Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od dragów i ogromna wrażliwość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien nietypowy problem. Mam 18 lat jestem mocno uzalezniony od kryształu (dopalaczy).Jestem bardzo wrazliwy. Kiedys byłem ambitnym chłopcem ze zdolnosciami. Jednak w wieku 16 lat wpadłem w nałóg 😕 stopniowo sie staczałem az do teraz kiedy czuje ze jestem na samym dnie. W towarzystwie kazdy uważa mnie za Pizde, niektórzy mi to juz nawet mówili. Kiedy przychodzi sie bić wymiękam, nie potrafie. Mam ogrom kompleksów. Wydaje mi sie czasami ze mam zachowania jak dzieciak. Jestem pewny ze cale moje towarzystwo w którym sie obracam uważa mnie za zwykłą ciote. Tylko uzaleznienie trzyma mnie w tym towarzystwie, wiem ze nie powinienem sie tu znajdowac, ale nie mam nikogo innego :(. Jest pewna osoba ktora probuje mnie wspierac bo widzi jak jest, ale ona tez uwaza mnie za pizde. Jak siedzimy trudno mi jest nawiązac z kims kontakt, jak juz z kims gadam to widze po tej osobie ze patrzy na mnie ''inaczej'' jak na jakiegos wyrzutka. Jednak zdarzy sie tak czasami jakby nic sie nie dzialo i osoba gada normalnie ze mną. Jedynie jak sie nacpam przestaje byc mniej wrazliwy i wtedy lepiej jest mi sie dogadac. Potrzebuje ogromnej akceptacji wobec innych, jak widze ze ktos sie smieje ze mnie albo mnie obgaduje chce mi sie zapasc pod ziemie. Boli mnie to ze kazdy traktuje mnie jakoś inaczej a nie tak jak kazdego :( Jak mnie nie ma z nimi jestem pewny ze mnie obgaduja, smieja sie ze mnie (jednak tylko moje podejrzenia) 

 

Do tego podejrzewam u siebie nerwice. Wie ktos jak walczyc z tą wrazliwoscią czy cokolwiek zeby bylo lepiej? Co mam robic, co byscie robili na moim miejscu. BLAGAM O POMOC bo naprawde momentami nie daje rady. Moze za bardzo sobie wkręcam? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zmień środowisko. To nakazuje godnosć osobista. Czy uważasz, że w gronie artystów (np. malarzy, muzyków) ktokolwiek wytykałby Ci wrażliwość?

Po drugie. Wrażliwość jest OK, bo wrażliwość z samej definicji MA CI pokazać rzeczy dla Ciebie ważne. 

Po trzecie dobra terapia. Przeanalizowanie stosunków w rodzinie, rozprawocowanie schematów. 

I dopiero wtedy możesz rozwijać poczucie własnej wartości. Znaleźć to, co lubisz, rozwijać to. Po to, abyś urósł w swoich oczach. Aby duma osobista nie pozwalała Tobie samemu źle o sobie myśleć.

Edytowane przez DOMINIKKKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×