Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Gula" w gardle, problemy z przełykaniem - czy może to być nerwica?


Yavocado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 23 lata i od dwóch tygodni męczy mnie ogromny problem. Prawie nieprzerwanie czuję gulę w gardle, czasem mniejszą, czasem większą i mam problemy z połykaniem, a po jedzeniu czuję jak jego część pozostaje mi w przełyku. Ostatnio miałem trochę stresów ale nic jakoś bardzo nadzwyczajnego. Gdy chodziłem do liceum stwierdzono u mnie nerwicę natręctw (objawem było częste oddawanie moczu), ale nie leczyłem się i objawy po jakimś czasie ustały. I teraz pojawia się moje pytanie. Czy opisane przeze mnie objawy czyli problem z połykaniem może być objawem nerwicy? I czy może być to związane z nieleczoną niegdyś nerwicą natręctw?

Edytowane przez Yavocado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już 23 lata i dopiero to wynikło, to się nie bój. Też mam takie coś, ja podejrzewam że u mnie zbierają się tam resztki pokarmowe, chyba muszę spytać o to lekarza, ty też to zrób przecież są rentgeny, prześwietlenia, nie wyobrażam sobie zeby lekarze nie potrafili zdiagnozować i usunąć takiego problemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 14:10, Yavocado napisał:

Czy opisane przeze mnie objawy czyli problem z połykaniem może być objawem nerwicy? I czy może być to związane z nieleczoną niegdyś nerwicą natręctw?

Może to być jakiś problem układu pokarmowego, albo nerwica. Przy refluksie żołądkowym, częstym objawem jest gula w gardle. Ja na to choruję. Ale musisz pójść do lekarza i się przebadać. Wtedy będziesz dopiero wiedzieć, czy wymagasz farmacoterapii, czy psychoterapii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×