂 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, acherontia styx napisał(a):

Tylko przy budowaniu mięśni oczywiście, musi być nadwyżka kaloryczna, ale oprócz niej ważniejszy jest rozkład makro. Na samych węglach mięśni nie zbudujesz💁‍♀️

No jak te 3500 kalorii będzie stanowił cukier to nie, ale na takiej bazie kalorii z dobrą miską będąc jeszcze w szkole i nie pracując ciężko, śmiało masę bez tłuszczową można budować. 3500 kal to nie jest mało jak na dobre jedzenie, tyle, że kosztowne 🤑

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 176cm wzrostu dzisiaj się zmierzyłem. Mam 18 lat i bardzo nie wielkie owłosienie na rękach i nogach oraz nie widoczną brodę. Ale u mnie w rodzinie każdy ma bujną brodę która wyrosła około 20 roku życia. Więc sam sobie odpowiedziałem dowiedziałem się tego po rozmowie z wujkiem. Ale mam pytanie czy po 18 roku życia można urosnąć 4cm czy jest to bardzo mało prawdopodobne. Bo ciekawi mi czy dobije te 180 czy już marne szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vizyo - można. Jestem przykładem... Właściwie facet może rosnąć do 21 roku życia. Tym bardziej, że po tym owłosieniu wygląda, że nadal dojrzewasz jeszcze (skoro nie masz zaburzeń hormonalnych). Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych. Ale jeśli w rodzinie masz raczej niskich osobników, to już gorzej. Chociaż osobiście jestem wyższy od ojca o 10 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dryagan napisał(a):

@Vizyo - można. Jestem przykładem... Właściwie facet może rosnąć do 21 roku życia. Tym bardziej, że po tym owłosieniu wygląda, że nadal dojrzewasz jeszcze (skoro nie masz zaburzeń hormonalnych). Wszystko zależy od predyspozycji genetycznych. Ale jeśli w rodzinie masz raczej niskich osobników, to już gorzej. Chociaż osobiście jestem wyższy od ojca o 10 cm

A jadłeś jakieś specjalne rzeczy typu białko, kreatyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vizyo napisał(a):

A jadłeś jakieś specjalne rzeczy typu białko, kreatyna?

Nie, ja w ogóle byłem raczej niejadkiem. Samo wyszło... Po prostu co ma być, będzie. Nie ejsteś roślinką, żeby nawozem przymusić się do wzrostu. Co innego z masą mięśniową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dryagan napisał(a):

Nie, ja w ogóle byłem raczej niejadkiem. Samo wyszło... Po prostu co ma być, będzie. Nie ejsteś roślinką, żeby nawozem przymusić się do wzrostu. Co innego z masą mięśniową

Wiesz ogólnie mi nigdy nie zależało na byciu pięknym idealnym bo tak się nie da. Ludzie myślą o mnie narcyz albo człowiek który chce być lepszy a tak nie jest. Ja po prostu stoję przed tym lustrem spodenki i koszulka w najmniejszym rozmiarze mam 176cm wzrostu ale ważę tylko 57-58kg. I myślę sobie kiedy mi tą broda wyrośnie ciągle staram się patrzeć w lustro czy są tam na brodzie jakieś zmiany. Nie wiem czy to będzie podobnie jak ze wzrostem że urosłem w wieku 16 lat jakieś 21cm. Bo były przypadki, że człowiek w rok zmienił się nie do poznania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Vizyo napisał(a):

Wiesz ogólnie mi nigdy nie zależało na byciu pięknym idealnym bo tak się nie da. Ludzie myślą o mnie narcyz albo człowiek który chce być lepszy a tak nie jest. Ja po prostu stoję przed tym lustrem spodenki i koszulka w najmniejszym rozmiarze mam 176cm wzrostu ale ważę tylko 57-58kg. I myślę sobie kiedy mi tą broda wyrośnie ciągle staram się patrzeć w lustro czy są tam na brodzie jakieś zmiany. Nie wiem czy to będzie podobnie jak ze wzrostem że urosłem w wieku 16 lat jakieś 21cm. Bo były przypadki, że człowiek w rok zmienił się nie do poznania. 

