Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prawo jazdy


Vizyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich otóż chciałbym spytać was o wasze błędy na egzaminie państwowym które spowodowały u was nerwicę lub załamanie. Z tego powodu iż błąd był na tyle głupi że nie możecie uświadomić sobie że to nic takiego. Jeżeli są tu takie osoby proszę o odzew chętnie poczytam i może wspólnymi siłami rozwiążemy problem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vizyo napisał(a):

Witam was wszystkich otóż chciałbym spytać was o wasze błędy na egzaminie państwowym które spowodowały u was nerwicę lub załamanie. Z tego powodu iż błąd był na tyle głupi że nie możecie uświadomić sobie że to nic takiego. Jeżeli są tu takie osoby proszę o odzew chętnie poczytam i może wspólnymi siłami rozwiążemy problem 🙂

Obecnie uczestniczę w kursie na prawo jazdy. Niestety popełniam za dużo błędów. Mam wyjeźdzonych 50h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, johnn napisał(a):

Obecnie uczestniczę w kursie na prawo jazdy. Niestety popełniam za dużo błędów. Mam wyjeźdzonych 50h.

Fajnie, że się nie poddajesz🙂w końcu jazda zacznie wychodzić. Ja trzymam kciuki, sama też kilka razy egzamin oblałam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blokada napisał(a):

Fajnie, że się nie poddajesz🙂w końcu jazda zacznie wychodzić. Ja trzymam kciuki, sama też kilka razy egzamin oblałam 🙂

Mam zespół Aspergera. Obecny psycholog podejrzewam, że może mi to sprawiać trudności. Jest ciężko. Obecnie staram się oglądać dużo filmów z egzaminów na yt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, johnn napisał(a):

Mam zespół Aspergera. Obecny psycholog podejrzewam, że może mi to sprawiać trudności. Jest ciężko. Obecnie staram się oglądać dużo filmów z egzaminów na yt. 

John naprawdę super że dalej próbujesz mimo swojej choroby nie poddajesz się naprawdę uwierz mi ćwicz. I w końcu odbierzesz swoje wymarzone prawo jazdy 🙂

Edytowane przez Vizyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johnn napisał(a):

Mam zespół Aspergera. Obecny psycholog podejrzewam, że może mi to sprawiać trudności. Jest ciężko. Obecnie staram się oglądać dużo filmów z egzaminów na yt. 

No i dobrze, a Ty pokażesz , że dasz radę i zdasz ten egzamin, pomimo, że jest Ci ciężej od przeciętnej zdrowej osoby. Masz cel i dąż do jego realizacji. A jak zdasz już i będziesz jeździł to będziesz miał w końcu satysfakcję z siebie. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blokada napisał(a):

No i dobrze, a Ty pokażesz , że dasz radę i zdasz ten egzamin, pomimo, że jest Ci ciężej od przeciętnej zdrowej osoby. Masz cel i dąż do jego realizacji. A jak zdasz już i będziesz jeździł to będziesz miał w końcu satysfakcję z siebie. Powodzenia 

To prawda każdy ma prawo próbować czy osoba z aspergerem czy z nerwicą nie ważne na co cierpi ważne,że się nie poddaje. A gdy uda jej się spełnić marzenie radość jest nie do opisania. Johnn wierzę w ciebie i wiem że dasz radę 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i dodam jeszcze, że na pierwszy egzamin praktyczny się spóźniłem bo miałem na 10 , a pojechałem na, 11 bo zgubiłem kartkę co mi dali jak się zapisywałem i wydawało mi się, że była 11, a tu lipa i miesiąc czekałem na następny, ale zdałem za pierwszym czasowym podejściem mimo, że zamiast kierunku na placu włączyłem wycieraczki😂 a co tam każdemu może się zdarzyć 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie na sam początek zadał pytanie, czy to prawo jazdy aby na pewno jest mi potrzebne i czy aby na pewno się do niego nadaję. Ja uważam, że nie dałbym z nim rady i też nie jest mi za bardzo potrzebne, mieszkam w dużym mieście, mogę sobie dawać radę autobusami. Nie każdy je może mieć. Fakt że każdy może próbować, ale też jest to jakaś inwestycja, która może pójść zupełnie na marne, kiedy się nie uda.

