Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy zaprzestać brac lek?


NusiaNL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam choruję na depresje od 1.5 roku do tej pory bralam biusporin na dzień i Trazodon na noc. Przez to ze mam bardzo silny powrot depresji plus myśli samobójcze psychiatra dołożył mi lek escitalpram biore 5 mg nie chce zwiększyć dawki jak juz ledwo żyje. Mam duszności , ucisk w gardle roztrzęsienie calego ciała nie moge oddychać czuje zaburzenia rytmu serca raz bije serce wolno ze usypiam i zwala mnie z nog raz szybko i duszności.  W nocy się budzę z powodu duszności a zaczęło się odkąd zaczęłam brac lek i nie wiem czy to działania niepożądane?  Czy powinnam brac lek dalej ? Czy lek tak wywołuje na mnie silny lęk jak się skupie nad tym jak sie czuje to jest jeszcze gorzej. Lekarz na urlopie:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój lekarz prowadzący jest na urlopie, to odwiedź innego psychiatrę. Po prostu powiesz mu, że masz sytuację kryzysową i potrzebujesz porady lekarskiej. Ale mocno niepokojące są myśli samobójcze, z którymi być może powinnaś się zgłosić na izbę przyjęć do szpitala psychiatrycznego. Pamiętaj też, że szpital psychiatryczny to już ostateczność i skorzystaj z niego wtedy, kiedy naprawdę nie będziesz widziała innego wyjścia. 

 

Wiesz, twoje objawy (kołatania, duszności, ucisk w gardle) to pobudzenie wegetatywne spowodowane najprawdopodobniej dużym lękiem. Buspiron jest lekiem przeciwlękowym, trazodon - lekiem przeciwdepresyjnym o działaniu sedatywnym, a escitalopram - lekiem przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Myślę, że to dość mocny zestaw, który potrzebuje "rozkręcenia". Musisz też dać temu escitalopramowi czas, ten lek nie działa w pełni od pierwszej tabletki, w pierwszych 2-8 tygodniach brania może niestety wyzwalać lęk i niepokój, ale to po prostu musisz przetrwać, bo to jest związane z mechanizmem działania escitalopramu. Po ok. 2 miesiącach powinno się wszystko ustabilizować, lek powinien oswoić się z Twoim mózgiem. Chyba, że jest ci w obecnej chwili zwyczajnie samej ciężko, to poproś innego psychiatrę czy nawet swojego lekarza internistę o jakiś doraźny lek uspokajający, żebyś mogła trochę wyciszyć to pobudzenie. Proponuję hydroksyzynę, która nie uzależnia tak jak benzodiazepiny i nie otumania, jest podawana dzieciom od 6. roku życia. Może niestety powodować senność, ale to też czasem zależy od dawki. Doraźnie można ją przyjmować w dawkach 10-50mg. Życzę ci zdrowia! 🙂

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2022 o 17:23, NusiaNL napisał:

Witam choruję na depresje od 1.5 roku do tej pory bralam biusporin na dzień i Trazodon na noc. Przez to ze mam bardzo silny powrot depresji plus myśli samobójcze psychiatra dołożył mi lek escitalpram biore 5 mg nie chce zwiększyć dawki jak juz ledwo żyje. Mam duszności , ucisk w gardle roztrzęsienie calego ciała nie moge oddychać czuje zaburzenia rytmu serca raz bije serce wolno ze usypiam i zwala mnie z nog raz szybko i duszności.  W nocy się budzę z powodu duszności a zaczęło się odkąd zaczęłam brac lek i nie wiem czy to działania niepożądane?  Czy powinnam brac lek dalej ? Czy lek tak wywołuje na mnie silny lęk jak się skupie nad tym jak sie czuje to jest jeszcze gorzej. Lekarz na urlopie:((

 

Ja przez pierwsze 2 tygodnie zażywania esci myślałem że umrę. Miałem takie objawy: ucisk w gardle, ból w klatce piersiowej, zimne poty, całkowita bezsenność. Po około 2-ch tygodniach stopniowo przechodziło. Jeżeli mogę coś tobie doradzić to daj szansę temu lekowi i wytrzymaj przez miesiąc, bierz dawki według zaleceń lekarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×