Ja mam rozmiar buta 47-8 i uwierz, że to męczące kupować buty jakie są w takim rozmiarze, a nie takie które Ci się podobają, a rozmiaru nie ma, a sprowadzenie dwie stówy więcej. To samo bluzy, o ile koszulka 2xL pasuje o tyle bluza już nie bo mam nieprzeciętnie długie łapy i ściągają mi się rękawy, a 3xL jest na barki za duża, a rękawy ok. Nie ma ideałów. Idź na siłownię i zacznij tyrać, a testosteron sam skoczy do góry aby anabolizm zatrzymać. Białko sobie możesz brać jak Ci nie szkoda wątroby, a kreatyna to jak dla mnie tylko jabłczan działa, ale po odstawieniu powietrze schodzi, a ciągiem brać nie wypada tylko cyklicznie, bo obciąża nerki

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jadłeś jakieś specjalne rzeczy typu białko, kreatyna?

Jak na nie staniesz, to będziesz wyżej.

 

46 minut temu, Vizyo napisał(a):

Ja po prostu stoję przed tym lustrem spodenki i koszulka w najmniejszym rozmiarze mam 176cm wzrostu ale ważę tylko 57-58kg. I myślę sobie kiedy mi tą broda wyrośnie ciągle staram się patrzeć w lustro czy są tam na brodzie jakieś zmiany.

Broda nie spowoduje, że przytyjesz. Częste, regularne posiłki, dużo węgli (najpierw masa, a potem rzeźba jak to się mówi), minimum. 8h snu - rośniemy, gdy śpimy. Siłownia lub jakieś ćwiczenia na masę. Jeśli jesteś ruchliwy i dużo się ruszasz to potrzebujesz jeszcze więcej tych kalorii. Gdy zaczniesz się zalewać to redukcja tj. bardziej pilnujesz swojej michy, więcej białka, inne ćwiczenia itd. Na YT znajdziesz ludzi bardziej kompetentnych ode mnie. Jeśli chcesz przytyć to przytyjesz, ale to wymaga pracy i zaangażowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kawa Szatana napisał(a):

Jak na nie staniesz, to będziesz wyżej.

 

Broda nie spowoduje, że przytyjesz. Częste, regularne posiłki, dużo węgli (najpierw masa, a potem rzeźba jak to się mówi), minimum. 8h snu - rośniemy, gdy śpimy. Siłownia lub jakieś ćwiczenia na masę. Jeśli jesteś ruchliwy i dużo się ruszasz to potrzebujesz jeszcze więcej tych kalorii. Gdy zaczniesz się zalewać to redukcja tj. bardziej pilnujesz swojej michy, więcej białka, inne ćwiczenia itd. Na YT znajdziesz ludzi bardziej kompetentnych ode mnie. Jeśli chcesz przytyć to przytyjesz, ale to wymaga pracy i zaangażowania.

Broda jest dla mnie ważniejsza bo mam twarz takiego młodziutkiego chłopczyka. I mnie to bardzo denerwuje mam bzika na tym punkcie to jest mój ogromny kompleks. Tylko czy w moim wieku to normalne czy to może być zaburzenie gospodarki hormonalnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mają, ale przecież się różnimy. Jedni mają inni nie. Powodów dlaczego Ty nie masz może być od groma, więc po kiego drążyć? Jeśli nie zamierzasz reklamować kosmetyków dla brodaczy to sobie odpusć.

 

Na brodę i swój wzrost masz mały wpływ, natomiast na swoją figurę, wagę etc. masz większy, ale to wymaga pracy, a myślę, że większość nie chce tej pracy wykonać i woli liczyć na cud.

 

ta, papierosy, wóda, narko itd. a potem latanie po lekarzach, i próba odwrócenia skutków.. Wg. mnie zachowujesz się zbyt dziecinnie w kwestii tej brody i wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vizyo napisał(a):

Broda jest dla mnie ważniejsza bo mam twarz takiego młodziutkiego chłopczyka. I mnie to bardzo denerwuje mam bzika na tym punkcie to jest mój ogromny kompleks. Tylko czy w moim wieku to normalne czy to może być zaburzenie gospodarki hormonalnej?

Przecież pisałeś, że hormony ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×