 

To troszkę tak jakbym próbował pójść na kurs gry na pianinie, ale ponieważ czuję, że nie mam predyspozycji ani potrzeby do nauczenia się gry na pianinie, bo też nie każdy ma takie zdolnosci, odpowiedni słuch, odpowiednią zgrabność palców, no i też wcale nie byłoby mi to mocno potrzebne wobec tego chyba jednak wypada sobie takie rzeczy darować, jeśli tego zwyczajnie nie czujemy... Tak samo jest z nauką jazdy samochodem. Nie każdy ma ten refleks, tą zdolność odpowiedniego reagowania w trudnych sytuacjach, tą koordynację wzrokowo-ruchową. Trzeba o tym pamiętać. Świat się nikomu nie zawali, jeśli się nie nauczy jeździć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam nie jedną osobę, po której nigdy w życiu bym się nie spodziewała, że będzie kierowcą, a jednak 🙂 Jeżdżą zakonnice, ludzie starsi, osoby zdiagnozowane także. Oczywiście, że świat się nie zawali, jeśli nie uda się zrobić tego prawka. Ale póki jest chęć walki to trzeba walczyć, a nie się poddawać. Ludzie, którzy sami jeżdżą samochodem, mówią, że nie wyobrażają sobie żyć bez prawka. O czymś to świadczy. Prawo jazdy bardzo umila  życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blokada napisał(a):

No i dobrze, a Ty pokażesz , że dasz radę i zdasz ten egzamin, pomimo, że jest Ci ciężej od przeciętnej zdrowej osoby. Masz cel i dąż do jego realizacji. A jak zdasz już i będziesz jeździł to będziesz miał w końcu satysfakcję z siebie. Powodzenia 

Mam nadzieję. Dziękuje:)

15 godzin temu, Vizyo napisał(a):

To prawda każdy ma prawo próbować czy osoba z aspergerem czy z nerwicą nie ważne na co cierpi ważne,że się nie poddaje. A gdy uda jej się spełnić marzenie radość jest nie do opisania. Johnn wierzę w ciebie i wiem że dasz radę 😄

 Miło słyszeć takie słowa 🙂 Dziękuje:)

12 godzin temu, MarekWawka01 napisał(a):

To troszkę tak jakbym próbował pójść na kurs gry na pianinie, ale ponieważ czuję, że nie mam predyspozycji ani potrzeby do nauczenia się gry na pianinie, bo też nie każdy ma takie zdolnosci, odpowiedni słuch, odpowiednią zgrabność palców, no i też wcale nie byłoby mi to mocno potrzebne wobec tego chyba jednak wypada sobie takie rzeczy darować, jeśli tego zwyczajnie nie czujemy... Tak samo jest z nauką jazdy samochodem. Nie każdy ma ten refleks, tą zdolność odpowiedniego reagowania w trudnych sytuacjach, tą koordynację wzrokowo-ruchową. Trzeba o tym pamiętać. Świat się nikomu nie zawali, jeśli się nie nauczy jeździć. 

Należy zachować rozsądek. Trudność sprawia ocenia swoich zdolności i znalezienia odwagi do pokonywania trudności. Przy niskiej samoocenie, braku lub niewielkim wsparciu oraz innych trudnościach ocena swoich sił może być obniżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, johnn napisał(a):

Należy zachować rozsądek. Trudność sprawia ocenia swoich zdolności i znalezienia odwagi do pokonywania trudności. Przy niskiej samoocenie, braku lub niewielkim wsparciu oraz innych trudnościach ocena swoich sił może być obniżona.

 

Znajomi, psycholodzy, rodzina przekonywali mnie, że trzeba spróbować. Wiesz, w tym co piszesz jest trochę prawdy, ale też mierzmy siły na zamiary. Ja po prostu bym sobie nie poradził w trudnej sytuacji na drodze, to nie moja bajka. Prędzej chcę wrócić do gry na pianinie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 31,5 roku i nigdy nie robiłem prawa jazdy. Obecnie biorę sześć różnych leków psychiatrycznych na dobę, kilkanaście lat temu dostałem diagnozę zespołu Aspergera, miałem też inne rozpoznania psychiatryczne, jak OCD, zaburzenia schizotypowe, a ostatnio epizod mieszany ChAD. Mieszkam na wsi i jestem "uzależniony" od komunikacji zbiorowej (autobusów). Mama chciałaby, żebym zrobił prawo jazdy, ale nie wiem, czy przy mojej niepełnosprawności i lekach, które przyjmuję, w jakiś sposób przydałoby mi się ono. Po lekach mam zaburzenia snu (dość dużo czasu spędzam w łóżku, w drugiej części spania często się wybudzam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×