Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym razie, względem wiary, to jestem głęboko wierzący.

Wierzę, że za którejś kadencji sejmu, zostanie przegłosowana ustawa wyłączająca finansowanie z budżetu katolickiej indoktrynacji w szkołach.

Niech brednie finansują zainteresowani w ich szerzeniu, bo nie widzę żadnego dobrego powodu, by były finansowane z moich podatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buka, licza się, tylko musza musza być sprzed 2 tys lat.

:brawo: tylko uważaj, bo możesz obrazić czyjeś óczócia religijne ;)

 

 

W każdym razie, względem wiary, to jestem głęboko wierzący.

Wierzę, że za którejś kadencji sejmu, zostanie przegłosowana ustawa wyłączająca finansowanie z budżetu katolickiej indoktrynacji w szkołach.

Niech brednie finansują zainteresowani w ich szerzeniu, bo nie widzę żadnego dobrego powodu, by były finansowane z moich podatków.

musisz być ortodoksem, skoro Twoja wiara jest tak silna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, wiara w to, że życie jest przypadkowym wybryzgnięciem obojętnej materii, a świadomość ludzka jedynie wtórnym efektem wobec obojętnej rzeczywistości jest nie tylko naiwna ale i szkodliwa :)

niektórzy myślą np. że moralność to tylko wynalazek człowieka, efekt ślepej ewolucji, ja się z tym nie zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważne zarzuty? Nie żartujcie. Kościół niestety od ok. 70 lat, odkąd zaczął go trawić rak modernizmu, stosuje różne "naukowe" metody w podejściu do Biblii.

Nie wiem, gdzie widzicie ten zamordyzm. Jest właśnie inaczej: dziś Kościół głaszcze zatwardziałych grzeszników, tuli zagorzałych heretyków, wyniszcza się sam od środka i dawno już zrezygnował z wielu przywilejów władzy. Mało? Chcecie może jeszcze, by was całować po brudnych łapkach?

 

A wracając do sedna. Zwróć uwagę jetodik, że nawet w świeckich regulacjach o wymiarze kary decyduje nie tylko intencja sprawcy, ale i rozmiar wyrządzonej krzywdy. Jeżeli przez zagapienie przejedziesz kogoś samochodem prawdopodobne, że trafisz do więzienia. A powodując śmierć wielu osób jedynie przez chwilę nieuwagi możesz otrzymać karę wieloletniego więzienia. Za chociażby sekundę nieuwagi.

Nie kwestionujesz sprawiedliwości takiego prawa?

Pomyśl więc o tym, jaka powinna być kara za np. pozbawienie kogoś wiecznego szczęścia (nie mówiąc na razie o przyczynieniu się do wiecznego nieszczęścia)? Uczynione z mniejszą lub większą premedytacją.

To wiele więcej niż odebrać komuś życie, bo życie czasem bywa udręką. I zazwyczaj zabiera więcej czasu i trudu niż jedynie chwila roztargnienia, mogąca spowodować wypadek.

Wyczucie, czy logika podpowiadają Ci w tej mierze jakąś sprawiedliwą karę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambaras,

co to znaczy, że ktoś odebrał komuś wieczne szczęście?

cały porządek gdzie człowiek może drugiemu odebrać wieczne szczęście jest kompletnie do bani biorąc pod uwagę, że o tym wiecznym szczęściu Bóg może zadecydować, to jesli twierdzisz, że oddaje tą decyzję jakiemuś zwyrodnialcowi to Go obrażasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, wiara w to, że życie jest przypadkowym wybryzgnięciem obojętnej materii, a świadomość ludzka jedynie wtórnym efektem wobec obojętnej rzeczywistości jest nie tylko naiwna ale i szkodliwa :)

niektórzy myślą np. że moralność to tylko wynalazek człowieka, efekt ślepej ewolucji, ja się z tym nie zgadzam :)

No popatrz pan, a ja nie mam absolutnego zdania, byśmy byli ,,przypadkowym wybryzgnięciem obojętnej materii", lecz również nie wierzę, że jakiś prymitywny, plemienny bożek ulepił z gliny faceta, a z jego żebra kobietę. A wiesz dlaczego? Bo udało mi się ukształtować sceptyczne myślenie.

Przede wszystkim wierzę w zdolności ludzkiego umysłu. Jeśli jedna teoria naukowa zostanie obalona, to będzie funkcjonować inna, zgoła wiarygodniejsza. Nie widzę niczego złego w szukaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania, w przeciwieństwie do szufladkowania się w ,,jedynie słusznej teorii", jaką jest stworzenie świata przez JHWH czy innego Demiurga. To nauka jest motorem postępu. Dotychczas religia rzucała jej kłody pod nogi.

A propos, który bóg jest tym właściwym: http://yudzinyou.blogspot.com/2009/04/list-of-gods-then-who-is-real-god.html? I na jakiej podstawie ocenia się jego wartość i wiarygodność?

