Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam zwiększyć dawkę asentry do 100mg. Obecnie od 3 tygodni biorę 75mg. A asentre biorę ogólnie już 7 tygodni. Na początku było to 50mg. Jak pisałem powyżej coś jakby zaczynała troszeczkę działać choć bez rewelacji. I mam pytanko do znawców tematu. Czy jak zwiększe od jutra do 100 mg to skutki uboczne będą na pewno? Pytam bo szykuja mi się intensywne 2 tygodnie w pracy i muszę być na obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze cie caly czas i twoje odruchy bo zamontowałem ci zarówke z kamerą w twoim pokoju. Jestem szpiegiem firm ktore produkuja twoje leki. A ty jestes naszym królikiem doswiadczalnym...

 

-- 08 gru 2015, 22:03 --

 

Szaraczek a nie myslales zeby cos dolozyc do serty?

 

-- 08 gru 2015, 22:04 --

 

Czasami serta w kombinacji zinnym lekiem moze dzialac calkiem inaczej, lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Nie lubię miksów. Byłem dzisiaj u lekarza i przedstawiłem całą sytuację. Mam zmniejszyć dawkę sertraliny do 200 mg. Jeśli nadal będę czuł tę pustkę w głowie, otępienie to zmienimy za miesiąc na Efectin. Zobaczymy.

 

Nie chce być złym prorokiem, ale sądzę, że zmniejszenie dawki nie zmieni tych skutków, które opisujesz, ja biorę marne 50 mg i mam podobnie jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Trochę czasu już biorę SSRI też tak podejrzewam. Dlatego proponowałem lekarzowi już dzisiaj zmianę na Efectin. Jednak lekarz zaproponował najpierw zmniejszenie dawki. Sertralina działa też przeciwlękowo, ale te skutki uboczne są dosyć przykre. Jednak na wenlafaksynie nie byłem otępiony a nie chcę uchodzić wśród ludzi za tępaka jak pójdę do pracy ;)

 

-- 08 gru 2015, 21:18 --

 

bączuś, Mnie otępia sertralina. Ja na 400 mg nie czułbym się juz chyba nawet jak półmózg, ale jak jakiś tępa dzida ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Ale co by nie mówić złego o sertralinie to ma też trochę plusów. Mnie wycisza, działa przeciwlękowo, uspokajająco. Jednak z depresją nie bardzo sobie radzi.

 

-- 08 gru 2015, 21:23 --

 

Mam nadzieję, że - jak nie po zmniejszeniu dawki tak już na pewno po odstawieniu - te otępienie i pustka miną. Bo z tym to też różnie może być jak wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Ale co by nie mówić złego o sertralinie to ma też trochę plusów. Mnie wycisza, działa przeciwlękowo, uspokajająco. Jednak z depresją nie bardzo sobie radzi.

 

-- 08 gru 2015, 21:23 --

 

Mam nadzieję, że - jak nie po zmniejszeniu dawki tak już na pewno po odstawieniu - te otępienie i pustka miną. Bo z tym to też różnie może być jak wiadomo.

 

Minie minie.

 

-- 08 gru 2015, 22:31 --

 

