Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Się zastanawiam, czy ktoś z Was brał sertralinę i paroksetynę, i potrafi wskazać różnice między tymi dwoma lekami, który subiektywnie jest skuteczniejszy i na co. Z góry dzięki, jutro mam wizytę u doktora i wciąż wacham się czy i na co zamienić sertrę. Oczywiście zobaczymy też co on uzna za najlepsze wyjście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, to teraz bez leku będziesz, na własnych siłach dochodzić do siebie?

Chwilowo na to wychodzi. Wiem, wiem, odstawiłam nagle, bez nadzoru lekarza. Wszystko źle, wszystko nie tak. Ale czuję się o dziwo chyba najlepiej od siedmiu miesięcy.

 

niecierpliwy Ale ty chyba krótko bierzesz całą tą chemię. Ile ogólnie?

 

lubudubu, beladin

Chłopaki, heloł, no błagam Was, widzicie mój rocznik w nicku? Nieładnie tak dworować sobie ze starszych Pań :nono: .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beladin, zdecydowanie przeciwlękowego i uspokajającego. Mam tu na myśli coś, czego kiedyś doświadczyłem na paro - obce mi, bardzo ulotne poczucie niezwykłego spokoju i relaksu. Doświadczyłem tego kilkukrotnie na paro, zawsze trwało to najwyżej godzinę, potem wracał lęk. Jeśli przy dłuższym braniu lub wyższej dawce jest szansa coś takiego osiągnąć na dłużej, to wchodzę w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, Ojj.. no miss nastolatek odpada ale forumowy konkurs? Zapewniam Cię, że nie jeden głosujący zwróci większą uwagę na powaby pani w tym wieku niż na młode dziewuchy ;) Jak tak patrze na ten rocznik to nie tak daleko mi do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu Coś tam się pojawia z ubocznych, ale wypowiem się szerzej za kilka, kilkanaście dni. Na razie jest to pikuś w porównaniu do wprowadzania sertraliny :roll: . Próbuję nie skupiać się na objawach i nie przypisywać każdego drgnięcia samopoczucia faktowi odstawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, Bierz paro. Jeśli nie jesteś bardzo apatyczny bądź Twoja apatia jest skutkiem nadmiernego przezywania lęku to nie powinieneś odczuć zamulenia czy senności. Pamiętaj, że im większa dawka tym bardziej wyraźne uboczne skutki leku. Zamiast dorzucać do pieca warto się nastawić na długie branie normalnej dawki. Działanie tych leków wzmaga się z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bianka78, na chemii jestem od roku ale z przerwą. Ale za to brałem (nazwy handlowe bo nie pamiętam chemicznych):

seronil, mozarin, amitryptylinum (zaparcia że ja pier*ole), i jeszcze coś ale zapomniałem,i teraz paro. Żaden nie był skuteczny. Od piątku zgodnie z zaleceniem lek. będę brał dawkę 30 mg bo po dwóch tyg. nie pomaga (ma zlikwidować nadmierne pocenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecierpliwy, Po 2 tygodniach brania to możesz odczuć co najwyżej nasilenie takich objawów (mówię z doświadczenia) Wcześniej niż po 2 miesiącach nie liczyłbym na jakąkolwiek, nawet minimalną poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×