 

Heheh, o której moralności mówisz? O tej ze Starego Testamentu? JHWH jest tam wzorem miłości i doskonałości. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, wiara w to, że życie jest przypadkowym wybryzgnięciem obojętnej materii, a świadomość ludzka jedynie wtórnym efektem wobec obojętnej rzeczywistości jest nie tylko naiwna ale i szkodliwa :)

niektórzy myślą np. że moralność to tylko wynalazek człowieka, efekt ślepej ewolucji, ja się z tym nie zgadzam :)

Twoim prawem jest się nie zgadzać. Moim jest nie zgadzać się z Twoim niezgadzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do sedna. Zwróć uwagę jetodik, że nawet w świeckich regulacjach o wymiarze kary decyduje nie tylko intencja sprawcy, ale i rozmiar wyrządzonej krzywdy. Jeżeli przez zagapienie przejedziesz kogoś samochodem prawdopodobne, że trafisz do więzienia. A powodując śmierć wielu osób jedynie przez chwilę nieuwagi możesz otrzymać karę wieloletniego więzienia. Za chociażby sekundę nieuwagi.

Nie kwestionujesz sprawiedliwości takiego prawa?

Pomyśl więc o tym, jaka powinna być kara za np. pozbawienie kogoś wiecznego szczęścia (nie mówiąc na razie o przyczynieniu się do wiecznego nieszczęścia)? Uczynione z mniejszą lub większą premedytacją.

To wiele więcej niż odebrać komuś życie, bo życie czasem bywa udręką. I zazwyczaj zabiera więcej czasu i trudu niż jedynie chwila roztargnienia, mogąca spowodować wypadek.

Wyczucie, czy logika podpowiadają Ci w tej mierze jakąś sprawiedliwą karę?

SOFISTYKA. Śmieszne jest porównywanie kary stworzonej przez człowieka do czegoś, co teoretycznie powinno być przed nią. Niestety implikacja nie działa wstecz, kolego.

 

[videoyoutube=aMkRyJydm7Y][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, niezły ten filmik, dowodzi tego o czym właśnie pisałem, te infantylne i bałwochwalcze wyobrażenia refren i Ambaras mają tyle luk, że dziwie się, że z takim uporem się ich trzymają :)

Ambaras poszedł jeszcze dalej, tam gdzie nauka nie pozostawia suchej nitki z jego bałwochwalczych wyobrażeń tam pisze, że nauka się nie powinna mieszać, ja się staram by nauka była zbieżna z moją wiarą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś Kościół głaszcze zatwardziałych grzeszników, tuli zagorzałych heretyków, wyniszcza się sam od środka i dawno już zrezygnował z wielu przywilejów władzy. Mało? Chcecie może jeszcze, by was całować po brudnych łapkach?

dokładnie Ambaras, Kościół sie rozkleja przez takie szmelcowanie . Idzie bardziej na ilość niż jakoś i tym sposobem się gubi . Jezus miał dla swoich wyznawców wysokie wymagania , bo albo się jest zimnym albo gorącym , albo prawdziwym katolikiem , albo dupą bladą . Ten cały ekomenizm Kościoła to mnie najbardziej wkur-wia . kto to słyszał ,żeby Papież żydom pokłony oddawał , lub z muzułmanami się bratał . Albo te pokuty smieszne ( 10 różańca ) i możesz dalej żyć po staremu .

W pierwszych wiekach Chrześcijaństwa , za niektóre ( patrząc dziś " drobne grzechy " ) nie miałeś prawa wejść doświatyni i przez pól roku , a Tu ,,, :?

Wszelki dialog z tymi ateuszami typu Reynevan, nie ma dla mnie sensu . Siemano chłopaki .

Przed Trybunałem Chrystusa po śmierci juz nie będzieci takie cwaniaki .Teraz jeszcze możecie sobie pobrykać z waszą śmieszną filozofią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Wszelki dialog z tymi ateuszami typu Reynevan, nie ma dla mnie sensu . Siemano chłopaki .

Przed Trybunałem Chrystusa po śmierci juz nie będzieci takie cwaniaki....

Spoko. Przeproceduje się nocną ustawkę, że ma orzekać w pełnym składzie, kolejności i większością 2/3. :mrgreen:

Hehe... toś nas postraszył zajefajnie.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Trybunałem Chrystusa po śmierci juz nie będzieci takie cwaniaki .Teraz jeszcze możecie sobie pobrykać z waszą śmieszną filozofią :lol:

Wy może nie. Mnie Trójca Święta nie wezwie, bo nie istnieje.

A propos Trójcy Świętej: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1233. :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy może nie. Mnie Jahwe nie wezwie, bo nie istnieje.

 

haha , będziesz jeszcze jak ten z mojego Avataru rączki składał i prosił o zmiłowanie :lol:;)

Nie strasz, nie strasz, bo się nadwyrężysz.

