Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test online na zaburzenia osobowości


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Znam! 🙂 Też go jakiś czas temu rozwiązywałam (w sumie to taśmowo różne bo wychodziły mi bardzo zbliżone wyniki i chciałam porównać). Jak dla mnie sprawdza się w połowie (jak każdy co robiłam). O ile Avoidant i Dependent mogłam przewidzieć, Paranoid po głębszym zastanowieniu też pasuje do niektórych moich zachowań, o tyle byłam mocno zdziwiona Borderline (na jednym z testów pokazało mi nawet very high).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sharon456 napisał:

Znam! 🙂 Też go jakiś czas temu rozwiązywałam (w sumie to taśmowo różne bo wychodziły mi bardzo zbliżone wyniki i chciałam porównać). Jak dla mnie sprawdza się w połowie (jak każdy co robiłam). O ile Avoidant i Dependent mogłam przewidzieć, Paranoid po głębszym zastanowieniu też pasuje do niektórych moich zachowań, o tyle byłam mocno zdziwiona Borderline (na jednym z testów pokazało mi nawet very high).

Też rozwiązywałem taki na którym borderline wyszło mi very hight (pewnie to ten sam), ale uważam, że to kwestia niewłaściwego zadawania pytań i odpowiedzi typu tak/nie. Bo jeśli pytają o to, czy boisz się samotności, albo czy boisz się odrzucenia, to łatwo nabić sobie na czymś takim punktów, nie będąc wcale borderline. Dlatego zalinkowałam akurat ten test, bo wyniki są według mnie bardziej dorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Quasistar napisał:

Też rozwiązywałem taki na którym borderline wyszło mi very hight (pewnie to ten sam), ale uważam, że to kwestia niewłaściwego zadawania pytań i odpowiedzi typu tak/nie. Bo jeśli pytają o to, czy boisz się samotności, albo czy boisz się odrzucenia, to łatwo nabić sobie na czymś takim punktów, nie będąc wcale borderline. Dlatego zalinkowałam akurat ten test, bo wyniki są według mnie bardziej dorzeczne.

 

To pewnie o tym samym mówimy. Właśnie ja jestem nieufna jesli chodzi o takie testy na tak/nie i prawda/fałsz. Mi wychodzi mniej więcej coś takiego w tym teście

 

Bez tytułu.png

 

I się serio zastanawiam które pytania podbijają konkretne wyniki. Bo za chiny nie uważam się za osobę z zaburzeniami obsesywno-kompulsywnymi. No może w dzieciństwie ok, ale teraz nie zauważam nic takiego. Ciekawa jestem jak bardzo takie testy online są miarodajne. 

 

 

Edytowane przez Sharon456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sharon456 napisał:

I się serio zastanawiam które pytania podbijają konkretne wyniki. Bo za chiny nie uważam się za osobę z zaburzeniami obsesywno-kompulsywnymi.

Pytania o postępowanie zgodnie z planem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to trochę zaburza wiarygodność, bo nie każde postępowanie zgodnie z planem to od razu objaw zaburzeń obsesywno-kompulsywnych. Wg mnie niektóre pytania są źle dobrane, ew. potrzebny byłby szerszy kontekst. Co nie zmienia faktu, że jest on chyba jednym z najbarziej rzetelnych, jak zauważyłeś. Większość w moim przypadku się zgadza,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×