Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmniejszanie dawki, niepokojące objawy....


Bad Girl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecne jestem na etapie zmniejszania dawki efectinu ze 150mg na 75. Prawdopodobnie niedługo w ogóle pożegnam się z lekami co mnie jeszcze niedawno bardzo ucieszyło.

Jednak mijają prawie 2 tygodnie od zmniejszenia dawki i czuje się fatalnie :( wracają leki, jestem przygnębiona, czuje się bardzo osamotniona z brakiem sensu na życie.

Często nawiedzają mnie myśli samobójcze co mnie bardzo niepokoi.

Czy jest to efekt odstawienny, który minie po pewnym czasie?

Czy po prostu nie nadaje się na życie bez leków...

Bardzo pomogły by mi opinie tych którzy mieli podobne doświadczenia.

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, brałam effectin , wiesz nie wiem jak to jest u ciebie, ja miałam gorsze samopoczucie przez jakies dwa tygodnie ale nie że mi lęki wracał, tylko się czułam tak, jakby mi ktoś czymś mocno w głowę uderzył, taka skołowana i jakby obok świata a nie w centrum i byłam zmęczona mocno, bo efectin ogólnie powinien pobudzać wiec jak sie odstawia , to organizm się musi przestawic jak żyć na swoich obrotach, jeśli możesz to napisz jak długo brałaś ten lek, bo jeśli brałaś go krótko to może jeszcze nie czas , żeby go odstawiać , leczenie takich problemów jak nasze wymaga czasu , ja brałam effectin sporo czasu i nie żałuję tego, bo potem go spokojnie odstawiłam i nic nie wrócilo, uważam że jak już sie coś zaczyna to trzeba to kontynuowac tyle na ile jest konieczność i nie wycofywać się , a rozmawiałaś ze swoim lekarzem o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dziękuje Ci za odpowiedz, w końcu ktoś się odezwał ;)

A więc leki biore już prawię półtora roku. Lekarz pozwolił mi je już odstawiac powoli bo było naprawdę dobrze. Ale teraz czuje się fatalnie... Chociaż cały czas mam nadzieje, że to minie.

Też miałam dziwne uczucie jakby mózg nie zadążał za resztą. czasem bolała mnie głowa ale to wszystko minęło po ok tygodniu.

Teraz już żyjesz zupełnie bez leków? czy przeniosłaś się na coś innego?

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak po prawie półtora roku przeszłam z efectinu na anafranil brałam go w sumie jeszcze rok i w tym czasie zaczęłam też chodzić na półtoraroczną terapię no iteraz jestem po terapii i od lutego nie biore żadnych leków na razie nic złego się nie dzieje, nie wiem jak to jest u ciebie może lekarz stwierdzi co trzeba zrobic półtora roku to też kawałek czasu, może jest jeszcze za wcześnie , może objawy mina , a może bedziesz musiała pomyśleć jeszcze o terapii zobaczysz, czas pokaże, niektórzy przechodzą takie odstawianie leków ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część! Ja 1,5 roku brałam cilon, kiedy zaczęłam zmniejszać dawkę(oczywiście pod kontrolą lekarza) zaczęły się zawroty głowy i nudności. Całkowite odstawienie miało miejsce tydzień temu. Cały czas utrzymują sie zawroty głowy, uczucie jakby coś gniotło mój mózg, brak koncentracji, szumy i pulsowanie w uszach, czasem obraz mi drży i faluje, jakbym była na prochach, albo po alkoholu. Jest to bardzo uciążliwe. Nie wiem czy ktoś z Was miał podobne objawy i zastanawiam sie jak długo może to trwac. Prosze odpiszcie bo zaczynam sie martwić czy to efekt odstawienia czy coś gorszego dzieje sie z moją głową. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Nie odzywałam się już długi, długi czas...

przestałam kontaktowac się ze swoim lekarzem, leki już prawie odstawiłam chociaż trwało to bardzo długo.

Do dziś nie czuje się dobrze.

Mam wrażenie, że cholernie źle zrobiłam decydując się na branie leków... Teraz dopiero wiem,jak ciężko się od nich uwolnić.

Te bóle głowy i nudności chyba nigdy nie miną... nie wspominając już o natarczywych myślach samobójczych...

Boże... co za życie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×