Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaostrzenie objawów a szczepionka na COVID


Szałwia

Rekomendowane odpowiedzi

Od 4 lat przyjmuję Parogen na nerwicę lękową i depresję. Lek mi pomaga, generalnie nie mam już napadów lęku. W maju tego roku przeszłam kwarantannę. Mieszkałam z osobą która zachorowała na COVID. Ja nie zrobiłam sobie testu, nie wiem czy też przechorowałam. Około 2 tygodnie po zakończeniu kwarantanny zupełnie bez żadnego powodu nastąpił u mnie nawrót objawów. Depresyjne myśli, uczucie niepokoju i napięcia, strach przed przyszłością... czułam, że Parogen hamuje te objawy ale i tak to był niełatwy czas. Po około tygodniu wszystko minęło. Reszta czerwca i lipiec OK. W połowie lipca zaszczepiłam się Johnsonem. 2 dni miałam objawy grypowe (objawów ze strony psychiki - 0) i spokój. A od kilku dni mam powtórkę z rozrywki, tzn. kolejny nawrót lęków. Zastanawiam się, czy ten wcześniejszy nie był spowodowany przejściem COVIDa, a obecny szczepionką. Czy ktoś miał podobnie? Czytałam sporo o tym, że koronawirus może spowodować, że układ nerwowy także szaleje, a osoby które cierpią na depresję/zaburzenia lękowe mają pogorszenie, ale sama już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Objawami grypowymi bezpośrednio po szczepionce w ogóle się nie przejmuję. Ale teraz minęły około 3 tygodnie od szczepionki i mam nawrót objawów nerwicy, a wcześniej też 2-3 tygodnie po prawdopodobnym przejściu covida miałam pogorszenie...czytałam że covid może nasilać zaburzenia lękowe. może szczepienie też? nie wiem czy dopatrywać się tu związku. biorę normalnie leki, dotąd sprawowały się super (myślałam nawet o powolnym odstawianiu!), teraz taki zjazd...zastanawiam się czy nie podwyzszyć dawki parogenu do 30mg. kiedyś na początku tyle brałam przez jakiś czas, a od około 2 lat jestem na 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×