Widzę, że podnieca Cię wizja mąk piekielnych swych bliźnich. Nie dziwota, w końcu Jahwe lubi zapaszki palonego mięsiwa (Rdz 8, 20-21). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ten cały ekomenizm Kościoła to mnie najbardziej wkur-wia . kto to słyszał ,żeby Papież żydom pokłony oddawał , lub z muzułmanami się bratał .

no kto to widzial milowac blizniego swego jak siebie samego - powinien zionac nienawiscia do tego co inne jak kazdy przykladny katol co to ps w rekach nigdy nie mial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Wszelki dialog z tymi ateuszami typu Reynevan, nie ma dla mnie sensu . Siemano chłopaki .

Przed Trybunałem Chrystusa po śmierci juz nie będzieci takie cwaniaki .Teraz jeszcze możecie sobie pobrykać z waszą śmieszną filozofią :lol:

Nędzna moralnie to wiara, która posługuje się szantażem dla utrzymania dyscypliny wiernych. Szantażem internalizowanym psychomanipulacją w trakcie procesu wychowania. Jesteś posłuszny, bo boisz się. Boisz nieistniejacego. Łatwym jest dostrzeżenie celów i metod katolickiej psychomanipulacji na dzieciach, kamuflowanych pokrętnym bełkotem klechów. Dziwne, że nikt nie dostrzega znacznego odsetka następstw patologicznych (widocznych na niniejszym forum), jak np. najrozmaitsze natręctwa będące skutkiem ubocznym prania mózgu jednostek bardziej wrażliwych. Choć właściwie nic dziwnego w tym nie ma, wszak musi być niełatwo żyć w nieustannym lęku i pod naciskiem nakazów sprzecznych z biologicznymi mechanizmami nadanymi przez naturę. Wypieranie faktów i logicznie wynikajacych z nich wniosków, coraz pokrętniej uzasadniane przez aparat koscielnej hierarchii władzy. Hipokryzja i pedofilia zamiatana pod dywan. Gigantyczne oszustwo, setki milionów ofiar, a kilku mądrali siedzi i wymyśla sprzeczne z logiką uzasadnienia. Żałosne.

 

Tak, że wiesz - ktoś Ci ukradł życie nie dając nic w zamian. Jedyne życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nikt nie dostrzega znacznego odsetka następstw patologicznych (widocznych na niniejszym forum), jak np. najrozmaitsze natręctwa będące skutkiem ubocznym prania mózgu jednostek bardziej wrażliwych. Choć właściwie nic dziwnego w tym nie ma, wszak musi być niełatwo żyć w nieustannym lęku i pod naciskiem nakazów sprzecznych z biologicznymi mechanizmami nadanymi przez naturę.

to jest niechybnie ten krzyż, który każdy katolik ma nieść :lol: choć jednak mało śmieszne, bo dzieci pod jarzmem katolicyzmu faktycznie szkoda, potem wielu utknie w tym bagnie i będzie pier** jak zombie na takich forach, dzień, w którym religia będzie zakazana na równi ze zbrodniczymi ideologiami będzie dniem zwycięstwa gatunku ludzkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do poważniejszych artykułów zamiast jakichś bzdur z racjonalisty, to polecam taką książkę "Information and the Nature of Reality: From Physics to Metaphysics" edytowana przez Paula Daviesa (fizyka kwantowego) i Nielsa Henrika Gregersena, jest to dyskusja fizyków, filozofów i teologów, którzy wspólnie dochodzą do wniosków, że oprócz materii i energii fundamentalną rolę w naszym wszechświecie odgrywa informacja.

i właśnie N.H. Gregersen pasjonująco odniósł to do chrześcijańskiej teologii, patrzcie na to:

 

 

"Father, Son, and Spirit . The “Father” is the

ultimate source of divine life and the existence of cosmos, the “Son”

God, matter, and information, or the Logos is the formative principle in God, and functions also as

the informational resource of creation, while the “Holy Spirit” is the

divine energy that also energizes the world of the living".

 

a tutaj seria wywiadów z nim

http://www.closertotruth.com/contributor/niels-gregersen/profile

 

i muszę się pochwalić, dzisiaj rano wchodzę na skrzynkę pocztową, a tam list od Nielsa Henrika Gregersena, bardzo kulturalnie i życzliwie odpowiedział na moj email, wyczerpująco odpowiedział na moje pytania oraz przedstawił dobre książki teologiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, kiedy Ty weźmiesz z półki poważne książki :D

 

http://www.closertotruth.com/series/should-science-even-talk-religion#video-2315

140669-christian-bale-thanks-gif-Imgu-Ggkp.gif

koleś, którego dobrze opisuje wrzucony przeze mnie cytat, każdy chciałby być wybitnym człowiekiem nauki, niestety niektórym natura poskąpiła tak wielkiego intelektu i nie osiągają niczego wielkiego na tym polu, ale oni nie potrafią się z tym pogodzić i stąd właśnie biorą się tacy jak ten pan i jego bełty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci jetodik ukierunkować swoją niespożytą energię i chęć zgłębiania natury wszechrzeczy we właściwym i jedynym sensownym kierunku

[videoyoutube=N7K5KjOdLD8][/videoyoutube]

[videoyoutube=jhnKBKZvb_U][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×