Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwowość przy skupianiu uwagi i ból psychiczny


germin12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam w ciągu dnia natłok myśli i tiki nerwowe. Kiedy myśli ustępują pojawia się automatyczne sylabowanie usłyszanych słów (tiki w myślach) lub śpiewanie piosenek w myślach. Głowa po prostu cały czas musi być zajęta.

Mam ogromny problem z koncentracją uwagi. Kiedy próbuję medytować to jest tylko gorzej.

Każdego dnia ciało jest zaciśnięte do tego stopnia, że bardzo bolą plecy i brzuch, mam do tego chore jelita przez nerwy.

Co chwile towarzyszą mi dodatkowe skurcze serca, pocę się i czuję napięcie z tyłu głowy.

 

Najgorzej jest kiedy mam skupić uwagę na jednej czynności, nawet prostej. Strasznie zaczynam się irytować. Odebrało mi to hobby i wiele innych rzeczy. 

Cały czas czuję jakby gonił mnie czas i, że non stop mam coś do załatwienia i szukam dalej, nie daje mi to spokoju.

 

Kiedy siedzę u fryzjera i jest spokój, nie mogę się ruszać - zaczynam być bardzo zestresowany. Kiedy zaczynam czytać coś co mnie mało interesuje, szybko zaczynam się irytować.

Mam mało ochoty na cokolwiek, osłabienie organizmu.


Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego kiedy próbuję praktykować mindfulness to jest jeszcze gorzej a duszności się pogarszają?

Ciężko jest mi nawet rozmawiać z kimś sam na sam bo to wymaga skupienia uwagi a w mojej głowie jest chaos cały czas od ocd i wtedy jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz szczegółowej diagnostyki żeby stwierdzić, skąd takie problemy. Opisujesz duże problemy z koncetracją i nadpobudliwość ruchową, ale tez coś w rodzaju natręctw (sylabizowanie w myślach itd). Raczej sama medytacja tu nie pomoże. Musisz dokładnie wiedzieć co Ci dolega i jak to leczyć, to zawsze powinien być pierwszy krok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×