Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pominięcie dawki anafranilu. Czy lek może przestać na mnie działać?


Merl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przyjmuje anafranil i chyba dobrze na mnie działa. Biorę jedną tabletke 75mg rano i jedną wieczorem. Wczoraj pominąłem dawkę ranną. Czy możliwe jest że lek przestanie na mnie działać? Czytałem gdzieś wypowiedz  że po zaprzestaniu brania anafranilu i po rozpoczęciu brania go od nowa lek ten już nie działał. Czy właśnie moje pominiecie dawki nie zadziała tak jak gdybym zaczął brać lek od nowa i tym samym przestanie on działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie znam akurat tego leku ale przy długotrwałej farmakoterapii pomijanie dawek się zdarza ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Pominięcie dawki nie jest zaprzestaniem przyjmowania leku. Zaprzestanie przyjmowania było by gdybyś zapomniał przyjąć dawki przez kilka, kilkanaście dni 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Merl napisał:

Witajcie

 

Przyjmuje anafranil i chyba dobrze na mnie działa. Biorę jedną tabletke 75mg rano i jedną wieczorem. Wczoraj pominąłem dawkę ranną. Czy możliwe jest że lek przestanie na mnie działać? Czytałem gdzieś wypowiedz  że po zaprzestaniu brania anafranilu i po rozpoczęciu brania go od nowa lek ten już nie działał. Czy właśnie moje pominiecie dawki nie zadziała tak jak gdybym zaczął brać lek od nowa i tym samym przestanie on działać?

Nie. Jak organizm jest wysycony lekiem to nie "zauważy" nawet pominięcia jednej dawki ;) grunt, żeby te pominięcia nie zdarzały się notorycznie. Przy jednej tabletce to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Anafranil ma na tyle długi okres półtrwania, że pominięcie 1 dawki nie powinno spowodować nawrotu objawów. Gorzej gdyby to było kilka albo kilkanaście dni. 

Czytałem że okres poltrwania klomipraminy wynosi 12-36h. Czyli po 23 godzinach od wziecia ostatniej tabletki mogłem miec juz w organizmie mniej niz polowe tego co mialem zaraz po wzieciu dawki... Czy to nie oznacza ze poziom ten spadl za bardzo?

Edytowane przez Merl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurecki napisał:

Nie analizuj tak tego. Bierz i będzie działał.

Właśnie to jest takie myślenie nerwicowe... Dziękuje Wam że wypowiadacie sie w moim temacie. To dla mnie bardzo ważne i pomaga wyprowadzić mnie z tego złego myślenia. Jeśli ktoś może sie wypowidzieć na temat tego że jezeli stezenie leku spadło ponizej połowy tego początkowego z powodu tego ze pominałem dawke to czy to na pewno nie jest powod do niepokoju? Moze własnie ten czas poltrwania jest ważny i wyznacza ze nie wolno doprowadzac do stezenia mniejszego niz wlasnie polowa dawki poczatkowej czyli tej maksymalnej zaraz po wzieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza sprawa to przeczytać ulotkę tego leku. Jest tam napisane m.in. to:

Pominięcie zastosowania leku Anafranil
W przypadku pominięcia jednej dawki leku Anafranil należy przyjąć opuszczoną dawkę tak szybko, jak tylko jest to możliwe i powrócić do schematu regularnego dawkowania. Jeżeli do przyjęcia następnej dawki pozostało niewiele czasu, nie należy przyjmować pominiętej dawki, tylko przyjąć następną, zgodnie ze schematem dawkowania. W razie wątpliwości, należy zwrócić się o poradę do lekarza prowadzącego. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

 

Jak widać - producent przewidział taki przypadek - komu się nie zdarzyło zapomnieć wziąć lek! Zwykła ludzka sprawa. Pominięcie jednej dawki to zresztą zupełnie co innego niż zaprzestanie brania leku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Merl napisał:

Przez to pominiecie dawki wszystko zaczeło sie od nowa... juz mi było lepiej.. znowu ogromny lęk, ogromne poczucie winy, znowu nerwica

Anafranil to nie tianeptyna, która ma okres półtrwania kilka h, także jeśli jesteś na nim od co najmniej miesiąca nie ma szans, żeby organizm odczuł pominięcie jednej dawki, bo organizm jest już wysycony nim. Prędzej Twoja psychika Ci podpowiada, że lek nie działa a za tym idą objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, acherontia styx napisał:

Anafranil to nie tianeptyna, która ma okres półtrwania kilka h, także jeśli jesteś na nim od co najmniej miesiąca nie ma szans, żeby organizm odczuł pominięcie jednej dawki, bo organizm jest już wysycony nim. Prędzej Twoja psychika Ci podpowiada, że lek nie działa a za tym idą objawy.

Jestem na niej jeszcze niecaly miesiąc. 3 tygodnie na dawce tej ktora mialem osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×