Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy w relaksie


Wrynona

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nerwicę lękową, fobię społeczną, depresję i urojenia, psycholog polecił mi trening autogenny Schultza. Spróbowałam i uznałam, że kompletnie się do tego nie nadaję, tak jak zresztą od początku podejrzewałam. Przeraża mnie to, że ten trening ma wprowadzić człowieka w stan podobny do hipnozy, nigdy nie chciałam się znaleźć w takim stanie, od dzieciństwa budziło to we mnie niechęć i kojarzyło mi się z czymś niebezpiecznym. Gdy próbowałam wykonywać sugestie z nagrania bałam się tego co się może stać i nie mogłam się skupić, nie mogłam się zrelaksować. Gdzieś w połowie, przy i tak niskiej koncentracji do tej pory, już kompletnie nie mogłam nadążyć za głosem bo ze strachu nie chciałam tak naprawdę w to dalej brnąć. Wydawało mi się, że jako tako udało mi się osiągnąć uczucie ciężaru w nogach i rękach ale potem mnie coś zaswędziało, musiałam się podrapać i to w połączeniu ze strachem wybiło mnie z już i tak nierównego rytmu treningu. Nie wiem jak mam zrobić krok ku pokonaniu nerwicy lękowej, skoro wszystko mnie przeraża, nawet to co mogłoby mi pomóc... Jak mam wziąć się w garść, żeby mniej bać się czegoś nieznanego, obcego, może nawet niebezpiecznego w moich oczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Luna* napisał:

A co by sie mogło stac (najgorszego?) podczas takiego cwiczenia? Czego sie boisz?

Że wpadnę w jakąś hipnozę i się nie będę mogła wybudzić, że zrobię coś źle (i robię) i wtedy mi ten trening zaszkodzi zamiast pomóc, że w ogóle mi sie nie uda zastosowac do poleceń, że jak przerwę w połowie kiedy jeszcze nie jest na to czas to coś mi sie stanie... Pewnie jeszcze coś by się znalazło ale to mi pierwsze przyszło do głowy :( Dodatkowo nie mogę się skupić bo mam problemy z oddechem i jak za bardzo sie na nim skupiam to jest gorzej, nie mogę lezeć na wznak przez oddech a do tego treningu tak jest najlepiej leżeć niz na boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogolnie mozna powiedziec, ze boisz utraty kontroli, boisz odpuscic kontrolę nad tym, co ma sie dziac.

Ale wiesz, to są raczej bezpieczne cwiczenia, nie powinno wydarzyc sie nic z tego o czym piszesz. Nawet jak zrobisz cos "nie tak" to po prostu skutek będzie mniejszy. Spokojnie, moim zdaniem warto chociaz sprubowac.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×