szaraczek, Jeśli rzeczywiście chcesz wrócić do wenlafaksyny, to bierz ją z mirtazapiną, powinna zadziałać po raz kolejny jeśli będzie z mirtazapina!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaraczek ja tez bym chcial brac jeden rodzaj leku który pomogł by na wszystko. Zrobisz jak uwazasz. Szkoda zeby te wszystkie miesiace poszly na marno. Chociaz zebys sprobowal cos dolozyc. A pozniej juz bys mial pewnosc ze mozesz z serty zejsc. Nie jestem lekarzem ale ja bym proponował zmiejszyc serte i dolozyc małą dawke mirtazapiny. Mozesz byc naprawde miło zaskoczony. Ja wiem co to depresja i np. nie chciał bym żebys znowu sie meczyl kilka miesiecy bez efektu z nadzieją ze wenla zaskoczy. Mimo tego że znam cie tylko z forum.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, A co ta mirtazapina ma sprawić, że wenlafaksyna znów zacznie działać? Ona potencjalizuje działanie wenlafaksyny? Nie chcę brać tej mirtazapiny po pierwsze dlatego bo nie lubię miksów, a po drugie większość ludzi po niej tyje. Poza tym kiedyś już bardzo dobrze radziła sobie z moją depresją i nerwicą wenlafaksyna solo więc wciąż mam nadzieję, że i kolejnym razem też tak będzie. Jednak jeśli zacznę kolejną kurację enlafaksyną, to tym razem będzie to tylko i wyłącznie Efectin. Żaden generyk. Jednak nie skreślam jeszcze sertraliny całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, A co ta mirtazapina ma sprawić, że wenlafaksyna znów zacznie działać? Ona potencjalizuje działanie wenlafaksyny? Nie chcę brać tej mirtazapiny po pierwsze dlatego bo nie lubię miksów, a po drugie większość ludzi po niej tyje. Poza tym kiedyś już bardzo dobrze radziła sobie z moją depresją i nerwicą wenlafaksyna solo więc wciąż mam nadzieję, że i kolejnym razem też tak będzie. Jednak jeśli zacznę kolejną kurację enlafaksyną, to tym razem będzie to tylko i wyłącznie Efectin. Żaden generyk. Jednak nie skreślam jeszcze sertraliny całkowicie.

 

Niby czemu boisz się mixów, mirta to dobry lek, wenla działa całkiem inaczej sama a z mirtą, ale zrobisz jak uważasz ja ci tylko radzę, w każdym razie, jeśli lek by nie działał to dołóż mirte i powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Dzięki za bardzo miłe słowa :smile: Ja mam trochę trudny charakter i raczej nie dam się przekonać do miksów, a już napewno nie do miksów z mirtazapiną, mianseryną i neuroleptykami. Z prostego powodu. Za nic nie chciałbym przytyć przez leki psychotropowe bo wiem, że wtedy nie przełożyłoby się to na moje dobre samopoczucie. Więc to bez sensu. W ogóle uważam, że jeśli ktoś ma depresję i nerwicę to powinien pomóc na to jeden lek - bez żadnych dodatków. Wiem, że w moim przypadku jest w stanie to zrobić właśnie wenlafaksyna bo już kiedyś pokazała mi na co ją stać ;) Dlatego stawiam na monoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek ide do lekarza i prosze o cos do serty. Wiem ze napewno się zgodzi zeby cos dolozyc ale jeszcze dokładnie nie wiem co. Mysle nad bupropionem, trazodonem, moklo i jeszcze kilka innych. Sertralina i bupropion tez ma swoją nazwe na anglojezycznych forach Well-Loft. O jednym już się przekonałem czyli CRF. Moze combo serty i bupropionu tez dobrze zadziała i nie spowoduje przyrostu wagi. Mixy naprawde dają rade.... Najwazniejsze jest zeby wrocic do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że ponawiam ale nikt nie odpowiedział "A ja mam takie pytanie - skoro sertralina ma większy wpływ na dopaminę w wyższych dawkach to czy po wejściu z 100 na 150/200 mg problemy seksualne się zmniejszają? W teorii tak powinno być a jak praktyce ? Zgaduję, że odwrotnie ... ale proszę o potwierdzenie." Szaraczek jak u Ciebie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Ciekawe czy jeśli wtedy nie dokładałbyś do wenlafaksyny mirtazapiny to zadziałałaby? Od początku brałeś razem te dwa leki w połączeniu? Czy najpierw brałeś tylko wenlafaksyne a mirtazapinę dołączyłeś w późniejszym czasie? Mirtazapina kojarzy mi się z lekiem nasennym. Czy ona powoduje senność? Jeśli tak to napewno nie będzie dobra dla mnie. Dlaczego w połączeniu z wenlą wenla może lepiej zadziałać? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×