Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowa praca a ja za bardzo, za dużo za wszystkim tęsknie.


MaYor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;) Mam 22 lata, znalazłem pracę którą myśle że mogę polubić.. ale rzuciła mnie ona na gleboką wodę. Miasto 400km od mojego rodzinnego domu (nigdy nie wyjeżdżałem tak na prawdę). Uwielbiam swoje miasto, mam tu dziewczyne która nie może ze mną wyjechać. Strasznie nie podoba mi się ta sytuacja że praca (może i wymarzona -okaże się) narzuca mi miejsce zamieszkania. Zawsze gdy trace "wolność" czuje się niekomfortowo. Nigdy nie podejmowałem prac które mi nakazują takie zmiany o 180stopni. Za tydzień będę musiał wyjechać.. wynająć mieszkanie / nocleg, a do domu będę wracał co weekend bądź co drugi. I tak cały rok bądź dłużej o ile będą chcieli mnie przenieść bliżej domu. Okropnie mnie to denerwuje, że będę musiał pół pensji wydawać na mieszkanie i życie tam. U siebie mam możliwość mieszkania w 2 mieszkaniach - u dziewczyny i u rodziców mam swój własny pokój. Dodatkowo przeraża mnie ta tęsknota. Byłem kiedyś 2 tygodnie poza domem 300km także w pracy, tęskniłem za wszystkim w swoim miescie, za sasiadem który zawsze mnie denerwowal, za kotem który codziennie chodził po oknem, za rodzicami, dziewczyną. Ciężko mi z tym sobie poradzić... ja chyba nie nadaje się do takich zmian i to jeszcze narzuconych że MUSZE mieszkać w tym mieście a nie swoim bo tu jest ta praca.

Co byście mi doradzili? Nie podejmować pracy ? Warto się poświęcić ? Jak sobie radzić z tęsknotą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MaYor napisał:

Ktoś był w podobnej sytuacji ?;)

Ja 2 lata temu przeprowadzałam się do miasta oddalonego o 300km, też do pracy, ale ja chciałam to zrobić, jakbym nie chciała, nie szukałabym pracy w tamtym mieście.

 

23 godziny temu, MaYor napisał:

. I tak cały rok bądź dłużej o ile będą chcieli mnie przenieść bliżej domu. Okropnie mnie to denerwuje, że będę musiał pół pensji wydawać na mieszkanie i życie tam.

Pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze. Praca i rozwój czy jednak siedzenie w domu i praca taka jaką możesz mieć na miejscu?

I czy masz gwarancje, że prędzej czy później przeniosą Cię bliżej miasta rodzinnego.

 

23 godziny temu, MaYor napisał:

jeszcze narzuconych że MUSZE mieszkać w tym mieście

Teoretycznie nic nie musisz. Nikt nie stoi nad Tobą z batem i mówi, że masz iść tam do pracy. A skoro aplikowałeś do danej firmy to widocznie w jakimś tam stopniu Tobie na tej pracy zależy.

 

23 godziny temu, MaYor napisał:

Co byście mi doradzili? Nie podejmować pracy ? Warto się poświęcić ?

Co masz zrobić i czy warto się poświęcić nikt Ci nie powie, bo nikt nie jest w Twojej skórze i to Ty musisz wiedzieć na czym bardziej Ci zależy.

 

23 godziny temu, MaYor napisał:

Jak sobie radzić z tęsknotą ?

Co do tęsknoty to ona zapewne będzie się pojawiać, ale są telefony, smsy, nie ma problemów z kontaktem.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×