Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

to tak zapytam tylko,bo nie jestem zbyt biegła w skadach itp leków...... jak wspomnialam biorąc okolo 12 lat venele od 150mg do 300mg to lek już przestaje dzialać?

i drugie pytanie czy paroksetyna na silne lęki ataki paniki jest ok(kiedyś bralam wiem ze dzialal a ze nie mialam pojedzie ze sie nie odstawia jak juz jes ok to odstawilam i potem mega jazdy z lękami mialam,wtedy dali mi wenele)Dopowiem ze nigdy nie mialam depresji,ja wrecz wciąż zadowolona chodze,doly miewam jak lęki sa,ale zaraz potem znow pelna energii i optymizmu,gotowa do dzialania.

no i 3 pytanie czym roznią sie wenela i paro na wysokich dawkach?

przepraszam ze tak malo ladnie napisalam i zdrówka Wam życzę :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna jest dobra ne lęki, wenlafaksyna to lek bardziej ciekawy niż paroksetyna, wenla to SNRI nie SSRI, działa na serotonine i noradrenaline, w wyższych dawkach wenla działa też trochę na dopamine, parox to najsilniejszy ssri, na początku działa fajnie, potem jest coraz gorzej, zamuła, senność, brak motywacji, apatia itp. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęki , lęki i tylko lęki( nie zesrajta się i nie zakrztuśta się tym aspektem ) ,,, jakby paroksetyna nie miała innych wspaniałych włąściwości. Od razu zastrzegam sie , że nie będę wymieniał co i czego .

Może już mi nie pomaga jak kiedyś , ale poustawiała mi pod deklem co niektóre wadliwe rzeczy .

Jak komuś nie pomaga , to trudno .Zawsze może napisać zażalenie do obecnego Głównego Ciecia ,,, tyle samo mu to da . :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, a Ty co sie tak unosisz

nie patrz na to , patrz na lato ;) - latem będzie lepiej .

---ostatnio przez tą grypę i antybiotyki jakiś nerwowy chodzę , w mordę jeża . Jednak na ogół ( i duża w tym zasługa paro + metylo ) i tak mi ta impulsywnośc o połowę spadła .

 

-- 12 mar 2015, 14:24 --

 

to dla Ciebie Dumps ode mnie :

 

https://www.youtube.com/watch?v=LF2aZF0Dm9o

,,, jako zapowiedż tego ,że idzie w dobrym kierunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja działa paroks na wysokich dawkach? Do o weneli mi napisaliście.Nie boje sie tych poczatkow skutkow ubocznych,nie zwracam na to uwagi,jesli sa zbyt uciazliwe biore afobam 1mg.tak poruwnując,który z tych leków lepiej sprawdza sie w leczeniu ataków paniki ,agorafibii itp.aaaaa powiedzcie prosze czy branie przez 12 lat wenele ona po prostu juz nie dzialala?Czy jak to jest?

DZIEKI WAM ZA ODPOWIEDZI>>>>WASZA WIEDZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzaja mi na oddziale 20 mg paro,mam chwilami ogromna sennosc a oni mowia ze to niemozliwe bo ten lek ma pobudzac,mam juz dosc tego leczenia,jak pytam lekarke jak to jest z nasileniem stanow lekowych po ssri to mowi ze cos takiego nie istnieje,juz nie wiem czy oni kit wciskaja czy o co w tym wszystkim chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzaja mi na oddziale 20 mg paro,mam chwilami ogromna sennosc a oni mowia ze to niemozliwe bo ten lek ma pobudzac,mam juz dosc tego leczenia,jak pytam lekarke jak to jest z nasileniem stanow lekowych po ssri to mowi ze cos takiego nie istnieje,juz nie wiem czy oni kit wciskaja czy o co w tym wszystkim chodzi

 

nie aj se robić wody z mózgu , bo widzę że już się zastanawiasz czy to prawda.

paro pobudzać ?:D ładne żarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic ja pierd... jakbym coś takiego usłyszał to bym babie się roześmiał prosto w twarz. Nie wiem czy oszukiwanie pacjentów to element procedury medycznej ale ja by się na takie coś nie godził. Oni uważają, że ludzie są ciemni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, polożyłeś się do szpitala? Miałeś jakiś konkretny wywiad z lekarzem? Bo mój trwał może góra 5min podczas przyjęcia i na tej podstawie pani ordynador dobrała mi leki, a kobita mnie nawet na oczy nie widziała.

Ja sie zgłosiłem sam do szpitala w połowie ubiegłego roku, to dali mnie na oddział psychiatryczny zamknięty z ludzmi ciężko chorymi na schizofrenię, alkocholikami a nawet jakąś uliczną recydywą. Taki mix. Zero wsparcia przez pierwsze 2 tyg. nie dało się z lekarzem porozmawiać nawet, bo zbywał mnie po trzech słowach. Wiałem stamtąd gdzie pieprz rośnie, bo w takim klimacie przebywać, to nic ciekawego dla osoby chorej na depresję.

Niestety tak często wygląda leczenie psychiatryczne, walą wszyskich do jednego wora. Wiem, że istnieją lepsze oddziały ale ja osobiście się zraziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w klinice jestem gdzie ucza studentow ale pod wzgledem lekow to jest porazka,zero zrozumienia,trafilem z silnymi napadami leku po tym jak zaczalem brac male dawki paro

Nie mialem sily wstac z lozka a oni ciagali mnie na zajecia grupowe w ktorych udawalo sie zwierzeta i na tej podstawie kazdy mial cos stwierdzic o innych,masakra,ledwo zyje a oni mi zarzucaja ze nie biore intensywnego udzialu w terapii jak chwilami w ogole nie kontaktuje co kto mowi

Koszmar jednym slowem

 

-- 12 mar 2015, 19:14 --

 

miko84,

Jestem bardzo slaby zeby sie z nimi sprzeczac,co zrobic jezeli 20 paro tak silnie mnie usypia?

Bylem na 10 ale mialem potwornie silne stany lekowe i od razu dali 20 paro i 10 relanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w klinice jestem gdzie ucza studentow ale pod wzgledem lekow to jest porazka,zero zrozumienia,trafilem z silnymi napadami leku po tym jak zaczalem brac male dawki paro

Nie mialem sily wstac z lozka a oni ciagali mnie na zajecia grupowe w ktorych udawalo sie zwierzeta i na tej podstawie kazdy mial cos stwierdzic o innych,masakra,ledwo zyje a oni mi zarzucaja ze nie biore intensywnego udzialu w terapii jak chwilami w ogole nie kontaktuje co kto mowi

Koszmar jednym slowem

 

przeraża mnie ten kurewskie Państwo Polska . jestem patriotą ale kocham Kraj a nie Państwo co rządzi tym pierdolnikiem. czas stąd spierdalać bo tutaj my chorzy jakoś psychicznie poumieramy w pizdu . dlatego dobrze jest mieć chociaż elementarną wiedzę na temat leków , bo tak to by mnie tu zabili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się chyba położe do szpitala bo coraz gorzej ze mną . Pytałem się szamanki ale ona mi nie poleca na oddziale zamkniętym tak jak pisał Kot tam są dość trudne przypadki . Jeśli już to odział dzienny ale ja się teraz tak boje leków strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się chyba poddałem, chociaż wiem jak depresyjne myślenie jest spaczone i jak zmienia postrzeganie siebie i swiata, a w rzeczywistości może nie być tak źle.

 

Petek, na zamkniety oddział broń boże nie idź. Jak chcesz do szpitala, to weź skierowanie na jakiś oddział nerwic czy psychosomatyczny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×