Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zażywa Pregabalinę tylko na noc?

Dostałam 0,75 na noc na problemy z zasypianiem i do całkowitego wyeliminowania Clonazepamu (biorę 1 mg co 3 dni).

Czytam że raczej większość zażywa Preg. dwa/trzy razy dziennie.

Czy ma ona działanie zażywana tylko raz dziennie? Dodam że sen bardzo mi się poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ophelia napisał:

Czy ktoś zażywa Pregabalinę tylko na noc?

Dostałam 0,75 na noc na problemy z zasypianiem i do całkowitego wyeliminowania Clonazepamu (biorę 1 mg co 3 dni).

Czytam że raczej większość zażywa Preg. dwa/trzy razy dziennie.

Czy ma ona działanie zażywana tylko raz dziennie? Dodam że sen bardzo mi się poprawił.

Pregabalina działa około 8 godzin w organizmie więc zażywając tylko na noc będzie miała znikomy wpływ na twoje funkcjonowanie za dnia, zwłaszcza w takiej małej dawce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lusesita Dolores napisał:

Najbardziej boje sie osłabienia, zamulenia i otępienia

 

Ja niestety tak miałem, dlatego wytrzymałem na pregabalinie zaledwie kilkanaście dni i byłem zmuszony odstawić, bo to otępienie było po prostu nie do zniesienia. Na szczęście u mnie na lęki doskonale spisuje się w chwili obecnej Ketrel no i doraźnie hydroksyzyna, nie muszę łykać tych pieprzonych benzodiazepin. 

 

Ale pamiętaj, że każdy organizm jest inny, każdy mózg jest inny i inaczej reaguje na daną substancję. Pregabalinę lekarze przepisują głównie na lęk uogólniony. Moja poprzednia lekarka, to nawet zapisała ten lek jakiemuś licealiście, żeby się nie stresował maturą, więc ta pregabalina nie powinna była go otępiać... czyli jak widać nie każdego otępia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2022 o 10:15, Ophelia napisał:

Czy ktoś zażywa Pregabalinę tylko na noc?

Dostałam 0,75 na noc na problemy z zasypianiem i do całkowitego wyeliminowania Clonazepamu (biorę 1 mg co 3 dni).

Czytam że raczej większość zażywa Preg. dwa/trzy razy dziennie.

Czy ma ona działanie zażywana tylko raz dziennie? Dodam że sen bardzo mi się poprawił.

Ja biorę o 17-18 śpię dobrze po 8 godzin, wcześniej miałam sen przerywany lub całkiem nie umiałam zasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lusesita Dolores napisał:

Mi też lekarka chce odstawić afobam i dała mi pregabaline na lęki. I to chyba był strzał w dziesiątkę bo czuję się rewelacyjnie

 

No to lek dla ciebie. Zazdroszczę. Mi nie podpasowała. Pregabalina to dobry lek. Nie będziesz musiała już brać benzodiazepin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lusesita Dolores napisał:

Po paru dniach otępienie przeszło. Jest OK.

Mam Pytanie

Jakie dawki pregabaliny bierzecie?

Bo ja 50mg rano i 50mg wieczorem

Nie wiem cy to nie za mało

Ja biorę 75 rano 75 wieczorem. Jak przez pewien okres brałem z rana 150mg to okolo godzinę po przyjęciu czułem zbytnie pobudzenie więc zmniejszyłem dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Potejto napisał:

Ja biorę 75 rano 75 wieczorem. Jak przez pewien okres brałem z rana 150mg to okolo godzinę po przyjęciu czułem zbytnie pobudzenie więc zmniejszyłem dawkę. 

Wizyte u psychiatry mam dopiero 9 czerwca. Nie chce sama nic zmieniać. Ale chce lekarce zaproponować abym brała 50mg rano i 100mg na noc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dryagan napisał:

Ja brałem 150 + 150. Ale mi zmienili ostatnio w szpitalu na olanzapinę, więc pożegnałem się z pregabaliną (chociaż dobrze ją wspominam)

Na lęki brałeś pregabaline czy na coś innego? Bo w ulotce jest napisane że na padaczke i lęk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei biorę 2 miesiąc tylko 150 mg rano (na ibs i związane z tym lęki) na początku pomijając pobudzenie działała idealnie. Już jednak czuję,że tolerancja organizmu nq lek musiała wzrosnąć ,bo ta dawka już mi tak nie wycisza lęków jak wcześniej. Nie chcę jednak zwiększać, chyba dlatego, że w jakiś sposób chce mieć po prostu nad tym kontrolę,jakbym chciała schodzić z pregi. Dziwnie jest to,że działa już słabiej p/lękowo a po 3 godz nadal mam jakieś dziwnie pobudzenie i lekkie kłopoty z pamięcią ehhh  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 07:20, Dagmarek napisał:

Ja z kolei biorę 2 miesiąc tylko 150 mg rano (na ibs i związane z tym lęki) na początku pomijając pobudzenie działała idealnie. Już jednak czuję,że tolerancja organizmu nq lek musiała wzrosnąć ,bo ta dawka już mi tak nie wycisza lęków jak wcześniej. Nie chcę jednak zwiększać, chyba dlatego, że w jakiś sposób chce mieć po prostu nad tym kontrolę,jakbym chciała schodzić z pregi. Dziwnie jest to,że działa już słabiej p/lękowo a po 3 godz nadal mam jakieś dziwnie pobudzenie i lekkie kłopoty z pamięcią ehhh  

Zmartwiłaś mnie z tą tolerancją, ja bardzo liczę na ten lek, dopiero zacząłem go brać, a nie chciałbym brać coraz większych dawek.

Czytałem też, że niektórzy biorą ten lek latami i nic się złego z tolerancją nie dzieje.

Zdrowia życzę Ci.

Edytowane przez Mikson123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, We. napisał:

Czesc, ja biorę od dziś 50-25-75.

I na wyższa dawkę nie wskoczę, bo od 25 mg na dobe mam zawroty głowy, podwójne widzenie, meczyly mnie też zaparcia. Biorę dopiero 2 tygodnie...

Nie martw się, to minie, tak piszą ludzie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×